Skocz do zawartości
DrKleiner

GeForce GTX 10x0 Series [GTX 1060 / GTX1070 / GTX1080 / Titan X 2016]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

W weekend planuje zamówić 1070, tylko oczywiście problem z firmą. Zastanawiam się między:

 

Zotac AMP! IceStorm

Palit GameRock (czy może dorzucić 100 do Premium?)

Gainward Dual

 

MSI odrzuciłem odrazu, bo ich 780tkę już 2x wysyłałem do naprawy.

 

Jak z chłodzeniem w tych kartach? Któraś ma półpasywne?

 

Zestaw:

i5 4670k OC@4.3

AsRock Z87 Extreme4

2x4GB Ballistix 1600MHZ CL9 (tutaj dorzuce kolejne 2x4GB tego samego)

XFX TS 550W 80+ Bronze

Thermalright HR-02 Macho

Zalman Z9 U3

 

Z góry dzięki za sugestie.

 

Pozdrawiam!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Linki nie działają

2. Weź palita ale raczej zwykłą wersję jetstream. wersje super jetstream,game rock i game rock premium to te sama karty tylko z nieco wyższymi taktowaniami z fabryki (można to manualnie zrobić w afterburnerze czy evga precision na wersji jetstream) oraz dodatkami i innym wyglądem. Jedyna większa różnica to jetstream nie posiada podwójnego biosu, SJS i Game Rock już mają. 

 

 

Co do wcześniejszej rozmowy nt. temperatur na 1070 od Palita kolega Gosu ma trochę zły tok myślenia. Oczywiście że karta przekroczy 50 stopni, przekroczy nawet 65. Jeśli masz chłodzenie w trybie auto to priorytetem jest cisza a nie temperatura. Jak karta będzie miała 50 stopni to zwolni obroty bo do TJ max jest jeszcze 33 stopnie zapasu. Inna sprawa jak ustawiasz wiatraki manualnie. Ja mam na 48% na GTX 1080 ustawione i karta ma jakieś 50-55 stopni więc jestem w stanie uwierzyć że 1070 zejdzie poniżej 50. Wszystko też zależy od wentylacji w obudowie, różnice między jedną budą a drugą będą i po 20 stopni przy karcie niereferencyjnej. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novice

 

Sprawdziłem przed chwilą na laptopie firmowym, telefonie przez przeglądarkę i tapatalk, wszędzie bez problemu mi się linki do morele wczytały.

 

Chłodzenie w GameRock i zwykłym JetStream jest takie samo?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje obecnie 1060 JetStream, karta przy 1340 rpm, sporadycznie wbija na więcej niż 50C.

 

Przy taktach 2088/8800 . Przy tym jest cicha, zaskoczył mnie nieźle ten mały skubaniec :)

 

Co do temperatur o czym wspominał kolega Novice, to rzecz jasna bardzo wiele zależy od obudowy. Jeśli chodzi jednak o sam profil wentyli, to ja zawsze po prostu ustawiam "agressive" i po sprawie. Jest cicho i chłodno, jeżeli jednak wentyle będą na auto to zawsze te kilka C więcej będzie. Tak czy owak, układ chłodzenia na Palitach sprawuje się świetnie, nawet w swoim defaultowym działaniu.

 

Podrzucam nagrany na szybko telefonem, filmik. Jak się GTX 1060 Jetstream prezentuje. Wydajność też świetna jak na kartę z jej segmentu, przy 2088/8800 w 1440p oferuje podobną wydajność jak 780Ti@1201/7800 , oraz jest wyraźnie szybsza od GTX 970@1456/7800 . W 1080p w każdej grze (po za Shadow Warrior 2) guruje konkretnie nad obydwoma, a tam gdzie potrzeba więcej vram, to deklasuje :)

 

Akurat dogrywam różne GPU do testów, w tym starsze generacje to mam porównanie u siebie co i jak.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XJiUPv1Y28Y&feature=youtu.be

 

Wentyle na chłodnicy i wszystkie inne, na wysokich RPM akurat były. Palit w pasywce. Ale jak ktoś chce, to mogę dać wszelkie wentyle na min. I nagrać Palita przy full rpm :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie może głupie pytanie, ale kupiłem GTXa 1070 Gamerocka od Palita w okazyjnej cenie i jak się okazało ma niestety (a może stety?) pamięci od Microna. Naczytałem w necie, że to straszna lipa, że się słabo podkręcają, że często karta przez to wyświetla artefakty czy wysypuje się w grach. Do tej pory u mnie coś takiego nie wystąpiło. Do tego MSI Afterburner pokazuje, że karta w trybie Turbo Boost chodzi na 1961Mhz. I teraz pytanie. Odesłać kartę spowrotem w nadzieji, że nowa będzie miała pamięci od Samsunga, czy nie zawracać sobie tym głowy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz grać w gry czy bić rekordy OC? Bo to jest bardzo prosta sprawa. Chyba, że nie znosisz gdy trawa u sąsiada bardziej zielona i on na swoim gtxie ma ram samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLAU. Gram raczej w mniej wymagające gry i w sumie ten Gtx jest dla nich overkillem, ale że wszystkie części które mam w sygnaturze kupiłem po okazyjnej cenie, to postanowiłem, że na grafikę wydam ciut więcej niż zamierzałem (wcześniej miałem brać 1060). Tego 1070 nawet nie podkręcałem jeszcze, bo nie widzę takiej potrzeby, ale dzięki za odpowiedź, i jeśli nie pojawią się z nią żadne problemy to ją po prostu zostawię ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dopłacił do żadnego lepszego OC. Żaden producent tego nigdzie nie gwarantuje. Zapłacił za stockowe i boost zegary ustalone przez producenta. Tylko tyle i aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Podkręciłem tylko dla testu rdzeń do 2100Mhz i pamięci do 4400Mhz i przechodzi bez najmniejszego problemu Valley Benchmark ;) No chyba, że ten test nie jest wiarygodny, to czym mogę jeszcze sprawdzić stabilność karty po OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiał bym kupić gtx 1060 6GB tylko nie wiem która bedzie cicha taka żeby nie przebijała się przez 120mm na 600-700rpm.
Obecnie posiadam 8800gt z podobnym tdp 110w i z accelero twin turbo pro na 18% (może 800rpm) max jakie osiąga to 60C.  Która bedzie wstanie utrzymac temp poniżej 70C przy rpm max 900-1000 ? Msi gaming jest strasznie drogi to już nie daleko do 1070, a z tych taniszych 1060 za około 1200 ?A może kupić najtańszą 1060 z 1 wentylatorkiem i wymienić chłodzenie na to twin turbo pro ? Tylko czy to wejdzie na 1060 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego co za resztę  sprzętu posiadasz. Bo 8800GT sugerowało by raczej coś leciwego. To już wiekowa karta w sumie.  Jaki procesor i płyta i jaki zasilacz? Dokładny model, marka i moc zasilacza. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

 

Co do wyboru 1060, wart uwagi jest np. ten Gigabyt:

 

https://cenowarka.pl/gigabyte-geforce-gtx-1060-6gb-xtreme-gaming-6g-gv-n1060xtreme-6gd-a1502814.html?hloc=pl

 

Test:

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_1060_Xtreme_Gaming/

 

 

Ze swojej strony dodam, że bios tej karty ma PT na poziomie 225Wat co daje spore możliwości OC.

 

Właśnie ten bios wgrałem do swojej 1060 mini ITX i tak wygląda pobór mocy z GPU-Z pod obciążeniem (OC):

 

 

 

2931723100_1488279504_thumb.jpg 8371312700_1488279505_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laikiem nie jestem dlatego opisu sprzętu nie dałem, 8800gt wiekowa ale to chyba najlepsza karta w historii można spokojnie pograć np gta 5. Zasilacz be quiet 530w q9650 @4,15  8gb ram.

Wiem zaraz powiecie taki cpu to bottleneck nawet dla 1050 ale napewno w wielu grach nadal wydajność taka sama lub wyższa od i3 czy tych biednych FX-ów.

Chce tanią i cichą 1060 6GB bez piszczących cewek (za około 1.1-1.3k zł) lub ewentualnie zmienić chłodzenie na to twin turbo pro jeśli by pasowało. Napewno msi gaming był by dobry ale cena chora jak na możliwości bo dokładając troszke mamy już 1070.

 

@leven
ten gigabyte drogi to już msi gaming (bez x) taniej by wyszedł

Edytowane przez aro52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Cie nie zaskocze i tak masz racje i napiszę że ten procek jest za słaby. Już nawet nie chodzi o moc, ale to stara architektura. Nie wiadomo jak nowe gry będą reagować na taki procek w przyszłości.   Ja bym zaczał od zmiany platformy. Nie masz kasy ok rozumiem. Za 1200 zł (wartość średnia GTX 1060) idzie złożyć jakiś  i5 7500 + płyta na B250. Do tego pozostaje uzbierać na 8GB DDR4 2400. Ze sprzedaży starych gratów może coś  tam uzyskasz. Nie wiem ile, ale serio pakowanie do tego najnowszej karty pod taka starą płytę i procek jest średnim pomysłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ten CPU będzie bardzo duże ograniczenie stanowił dla GTX 1060. Tu nawet nie ma co dywagować. Gra CAŁKOWICIE nie warta świeczki, wywalanie kasy w błoto.

 

Prosty przykład, jak kiedy do Q9550@4.0 ghz wpakowałem GTX 670 to było słabo, różnice na I7 4770K@4.3 ghz sięgały KILKUDZIESIĘCIU fps.

 

No a tutaj mówimy o GTX 1060, karcie trochę wolniejszej od GTX 980.

 

Akurat siedzę przy testach I7 6/12 vs I7 4/8 vs I5 4 (chodzi o rdzenie/wątki) + GTX 1080@2050/10 800.

 

Różnice są lekko mówiąc bardzo duże, przykładowo w GTA V oraz Watch Dogs 2, to jest około 20 fps na korzyść I7 6/12 vs I7 4/8. O I5 to nawet nie ma co wspominać.

 

Wszystkie testy na tych samych taktach - 4600 mhz. Dodam również, że robię symulację I7 mainstream oraz I5. Ponieważ po prostu wyłączam HT/rdzenie. Tak by dokładnie sprawdzić kwestie wątkowe. Na normalnym I7 oraz I5, będzie jeszcze gorzej z uwagu na "kasze" 8mb i 6 mb zamiast 15. Testy na tych samych memkach. Na dniach planuje zabrać się za testy 7600K vs 7700K oraz Ryzeny :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kase ja i tak mało gram a jak już to przeważnie war thunder lub wot. Dlatego chce tylko lub aż 1060 6GB, mógł bym kupić nawet 1070 tylko po co. A co do zmiany platformy dopuki działa i nie potrzebuje większej wydajności niech będzie ta. Na yt jest kilka porównań i3-6100/6300 z q9650, architektura stara wiadomo ale nadal to 4 fizyczne rdzenie i czasami potrafi przegonić takie i3 nie wspominajac o fxach.

Ten palit JS wyglada dobrze za 1200+zł.

 

A jeszcze pytanie czy palit 1070 JS też był by dobry bo cena jest dość niska ?

Edytowane przez aro52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kase ja i tak mało gram a jak już to przeważnie war thunder lub wot. Dlatego chce tylko lub aż 1060 6GB, mógł bym kupić nawet 1070 tylko po co. A co do zmiany platformy dopuki działa i nie potrzebuje większej wydajności niech będzie ta. Na yt jest kilka porównań i3-6100/6300 z q9650, architektura stara wiadomo ale nadal to 4 fizyczne rdzenie i czasami potrafi przegonić takie i3 nie wspominajac o fxach.

Ten palit JS wyglada dobrze za 1200+zł.

 

To jest Twoja decyzja, jednak skoro ta karta nawet  50% swojego potencjału nie będzie wykorzystywać, to tak czy inaczej wywalasz kasę w błoto. No ale rób jak tam chcesz :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...