Skocz do zawartości
DrKleiner

GeForce GTX 10x0 Series [GTX 1060 / GTX1070 / GTX1080 / Titan X 2016]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pallit gamerock gtx1080. Przy obciążeniu(bf1) core clock jest regularnie powyżej 1900.teoretycznie powinien być 1607 do 1746 boost. Nigdzie nie zaznaczałem opcji podkręcania. Samo uruchomienie msi afterburner czy thunderstorma nie podkręca przecież karty(chyba?) . Czy taktowanie rdzenia podawane przez producenta to jest max bez podkrecania czy coś źle rozumiem? Czy niechcący dokonałem jakiegoś overclockingu? Temp. niby nie przekracza 69,ale nie chciałbym niechcący nic uszkodzić. Czy ktoś kompetentny pomoże mi to zrozumieć?

(napisałem to samo w zagadnieniach podstawowych, ale nikt nie odpowiedział, przepraszam za śmiecenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pallit gamerock gtx1080. Przy obciążeniu(bf1) core clock jest regularnie powyżej 1900.teoretycznie powinien być 1607 do 1746 boost. Nigdzie nie zaznaczałem opcji podkręcania. Samo uruchomienie msi afterburner czy thunderstorma nie podkręca przecież karty(chyba?) . Czy taktowanie rdzenia podawane przez producenta to jest max bez podkrecania czy coś źle rozumiem? Czy niechcący dokonałem jakiegoś overclockingu? Temp. niby nie przekracza 69,ale nie chciałbym niechcący nic uszkodzić. Czy ktoś kompetentny pomoże mi to zrozumieć?

(napisałem to samo w zagadnieniach podstawowych, ale nikt nie odpowiedział, przepraszam za śmiecenie)

 

Witaj :) To jest ZUPEŁNIE normalne, nie sugeruj się tym co jest napisane w specyfikacji . Po za tym Masz nierefa który fabrycznie jest lekko podkręcony . Niedawno bawiłem się GTXem 1080 STRIX i od razu po wyjęciu z pudła boostował na 2050 mhz. Wszystko zależy od ASIC (którego na Pascalach nie sprawdzisz, a co to jest, zerknij w google).

 

Także o nic się nie martw, i tak i tak praktycznie limit dla każdego Pascala to około 2100 mhz na rdzeniu, ze zbijaniem zegarów w okolice 2088/2075. Mowa o maksymalnym stabilnym OC, nie tym co ludzie na chwilę uzyskają w benchmarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co sobie masz komplikować? Używaj MSI Afterburner / EVGA Precision itd. :)

 

O tych programach to ja wiem, ale nie da się ich użyć automatycznie podczas wykonywania skryptu. Mowa o OpenCL a nie graniu czy coś w tych klimatach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GTX 1070 i OC, warto kręcić :) Niecałe 10% mniejsza wydajność od GTX 1080 (stock).

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/11122840/fs/11074180 -- GTX 1070@2100/9000 vs GTX 1080 stock

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/11122840/fs/11065807 -- GTX TITAN X Maxwell@1460/8000 vs GTX 1080 stock (ta sama wydajność)

 

Jak robiłem testy, to tak samo to wygląda w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co podajesz 2100mhz skoro to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, na throtlującym extremalnie refie wraz def biosem mam 1tyś pkt więcej za gpu. A podczas testu taktowanie spada wyraźnie poniżej 2000mhz. Przy stałym zegarze na poziomie 2152mhz już jest ponad 22tyś za gpu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co podajesz 2100mhz skoro to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, na throtlującym extremalnie refie wraz def biosem mam 1tyś pkt więcej za gpu. A podczas testu taktowanie spada wyraźnie poniżej 2000mhz. Przy stałym zegarze na poziomie 2152mhz już jest ponad 22tyś za gpu.

 

To graj w gry a nie w benchmarki :) Większość ludzi ma takie osiągi a nie inne, bo Pascale kręcą się jak się kręcą i tyle. 2100 a realnie jakieś 2088 trzymane to jest to co większość GTX 1070 i GTX 1080 osiągnie. Do tego stabilnie w grach.

 

Na TX M też bez problemu dobijam do 22k+ jak i na 980Ti. Ale nie robię testów na tak wysokich zegarach bo mało kto takie osiągnie u siebie, dlatego też pokazuje realia.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co podajesz 2100mhz skoro to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, na throtlującym extremalnie refie wraz def biosem mam 1tyś pkt więcej za gpu. A podczas testu taktowanie spada wyraźnie poniżej 2000mhz. Przy stałym zegarze na poziomie 2152mhz już jest ponad 22tyś za gpu.

 

to rozumiem, ze masz zwodowaną kartę? bo średnio te karty kręcą się na powietrzu podobnie, max 2050mhz stabilnie (w grach) niektóre sztuki do 2100mhz przy czym i tak throtlują

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 mają  problem z uzyskaniem 2100 MHZ na GPU na powietrzu ?

 

Przecież GTX 1060 ITX Gigabyte mam na spokojnie ustawiony na 2100 MHZ i to na starym HR 03 (dwie rurki uszkodzone) + 120mm PWM wentylator.

 

Osiągam w Wiedźminie 3 około 66 stC - czasem spada do 2088 MHZ.

 

Chyba jest to powodem zbyt małego PT - 116 W.

 

 

Myślałem, że wyjdzie edytor do biosów Pascala i ustawię sobie 2100 MHZ dla GPU i 9000 MHZ dla pamięci przy odpowiednio dobranym napięciu i PT, ale okazuje się, że nie będzie edytora.

 

Szkoda, bo moja 750ti miała (sprzedana z bólem) stałe 1400 MHZ z 1.050 Volt i nie było mowy o spadku MHZ  - ale PT ustawiony na 100 Wat miałem.

 

 

Czy ktoś z forumowiczów podmieniał bios karty Gigabyte mini ITX http://pl.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5986#kf na bios z wyższym PT (Power Target) ?

 

Jeżeli tak, proszę o podpowiedź.

 

 

BTW... Zrobiłem test Spy DX12 i mam dziwny wynik graficzny, bo wyższy od użytkownika mającego I5 2500K @ 4.5 GHZ w rankingu.

 

 

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia szczęścia tylko braku wiedzy. Wykorzystując możliwości softu oraz możliwości autorskich chłodzeń zrobisz do 100mhz więcej na gpu niż to co zostało podane wyżej i mowa o stałym taktowaniu bez throtlingu. Ref z referencyjnym chłodzeniem - 2190mhz(2177 po throtlingu), po założeniu ACX 2240mhz. Trzeba utrzymać 45stopni na gpu by nie pojawiały w żadnej grze czerwone "kropy" testowane w 4k. Dlatego wolałem zamilknąć i nie wchodzić w dalszą dyskusje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia szczęścia tylko braku wiedzy. Wykorzystując możliwości softu oraz możliwości autorskich chłodzeń zrobisz do 100mhz więcej na gpu niż to co zostało podane wyżej i mowa o stałym taktowaniu bez throtlingu. Ref z referencyjnym chłodzeniem - 2190mhz(2177 po throtlingu), po założeniu ACX 2240mhz. Trzeba utrzymać 45stopni na gpu by nie pojawiały w żadnej grze czerwone "kropy" testowane w 4k. Dlatego wolałem zamilknąć i nie wchodzić w dalszą dyskusje.

 

To, że są ludzie którzy potrafią sobie modować biosy, czy też karty fizycznie to jedno. I wiadomo, że takie osoby wycisną ze sprzętu więcej. Tylko co z tego? Zdecydowana większość , wręcz ponad 90% użytkowników nie ma ani wiedzy na ten temat ani nawet tej wiedzy nie szuka. OC u nich ogranicza się do przesunięcia suwaków w programie i tyle. Mało tego, jest również masa osób jaka nie wie nawet o tym, żeby sobie krzywą wentyli ustawić ręcznie a o OC nie wspomnę. To co napisałeś to jak by porównywać biegaczy maratończyków do tych co sobie szybko spacerują. Tylko jaki tego jest sens ? Ja pisałem o taktach REALNYCH i OSIĄGALNYCH na większości egzemplarzy GTX 1070 oraz TITAN X Maxwell , 980Ti itd. Dla mnie też nie problem zrobić 1550 na rdzeniu, na moich kartach, odpowiedni bios , napięcie i jazda. Tylko nie mam zamiaru nagrywać testów które nie pokazują tego co mogą osiągnąć ludzie u siebie.

 

Także Twoje argumenty są lekko mówiąc, mocno nietrafione. Zakładasz z góry jakby większość posiadaczy danych GPU, znała się na modowaniu, grzebaniu w biosach itd. BARDZO błędne założenie. Ponad to, NV dokłada wszelkich starań, żeby jak najbardziej utrudnić OC na Pasalach. Dla NV OC = więcej RMA. Niestety, ta tendencja będzie narastać przez to jak obecnie wygląda sytuacja na rynku. Obawiam, że na GPU VOLTA , OC to będzie dramat.

Msi gtx 1050ti 4gb noctua edition :) używam w pc a czasami jako egpu.

 

8affd6de4e1711abe3f917b4ad1db2ca.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

Przyjemny "potworek" ;-) Jakie tempy na tym masz? Po 35C ? ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pisałem o modowaniu czegokolwiek? Większość autorskich kart z wydajniejszymi chłodzeniami ma tak wysoki limit mocy ustawiony w biosie, że nie trzeba czegokolwiek ruszać.

 

Przy kręceniu offsetem jest trochę ograniczeń nie do przeskoczenia. VID dla danej karty/gpu jest aktywny do 37stopni, później następuje kompensacja temperaturowa i stopniowy automatyczny wzrost napięcia na gpu. Ustawili to celowo by możliwości oc trzymały się na tym samym poziomie niezależnie czy mamy 70stopni czy 30stopni temp gpu, czyli stosując wodę nie zyskujemy nic poza niższym poborem mocy. Do tego zblokowana jest możliwość regulacji napięcia aż do pierwszego throtlingu od temp, czyli od 50stopni. Pełna regulacja odblokowuje się w momencie kiedy dochodzi do pełnej kompensacji(50+) i wbija się maksymalne napięcie, zazwyczaj ~1.05-06v.

 

Jeżeli kręcimy tablicą te ograniczenia znikają, kompensacja nie działa i niezależnie od temperatury gpu mamy pełną kontrolę nad napięciem na gpu. Do tego przesuwa się granica pierwszego throtlingu od temp, więc do 59stopni karta nie zbija taktowań.

 

Podkręcając obroty wentylatory by utrzymać niższego temperatury, pełna regulacja napięcia oraz brak throtlingu przekładają się na wzrost końcowego taktowania, co przekłada się na wyższą wydajność.

 

Im gorsze gpu posiadamy na karcie tym lepiej reaguje wzrostem oc na spadek temp.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co Ci chodzi, jednak czy oczekujesz, że zrobi to przeciętny użytkownik danej karty? Odpowiedź jest chyba jasna. Także pisanie "Tylko po co podajesz 2100mhz skoro to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, na throtlującym extremalnie refie wraz def biosem mam 1tyś pkt więcej za gpu. A podczas testu taktowanie spada wyraźnie poniżej 2000mhz. Przy stałym zegarze na poziomie 2152mhz już jest ponad 22tyś za gpu." - Mija się z celem, bo to jest oderwane od rzeczywistości, przekładając na TYPOWE warunki użytkowania GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tą kartę Gosu, uwierz mi, bajki o poniżej 45 stopni mnie bawia, bo to bajkopisarstwo ;)

Na żadnym powietrznym fyrtaku to nie jest możliwe.

 

Nie no 45C to jasne, że nie :) Ale tak jak pisałem sporadycznie wbija ponad 50C.

 Inna sprawa, że ja mam bardzo dobry przewiew w budzie. A i tak ustawiam dla kart krzywą wentyli na agressive w EVGA Precision :) Chociaż, jak byłyby wentyle w tym Palicie na 100% cały czas, to by pewnie w granicach 45C trzymała ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym się założył Milordzie że ponad 50 stopni wyskoczy każda karta chłodzona fyrtakiem. :D

Obejrzyj materiał który wrzuciłem, testy masz od 5:05. Sam zobacz jakie to tempy trzyma przy jakich RPM i fan spped %  :)

 

Wiesz, GTX 1070 to chłodne bydle, szczególnie na chłodzeniu Palita. Nie jest to karta dla mnie bo ja nic po za TITANAMi u  siebie w PC nie chce :D Ale zrobiła wrażenie solidne :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się upierał :D. A gdzie sideband? :D

 

No na OSD wszystko widać, mnie temperatury bardzo pozytywnie zaskoczyły. No ale wiesz, ja mam Phanteksa Enthoo Primo SE, do tego 2x Corsair ML120 PRO na tyle, 2x Phanteks 140Mm na froncie, 2x Vetrex 140MM na dole i jeszcze 4x Ek Vardar Furious na chłodnicy (top). Także przewiew mam w budzie solidny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwą kasę chcesz co ? ;-) Ja wiem, że ta karta powyżej 50 wbije, bo wbijała. Ale tak jak pisałem - Sporadycznie :)

 

Co do tego co pisałeś przed edycją posta luz, nie odbieram tego tak :) Chociaż po sylwku to się jeszcze nie do końca obudziłem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że łatwą, hehe, no coś Ty Gosu, chyba tak o mnie nie myślisz :D, kocham Was Wariaci ;D....

Edytka...w [gluteus maximus] mam pieniądze :D A i z tego miejsca oficjalnie spadam do czerwonej vegi . ;)

 

Niespodziewane wyznanie, no ale miło :D No niech ta VEGA pokaże, że coś warta bo ja chcę arcy mocne TITANY VOLTA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam powiadasz? Pierwsze OC zaczynałem na Athlonie Palomino :) Modowanie Bartona 2500+ Mobile na Abit NF7 rev 2.0, modowanie Radeona 9800 PRO na XT. OC ze stawianie  kompa przy otwartym oknie, zimą. Żeby zbić o kilka stopni tempy itd...

 

Mógłbym wymieniać, także pamiętam to i owo z autopsji ;-) Wpadka FX 5900 od NV, była cudowna, i ten emulowany DX 9 :)

 

No a moje pierwsze grafy to S 3 Virge, potem dorzucony Voodo 3DFX, to były czasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy w[ciach!]l nv to ati 9700 :D, gaiward jeszcze wtedy gainward, ech sapphire 9800 pro, fx, dno ;)

 

No ATI 9700 to był miazgator :) Pamiętam jak jeszcze ATI 8500 wymiatał, fajne czasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile pamięci powinna mieć karta (gtx 1060) aby nie mieć spadków fps przy rozdzielczości 4k 3840 × 2160. W cenie spora różnica między modelami 3gb i 6gb, 300zł. Warto dopłacić?

 

GTX 1060 to nie jest karta do 4k... To nie jest nawet karta do 2k tylko po prostu do 1080p. Stałych 60 fps na ultra w 1080p i tak na niej mieć nie będziesz. Nie w każdym tytule :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kilku informacji od posiadaczy dwoch kart :

 

MSI GTX 1070 Gaming

Gainward GTX 1070 Phoenix

 

Chodzi o grubość karty.

Wiem ze Gainward zajmie mniej wiecej 2.5 slota.

A MSI jest chudsza.

Potrzebuję takie info gdyż w przypadku płyty MSI Z97 Gaming 3 pod kartą Gainward najprawdopodobnie znajdą się też dwa wejścia SATA . 

Dlatego wolę porównać grubość z dotychczas posiadaną kartą, mam 0.5 cm zapasu, w innym wypadku musiałbym nie używać tych wejść SATA i wyrzucić napęd BD-R .

 

MSI GTX 770 ma 4 cm jeśli chodzi o grubość od PCI-e do chłodzenia.

 

Dokładnie potrzebuję ten wymiar dla GTX 1070

 

Ale czuję że Gainward/Palit i inne grubasy to za dużo :)

 

 

2qxq5nd.jpg

Edytowane przez airborne82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...