Skocz do zawartości
DrKleiner

GeForce GTX 10x0 Series [GTX 1060 / GTX1070 / GTX1080 / Titan X 2016]

Rekomendowane odpowiedzi

A ile pracują karty w koparkach a ile u normalnego gracza ?

Typowa koparka to z reguły praca 24 h , mało graczy gra przez 12h w ciągu dnia , niektórzy nawet mniej chodzą .

Więc patrząc na to , to taka pokoparkowa karta ma przebieg jak kilka razy starsza karta z normalnego PC .

W sumie jedyny plus to gwara , jak coś padnie to można od razu odesłać , kultura pracy takiej karty może już nie być za dobra .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, reyden said:

A ile pracują karty w koparkach a ile u normalnego gracza ?

Typowa koparka to z reguły praca 24 h , mało graczy gra przez 12h w ciągu dnia , niektórzy nawet mniej chodzą.

Nie wiedziałem, że karty graficzne to jak noże w tokarkach i ich stan się określa po liczbie roboczogodzin. Po 10000h na liczniku czasu pracy wyrabiają mniej klatek na sekundę czy co?

Edytowane przez jewgienij
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam obecnie i5-2500k @ 4,2GHz, 16gb ddr3 1600mhz oraz gtx 1050 2gb. Wszystko to jest oparte na MSI Z77A-G43 z zasilaczem Thermaltake TR2 450W. Zastanawiałem się nad zakupem do owego zestawu GTX 1060 6gb i z tego co widziałem nie powinno być bottlenecku, a czasem może delikatny. Oczywiście nie zamierzam wyciskać siódmych potów z kompa i odpalać co tylko można na ultra, wygładzanie itd. Spokojne High, 1080p i 60fps (stałe jak komp da) dla mnie wystarcza. Pytanie jest właśnie czy pojawi się jakiś bottleneck jednak i czy zasilacz jest wystarczający? A może lepiej zainwestować w 500-600W, że był na przyszłość przy zmianie kompa na lepszy, bo gpu pewnie zostanie jak zmienię socket? 

P.S. Kartę zamierzam kupić i tak w połowie lub poczekam na to co pokaże seria 1660 i 1660Ti, ale wtedy boję się o jeszcze większy bottleneck. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście pokoparkowe(lub nie, bo nie zdążyły być użyte jak padł szał na kopanie) 1060 od chińczyka? Bez wyjść VGA ale zmodowany ster i działa toto ala optimus, podłączasz do wyjścia na płycie głównej i leci przez iGPU intela.

Cena jakoś poniżej 100dolarów, fakt, cza pogrzebać troche ale pobawić sie można i pograć z wynikami może 1-3% gorszymi od standardowych 1060 6gb

Linus ostatnio na kanale opisał sytuację

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 14:34, Firedash napisał:

Zasilacz powinien spokojnie wystarczyć. Prockiem się nie martw, to tylko gtx 1060, ta karta nie jest jakimś potworem.

Zgoda potworem nie jest, ale i7 też nie zaszkodzi. U siebie w różnych grach w miejscach "procesorowych" obserwowałem znaczny wzrost FPS po przesiadce z i5 3570 na i7 3770. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 14:34, Firedash napisał:

Zasilacz powinien spokojnie wystarczyć. Prockiem się nie martw, to tylko gtx 1060, ta karta nie jest jakimś potworem.

To fajnie, jednak myślę czy ograniczyć się do 1060 6gb. Chodzi mi o to, że czekam też na wieści o 1660/ti, ponieważ planowałem przebudowę swojego PC na nowszy standard. Otóż myślałem z końcem roku kupić takiego 1660/ti, jeżeli będzie wart swojej ceny lub 1060/1070, a następnie przez następny rok czyt. 2020 kupować po kolei części brakujące, czyli mobo, ram i nowy cpu (Ryzen 5 2600 lub z serii 3xxx jeżeli już będą). Czy takie rozwiązanie ma sens? Mam już obudowę, hdd, ssd, kupię nowe gpu, więc zostają wspomniane trzy części. Ewentualnie dodatkowo mocniejszy zasilacz zakupię przy gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W lipcu kupiłem GTX 1070 od MSI Gaming X za 950zł. Po obejrzeniu wielu porównań wydajności w grach, uznałem ją za lepszy wybór od ciut droższego 1660. Niestety karta długo nie popracowała i padła - prawdopodobnie któraś z kości. Na szczęście przy zakupie brałem wariant jedynie z gwarancją. Ku mojemu zdziwieniu kartę mi wymienili na drugą, ale używaną... Czy to jest zgodne z prawem? Bo jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Wymieniona karta ma zaskakująco niskie temperatury. Podczas grania nie przekracza 60 stopni, a w idle jest 27 stopni.

Myślę, żeby spróbować ją podkręcić. I teraz moje pytanie... Ile realnie można podnieść taktowania i czy warto zaktualizować bios karty, gdyż ten wgrany jest około 2 lata starszy od najnowszego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn w programie MSI ustawiłem minimalną prędkość wiatraków na 30%, bo bałem się, że karta będzie się bardzo grzać, jak ta poprzednia, która padła. Podczas gry aż parzyła i ten gorąc leciał tylko niepotrzebnie na chodzenie procesora.

Czy regulacja napięcia w MSI Afterburner coś faktycznie daje przy OC?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to to raz jeszcze - MSI/ASUS/Gigabyte - w razie awarii, zazwyczaj naprawiają karty do skutku lub ostatecznie wymieniają na "inną sprawną" i przedłużają gwarancję o czas naprawy. Najgorzej tu wypada MSI. 

Kupujcie Palita/Zotaca/Inno3D/EVGA - tu praktycznie zawsze jest wymiana na fabrycznie nową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...