Skocz do zawartości
DrKleiner

GeForce GTX 10x0 Series [GTX 1060 / GTX1070 / GTX1080 / Titan X 2016]

Rekomendowane odpowiedzi

140Wat TDP dusi OC na 1060 gtx... tak przydałby się mocniejszy bios.

 

Co z tego, że chłodzenie OK, skoro limit mocy jest przekroczony i bios obniża Vcore/taktowanie :(

 

Super JS oferuje zaledwie 140Wat po przesunięciu suwaka w AF.

 

https://www.techpowerup.com/vgabios/186182/palit-gtx1060-6144-160628

 

Uparcie JS zamiast Gigabyt Extreme z biosem 200 Wat TDP ?

 

Ile tych pieniędzy trzeba dać więcej za Extreme ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przesiadlem sie z 1070 na 1080 i zaczalem bawic sie w male oc. czy moze mi ktos napisac ile + mhz na rdzeniu i pamieciach w afterburner jest juz dobrym wynikiem i mozna uznac, ze karta sie niezle kreci i jest nawet golden czy tam platinum sample? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż po przeczytaniu paru różnych recenzji i testów w tym na naszym portalu postanowiłem kupić 1080Ti od Asus'a:

 

http://www.3dmark.com/3dm/18964262

 

Na razie żadnego OC.  Przyrost w grach jest dość znaczny względem 980Ti. Chłodzenie nie jest głośniejsze niż  w MSI 980Ti jaki miałem.  Jest dość znośne pod obciążeniem.

 

 

 

 

post-15334-0-90655300-1490957717_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki zakupu.
Mam prośbę, mógłby kolega coś pokręcić, procka i grafikę, i zrobić Fire Strike normalnie i w Ultra, Extreme ustawieniach. Chciałbym porównać osiągi gdy bazą jest 7700k, jak bardzo wyniki odskoczą?

Może któraś z tych gier jest w posiadaniu kolegi i będę mógł coś więcej porównać:
https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_1080_Ti_Strix_OC/5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przesiadlem sie z 1070 na 1080 i zaczalem bawic sie w male oc. czy moze mi ktos napisac ile + mhz na rdzeniu i pamieciach w afterburner jest juz dobrym wynikiem i mozna uznac, ze karta sie niezle kreci i jest nawet golden czy tam platinum sample? :)

Z pamięciami to ostrożnie, bo powyżej pewnego progu karta dalej jest stabilna ale fps zaczyna spadać. Na mojej 1080 najlepiej wydajnościowo śmiga 10840MHz, 11000MHz jest stabline ale przyrostu fps nie ma,wręcz odwrotnie, 1-2 fps mniej niż na 10840MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki zakupu.

Mam prośbę, mógłby kolega coś pokręcić, procka i grafikę, i zrobić Fire Strike normalnie i w Ultra, Extreme ustawieniach. Chciałbym porównać osiągi gdy bazą jest 7700k, jak bardzo wyniki odskoczą?

Może któraś z tych gier jest w posiadaniu kolegi i będę mógł coś więcej porównać:

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_1080_Ti_Strix_OC/5.html

 

 

Procesor mam podkręcony od początku do 4.5 ghz (i7 6700K), a jeśli chodzi o grafikę to podkręciłem tylko rdzeń do 2025 mhz.  Tu wynik z najnowszego 3DMarka.  Wynik nawet niezły, bo GPU Score na poziomie 10500 punktów czyli mniej więcej tyle co w teście  Sebastiana na głównej.   A ogólny 9100 czyli też podobnie. 

 

http://www.3dmark.com/3dm/18983278

 

 

Coś mi się spartoliło w 3DMark, bo nie podaje informacji o konfiguracji, ale wynik masz u góry. Zaraz wrzucę Fire Strike, ale mam tylko podstawową wersję obecnie. 

 

EDIT:

 

Tu wynik z Fire Strike:

 

http://www.3dmark.com/3dm/18984233

 

 

A tu z Heaven Benchmark:

post-15334-0-71299600-1491038248_thumb.jpg

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile daje podkręcanie 11gbps DDR5X w grach ? Można zyskać na tym fps ? Pytam bo na 10 gbps DDR5X w 1080 efekty są w pewnym momencie odwrotne do zamierzonych, np. jest proporcjonalny przyrost w przedziale +200-800MHz ale już dalej przy ~+1GHz wydajność spada pomimo że karta jest stablina. Ja sam testowałem na żywo zmieniając taktowania w wiedźminie i na stockowych 10GHz miałem 62 fps, podbicie do 10840MHz dało max. 65 fps natomiast każde kolejne mhz powodowały już spadek tak że przy 11GHz miałem już tylko 63 fps.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile daje podkręcanie 11gbps DDR5X w grach ? Można zyskać na tym fps ? Pytam bo na 10 gbps DDR5X w 1080 efekty są w pewnym momencie odwrotne do zamierzonych, np. jest proporcjonalny przyrost w przedziale +200-800MHz ale już dalej przy ~+1GHz wydajność spada pomimo że karta jest stablina. Ja sam testowałem na żywo zmieniając taktowania w wiedźminie i na stockowych 10GHz miałem 62 fps, podbicie do 10840MHz dało max. 65 fps natomiast każde kolejne mhz powodowały już spadek tak że przy 11GHz miałem już tylko 63 fps.

Zerknij co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij co i jak.

Gosu co myślisz na ten temat: druga GTX 1080 do mojej 1080 SJS (koszt ~2300zł) czy sprzedaż 1080 i kupić jakiegoś niereferenta 1080Ti (koszt 1400zł) ? Na zestawie który mam w sygnaturze, docelowo do 1440p min. 60 fps max quality.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu co myślisz na ten temat: druga GTX 1080 do mojej 1080 SJS (koszt ~2300zł) czy sprzedaż 1080 i kupić jakiegoś niereferenta 1080Ti (koszt 1400zł) ? Na zestawie który mam w sygnaturze, docelowo do 1440p min. 60 fps max quality.

 

1. Masz za słabego procka do SLI , niestety straty wydajności będziesz miał sięgające 30%. SLI rób tylko na CPU które pozwoli kartom pracować w trybie 2x16 zamiast 2x8.

2.Do SLI to tylko bierz FE, ewentualnie na górze dajesz nierefa , na dół dajesz FE. Inaczej piekarnik masz murowany.

3. Kup jedną 1080Ti , w Twoim wypadku da Ci to realnie lepsze korzyści wydajnościowe niż SLI z 1080 które nie będą działać tak jak by mogły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Szczerze mówiąc jak zrobiłem sobie kiedyś test pci-e 3.0 16x vs pci-e 2.0 16x na mojej 1080 SJS to wyszło 1-2 fps różnicy w Watch Dogs 2 (49 fps min. na 2.0 i 50 fps min. na 3.0, średnie fps było nawet niezmienne)

2.Taki był plan,jakieś używane 1080FE na GPU2 ze względu na to że na rynku wtórnym będą tańsze niż niereferenty, 2300zł liczyłem razem z mostkiem HB SLI który można kupić za 100zł z allegro, sporo ludzi odsprzedaje je tanio np. od płyt asrocka z270 bo są tam w zestawie

3. 1080Ti wygląda na dużo szybszą i jednych grach (35-40%), w innych wcale nie urywa [gluteus maximus] bo 15% nad 1080. Tu masz zbiorczy graf z pcgh

 

 

r7AUnh8.jpg

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mowa o SLI :) Obadaj

 

2.No i spoko :)

 

3.Wykresy słupkowe a realia to zupełnie co innego. Bo max fps będzie wyższy na dwóch słabszych kartach, ale często min fps będzie podobny albo nawet wyższy na jednej mocniejszej. Do tego nie zawsze SLI działa jak trzeba. Ja na SLI siedzę od kilku generacji także wiem z czym to się je ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Gosu, że zainwestowałeś w Samsung 850 EVO 1TB. Jak tam Samsung 850 EVO 1TB VS Crucial M4 128 GB?

To już dawno :) Generalnie działanie OS tak samo, ale nagrywanie materiałów czy montaż. Widać różnicę. Gry też nieco szybciej się uruchamiają, ale minimalnie. Tak czy owak będę kupował sobie Samsunga 960 PRO.

Kumpel z EH, ma w swoim bydlaku Samsunga 950 PRO, miazga po prostu jak się na tym montuje :)

 

Ciekawostka, bo wczoraj klonowałem 2x Samsung 850 EVO 250 GB oraz 1x A-Data 128 GB. Klon na Samsungach zajmował około 5 minut, na A-Dacie prawie 30 minut się zeszło. Dyskiem źródłowym był Crucial M4.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gosu wychodzi że przy maksymalnym obciążeniu kart (tzn. przy 4K) różnica jest niemal żadna w porównaniu do ceny 5930K i X99 vs 4790K i Z97

 

yzdDVUC.jpg

 

Chociaż na BF1 czy TW3 różnica już dużo większa

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj cały materiał :) ROTR to przykład gry gdzie linie PCI-E nie wiele dają. Zerknij na Wiedźmina 3 oraz Battlefiled 1 :)

 

Mam już nagrane materiały na 2x GTX 1080, będę dogrywał jeszcze 2x 1080Ti.

 

Nie ma co się upierać przy tym, żeby ładować topowe karty do procka mainstream. To jest półśrodek i wydajność się traci przez to, sporo kasy idzie na drugą kartę , a nie może skrzydeł rozwinąć. Także totalnie bez sensu. Ja też się kiedyś upierałem, że na 4790K@4.7 ghz dobrze mi 2x TITAN X działają. Zobaczyłem przepaść na CPU z 40 liniami i od razu kupiłem 5930K. To jest zupełnie inne SLI niż to co miałem wcześniej.

 

Dlatego odradzam pakowanie się z SLI na 4790K/ 7700K itd. Na dniach zresztą robię testy 2x 1080Ti na 7700K. Kupiłem platformę na Z270 oraz 7700K i 7600K do testów. Zawsze się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu, do montażu wideo to polecam 2xSSD, a nie odczyt i zapis w obrębie jednego. Pliki wejściowe na jednym SSD, pliki wyjściowe na drugim SSD. Z dużym prawdopodobieństwem 2 dyski Samsung 850 Evo 1TB, będą szybsze jak jeden 960pro 1TB.

Odnośnie Samsunga 960pro którego planujesz. To do tego kompa z tymi dwoma TITAN M? I to wszystko ma być przepchane przez DMI 2.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu, do montażu wideo to polecam 2xSSD, a nie odczyt i zapis w obrębie jednego. Pliki wejściowe na jednym SSD, pliki wyjściowe na drugim SSD. Z dużym prawdopodobieństwem 2 dyski Samsung 850 Evo 1TB, będą szybsze jak jeden 960pro 1TB.

Odnośnie Samsunga 960pro którego planujesz. To do tego kompa z tymi dwoma TITAN M? I to wszystko ma być przepchane przez DMI 2.0 :)

 

No tak, do mojego głównego PC czyli tego z syga ;-)  Się zobaczy jeszcze co i jak. Dzięki za sugestię, przyjrzę się tematowi bardziej. Miałem zmieniać swoje 2x TX M na 2x 1080Ti , ale jak potestowałem to nie chce mi się serio bloków rozbierać, zakładać nowych. Wiadomo, skok wydajności jest ale tak samo jak przy 2x TX M vs 2x TX P. Czyli w grach gdzie mam przykładowo na 2x TX M w 1440p 100 fps, to na 2x 1080Ti mam po 130 fps. W 4k zamiast np 70 mam 90. 30/20 fps to sporo, jednak VOLTA mi od dawna w głowie się zakorzeniła ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj cały materiał :) ROTR to przykład gry gdzie linie PCI-E nie wiele dają. Zerknij na Wiedźmina 3 oraz Battlefiled 1 :)

 

Mam już nagrane materiały na 2x GTX 1080, będę dogrywał jeszcze 2x 1080Ti.

 

Nie ma co się upierać przy tym, żeby ładować topowe karty do procka mainstream. To jest półśrodek i wydajność się traci przez to, sporo kasy idzie na drugą kartę , a nie może skrzydeł rozwinąć. Także totalnie bez sensu. Ja też się kiedyś upierałem, że na 4790K@4.7 ghz dobrze mi 2x TITAN X działają. Zobaczyłem przepaść na CPU z 40 liniami i od razu kupiłem 5930K. To jest zupełnie inne SLI niż to co miałem wcześniej.

 

Dlatego odradzam pakowanie się z SLI na 4790K/ 7700K itd. Na dniach zresztą robię testy 2x 1080Ti na 7700K. Kupiłem platformę na Z270 oraz 7700K i 7600K do testów. Zawsze się przydadzą.

 

Jestem ciekawy czy w takim razie pci-e 3.0 16x nie będzie już hamować Volty czy Vegi (sporo szybszej od gtx 1080Ti)

 

http://cdn.overclock.net/8/8c/900x900px-LL-8cee0c71_amd-deck-01.jpeg

http://cdn.overclock.net/7/7f/900x900px-LL-7f157357_amd-deck-03-840x472.jpeg

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te slajdy to z okazji 1 Kwietnia ;-) Jak VEGA będzie miała wydajność zbliżoną do 1080Ti to będzie serio dobrze ;-) Na przeskok GP102 osobiście nie liczę, historia wiele razy pokazała jak to jest z zapowiedziami , a jak z realiami.

 

Ile VOLTA GTX 2080 będzie szybsza od 1080Ti, zobaczymy. Pewnie różnica mniejsza niż teoretyczna między stock Maxwell a stock Pascal. Gdzie Maxwell po OC w wypadku GM200 osiąga wydajność Pascala GP104 bez OC, a nawet ją przeskakuje, Mowa o TITAN X Maxwell vs GTX 1080, oraz 980Ti (980Ti zegar w zegar wolniejsza od TX M o około 10%)  vs 1080. Bo 1070 OC vs OC odstaje nieraz nie mało.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te slajdy to z okazji 1 Kwietnia ;-)

No co ty, 100% potwierdzone  :biggrin:

Swoją drogą powinniśmy już słyszeć o pci-e 4.0 bo na prawdę 3.0 będzie zbliżało się już do granicy.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...