Skocz do zawartości
DrKleiner

GeForce GTX 10x0 Series [GTX 1060 / GTX1070 / GTX1080 / Titan X 2016]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wyborem modelu GTX 1050, nie Ti, zwykłego 1050 2gb. Jest i Strix, ale są Expedition, od groma tego. Który model najlepiej wybrać, żeby potem się nie zawieść. Wiem, że Ti jest z góry lepszy, ale zamierzam jednak postawić na zwykłego, ponieważ do moich zastosowań wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie chyba> mały MSI -który ma bazowo wyższe takty niż modele najtańsze i bdb opinie :

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-2g-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975442/

 

Nie wiem, czy nie lepiej dołożyć ~100 - do Ti z 4 GB Vram ( kurier gratis w aukcji ):

http://allegro.pl/karta-graficzna-palit-geforce-gtx1050ti-kalmx-4gb-i6941739506.html?reco_id=61dac2d6-8dd0-11e7-b7e2-ecf4bbd60ca8

 

Ew. Zotac z aktywnym chłodziwem ( dostawa gratis ) ( po rejestracji na stronie producenta 5 lat GW ):

https://www.emag.pl/karta-graficzna-zotac-geforcer-gtx-1050-ti-mini-4-gb-zt-p10510a-10l/pd/D80F52BBM/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=&utm_campaign=whoop_not_specified&cmpid=61421&gclid=EAIaIQobChMI6Z_bwYWA1gIVRrcbCh0jzQOREAQYASABEgLgKvD_BwE - ze sklapu w którym jest -również- wystarczający zasilacz ...

 

P.S. + Zasilacz  Corsair 350  wystarczy nawet do 1050 Ti  , za niecałe 150 zł z dostawą ;)

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję biosu do karty: http://pl.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1060AORUS-X-6GD-rev-10#kf rewizja 1.0

 

Bardzo proszę właścicieli o podzielenie się tym biosem.

 

Dzięki.

 

EDIT: zdobyłem oryginalny bios do tego GTX Aorus Extreme 1.0 :)

 

Link: https://drive.google.com/file/d/0B3FDFsTicKLgbmh0OXNsaW9wbEU/view?usp=sharing

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o UV to jak na razie testuje stabilność 1949(1936) na 0.875V i jak na razie jest całkiem nieźle.

3D Marki przechodzi zarówno 11 jak i najnowszy. Pobór z gniazdka całego zestawu z monitorem nie przekracza 300W (niekręcony 2600k).

 

Dla przypomnienia def taktowanie GLH w Boost to 2050Mhz przy....1.075V, tak więc 100Mhz mniej i przepastne 0,2V mniej przy UV.

 

370W MAX (def, 2050Mhz i 1.075V ale skacze do 2012Mhz i 1.031)

301W MAX (1949 i 0.875V)

 

a teraz najlepsze wyniki wydajności:

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/13585859/fs/13585895

 

Fire Strike Extreme Graphics Score + 3.1 % 11 211 vs 10 871

 

Czyli zyskujemy zaledwie 3,1% ale za to karta (zestaw) pobiera 19% więcej mocy!!!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o UV to jak na razie testuje stabilność 1949(1936) na 0.875V i jak na razie jest całkiem nieźle.

3D Marki przechodzi zarówno 11 jak i najnowszy. Pobór z gniazdka całego zestawu z monitorem nie przekracza 300W (niekręcony 2600k).

 

Dla przypomnienia def taktowanie GLH w Boost to 2050Mhz przy....1.075V, tak więc 100Mhz mniej i przepastne 0,2V mniej przy UV.

 

370W MAX (def, 2050Mhz i 1.075V ale skacze do 2012Mhz i 1.031)

301W MAX (1949 i 0.875V)

 

a teraz najlepsze wyniki wydajności:

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/13585859/fs/13585895

 

Fire Strike Extreme Graphics Score + 3.1 % 11 211 vs 10 871

 

Czyli zyskujemy zaledwie 3,1% ale za to karta (zestaw) pobiera 19% więcej mocy!!!

Trochę spory pobór mocy ... może to zasilacz...

U mnie VGA do ok. 0,95[V] po "krzywej" memki na 12k + 50% power limit - komp z monitorem i lampką 10 [W] bierze do ok. 250 [W]

 

PROMO: JESZCZE KILKA GODZIN NA ASUS STRIX GTX1050Ti :

https://proline.pl/asus-geforce-gtx-1050-ti-gaming-oc-4gb-gddr5-strix-gtx1050ti-o4g-gaming-p948462

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po uV na 931 mV z 1043 jest 60W mniej na gtx 1080.Zegar prawie taki sam z powodu nizszej temperatury tj 2012/11800


Trochę spory pobór mocy ... może to zasilacz...

power_peak.png

 

 

 

Sam gtx 1080 o ile power limit nie ograniczy lub chłodzenie potrafi podleźć pod 250 W.I to chyba test bez oc które bez zmiany napięcia duzo się nie zmieni ale zawsze pare wacików :wink2:


A u ciebie sama grafa bierze ok 190 W o ile to gtx 1080 chyba ze grasz nie w pełni dociążonym gpu ( boost3.0) lub masz słabe chłodzenie to może być i 50

Edytowane przez janek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja VGA też "żre" do ~240 [W]  ;)

 

Gram na ustawieniach jak w sygn... wtedy cały komp + monitor + lampa 10[W]- bierze do okolic 250 [W] ... na chińskim -Watomierzu ;p

 

Po włączeniu testu Heaven w 2560x1080 Ultra Teselacja Extreme AAx8 -sam komputer- pobiera około 200 [W] 

{ przy VGA>  UV i limicie mocy 50% }

 

Bez limitu= przy ustawieniu karty w tryb OC , przy obciążeniu Heaven j.w. 

 

łyka już >sam PC ok. 280 [W]

 

Mowa o mocy czerpanej z sieci ... Komp bierze z 10% mniej ;) ( FSP tu się popisał -w okolicy połowy -obciążenia mojego PSU straty są -jak na tą klasę zasilacza> małe )

 

IDLE mam P ~ 63 [W] z sieci.

 

Przy ~pełnym stresie = włączeniu Heaven i równolegle OCCT CPU - pobór oscyluje ok. 295 [W] z sieci ( przypadek 1 , karta z UV i limitem 50% )

 

Przy karcie w trybie OC: Heaven + OCCT CPU >wahania poboru mocy są już spore, średnio jest to może 330-340 [W] , ale chwilowy pobór sięga już -na ułamek sekundy-nawet 400 [W]. Wahania wynikają chyba z algorytmu obciążeń OCCT , oraz "słabnącej" sprawności i stabilności zasilacza -przy większym obciążeniu.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę ją trochę dusić , by było cicho i poniżej 60 [°C] , wydajność i tak jest wystarczająca ;) ( zwłaszcza po przesiadce z RX460 ;p )

 

Komp bierze tyle co mu poda zasilacz , zasilacz z sieci bierze tyle co PC + straty w nim samym ( zasilaczu )

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor i5 4690 3,50Ghz


Ram 16GB


zasilacz XFX550W


3 dyski (2 zwykłe i 1 ssd)


karta graf. obecnie to Palit GTX 1070 8GB Ram


 


I tu mam pytanie. Czy opłaca się tę kartę wymienić na jakiś model GTX 1080? Czy różnica w wydajności będzie na tyle duża, że opłaci się dopłacać do 1080? I czy ten zasilacz sobie z GTX 1080 jeszcze poradzi.?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress czyli o gwarancji możesz zapomnieć jak coś się stanie z kartą .

 

To tego mało znana marka , choć za 400-450 $ czy nawet te 350 $ to można rozważać , za ~1650 GTX1070 to nawet niezły deal , o ile celnicy sie nie dowalą do paczki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki reyden. Oczywiscie zdaje sobie sprawe z ryzyka zakupow na ali. Zastanawialo mnie bardziej czy ktos widzial moze jakies testy tego sprzeta. Jest kilka recek na YT, ale typy z reguly jakimis egzotycznymi dialektami zapodaja i nic nie rozumiem. Coz, wnoszac po cenia mozna od razu zalozyc, ze kultura pracy karty bedzie ppzostawiac wiele do zyczenia. Ale skoro nie bedzie gwary, to za wymiane past i padow moznaby sie zabrac na dzien dobry :)

 

Edit:

Ot i sprzet kupiony. Pytanie tylko, czy/kiedy przyjdzie, oraz czy wstanie na mojej starej mobo z PCIe 1.1 :)))

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB AMP! Edition


 

ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB AMP Core Edition


 

Wie ktoś może która z tych wersji jest lepsza? Głównie chodzi mi o chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W  msi afterburner dajesz  ctrl+ f i  masz tablice

 

Zaznaczasz np 931mv i  suwakiem dajesz na 2000mhz ,reszte napiec ustawiasz ponizej wartosci 931 mv i zatwierdzasz .

Testuj w  grze siedzacej na  gpu typu wiedzmin 3 w 4  k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiadomo , że niewiele wiadomo...

Nvidia wydała niedawno GTX1070Ti by "uatrakcyjnić" swoją ofertę w stosunku do AMD. Nie sądzę by bardzo im się "paliło" wydawać nowe karty, jak najszybciej.... W sieci są różne informacje, niektóre wskazują ,że dopiero pod koniec marca nastąpi szczegółowa/oficjalna zapowiedź nowych układów, więc raczej szybko karty nie będą dostępne.

https://wccftech.com/nvidia-pascal-volta-gpu-leaked-2017-2018/

https://www.pcgamesn.com/nvidia/nvidia-volta-gpu-specifications

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-ampere-nowa-generacja-kart-graficznych-geforce.html

https://www.nvidia.com/en-us/gtc/

MARCH 26-29, 2018

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak tylko zapytam, warto jeszcze rozważać zakup 1080/ti czy poczekać? Topki nv widzę chodzą po 670E jakoś a nowa generacja zapewne będzie oznaczać wyższe ceny startowe, no i suszarki na początek...

W sensie i tak będę kupować dopiero za około miesiąc, jak kasa wpadnie, i rozważam coś z MSI(duke, gaming x trio) lub EVGA(FTW3 lub SC2/SC)

Ceny jakoś się na razie ustabilizowały, a widzę że starsze modele powoli znikają z rynku.

Ostatnio gram w AAPG głównie(dx11), choć czasem odpalam też coś na nowszym silniku i po spróbowaniu rx64 które sypało prawie non stop 180-200FPS fury już mnie troche wkurza. Myślałem że proc mnie ogranicza ale to jednak karta i to sporo. Klatek mam na niej 70-100 mniej...

No i pozbyłem się ostatnio w10 bo mnie wkurzał i wróciłem do 7, więc problem dx12 które kuleje ostro jak dla mnie, nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy miesiąc to wiadomo, jeśli znowu ubzdurają sobie wydanie wersji FE droższych o 33% niż niereferenty

Zgaduje że 2070 będzie mieć po OC wydajność 1080Ti tylko z mniejszą ilością Vram bo 8-10GB ale jak wyjdą modele niereferencyjne to moze być nawet 40% tańsza

Albo za te 3-3,5k będzie można kupić 2080 który wydajnością już znacznie przewyższy 1080Ti co będzie świetną opcją w połączeniu z tym i7

R9 Fury działa słabo ale działa, ja bym te pół roku jeszcze przeczekał bo bez sensu kupować topową kartę pod koniec jej życia 

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie bym dołożył do ASUSA Strix w przypadku 1080Ti.  Różnica między MSI Gaming w zależności od sklepu nie była taka duża, ale że teraz ceny są jakie są to trzeba czekać. Sama firma może nie jest tej kondycji co była. Głównie laptopy i ich płyty główne bywają że tak to powiem różne. Ale karty graficzne to inny segment. Ostatnie chłodzenie w Ti wypadło dobrze dlatego sam kupiłem i nie żałuję. Karta nie tylko ładnie się kręci 2025-2050 na rdzeniu,  ale nie trze przy tym jej zbyt mocno chłodzić. Spokojnie można ustawić 60% wentylatory jako max i przy tym nie jest głośna. Oczywiście w nocy słychać ją, ale nie jest to wycie czy nawet mocniejszy szum powietrza.   Zdecydowanie polecam Strix. Wg. opinii wypada lepiej od MSI Gaming.  No i karta jest cichsza wg mnie od mojej poprzedniej 980Ti MSI Gaming właśnie. Więc to by się zgadzało. W przypadku zwykłego 1080 tu ponoć jest jakieś starsze chłodzenie od Asusa  (Strix) i wypada podobnie do MSI. Tak przynajmniej gdzieś czytałem w necie. Więc dopiero wersje Ti ma lepsze chłodzenie od Asusa żeby nie było ;)  Ale to mogę się też mylić, bo zwykłą 1080 Asus Strix nie widziałem (nie słyszałem ;) ) w akcji i jaką ma realną głośność względem jej mocniejszej wersji Ti.  Ale ponoć Ti cichsza  w przypadku ASUSA.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale posucha sie zrobiła, wszystko co ostatnio oglądałem w dobrej cenie wykupione...no nic, i tak czekam, to te parę miesięcy mnie nie zbawi. Może se całkiem odpuszczę w tym roku i zamiast karty wezme na wakacjach po prostu kurs nurkowania czy coś, bo postępu za bardzo nie widać...dx12 przeważnie ssie ostro(różnicy w obrazie nie widać, wydajność do -30%) a Vulkana raptem w paru grach mamy...

Edit

 

Ostatecznie zamówiłem jednak 1080 msi gaming x. Do ti musiałbym dopłacić 250e około, szkoda kasy

 

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 9 miesiącach używania Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Gaming wiatraki zaczęły być koszmarnie głośne. Czy mogę to reklamować z tytułu rękojmi czy też musi być to gwarancja, skoro wada nie występowała w momencie sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was, czy ktoś posiada GeForce®GTX 1050 Ti Dual OC (albo innego Palita GTX 10X0 Ti  z takim zestawem wyjść)

http://eu.palit.com/palit/vgapro.php?id=2709&lang=pl&pn=NE5105TS18G1-1071D&tab=sp

z zapiętym do niej  monitorem na DisplayPort oraz podłączonym TV pod HDMI i jest mi w stanie odpowiedzieć jak identyfikowane są wtedy wyjścia ?

Przy podpięciu DVI-D pod monitor to wyjście identyfikowane jest jako 2, natomiast HDMI podpięte pod TV to wyjście 1, co jest kompletnie bez sensu no ale tak jest. Interesuje mnie również czy podpięcie do tej karty DP + HDMI nie spowoduje problemów z rozdzielczością na obu. Od biedy kupię przejściówkę żeby to sprawdzić ale to znowu czas ....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Posiadam kartę MSI gtx 1050ti Aero ITX OCV1 (jeden wentylator). Mam problem z ustawieniem wentylatora. Posiadam program MSI afterburner.

Sprawa wygląda tak : Podczas windowsa wentylator namiętnie próbuje schłodzić karte do minimum (teraz ma 26 stopni) przez co wentylator uruchamia się co chwile na pełnych obrotach na parę sekund - nie muszę chyba mówić jak irytujące jest to. W msi afterburner ustawiłem krzywą wentylatora, że do 50 stopni ma być pasywny- jednak bez obciążenia 3d wentylator żyje własnym życiem. Odpalam coś w 3D - jak makiem zasiał, wentylator odpala się dopiero przy zadanej w msi afterburner temperaturze.

Miał ktoś taki przypadek ? Wyrzuciłem wszystkie bzdety gigabyte od regulacji wentylatorów (płyta gigabyte b360N wifi). Sterowniki 375.63 prosto ze strony Nvidii. Macie pomysł co może kolidować z ustawieniami MSI afterburner albo co należy zmienić w tym programie aby bez obciążenia wentylator ucichł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...