Skocz do zawartości
DrKleiner

GeForce GTX 10x0 Series [GTX 1060 / GTX1070 / GTX1080 / Titan X 2016]

Rekomendowane odpowiedzi

 

GTX 1080Ti vs TITAN X Pascal (2016) w 11 grach, część 1.

1080p/1440p/4k

1. Mass Effect Andromeda
2. Ghost Recon Wildlands
3. Battlefield 1
4. Shadow Warrior 2
5. Resident Evil 7

 

Wkrótce część 2 oraz SLI vs SLI. Troszkę dłużej trzeba poczekać na TITAN Xp oraz TITAN Xp SLI vs inne potworki :) No i jak domknę temat TITANów Xp, zmiana CPU , póki co żeby zachować jednolitość testów , wszystko na 5930K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej niż było kiedyś. Ale jak z chłodzeniem to Ci nie powiem bo nie testowałem osobiście by ocenić, ale opinie zbiera dobre.

 

 

Co do ceny to w paru sklepach można dostać za ok 1750 zł. Więc jak z Allegro to od jakiegoś  sprawdzonego sprzedawcy lub brać z któryś z tych sklepów:

 

http://www.ceneo.pl/46582093

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej niż było kiedyś. Ale jak z chłodzeniem to Ci nie powiem bo nie testowałem osobiście by ocenić, ale opinie zbiera dobre.

 

 

Co do ceny to w paru sklepach można dostać za ok 1750 zł. Więc jak z Allegro to od jakiegoś  sprawdzonego sprzedawcy lub brać z któryś z tych sklepów:

 

http://www.ceneo.pl/46582093

Na allegro sprzedaje oficjalny sklep allegro za 1699, więc chyba ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1080p i 1440p  starczy spokojnie. No może nieco trzeba detale ciąć czasem w przypadku 2.5K (2560x1440). Chociaż ja grałem w 4K na 980Ti i nie było tragedii nawet na wysokich detalach w niektórych grach. A 1070 to przecież prawie że to samo co 980Ti i do tego więcej pamięci RAM. 

 

 

Jak sklep Allegro to można wziąć czemu nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła wersja GTX 1060 Gigabyte 6GB w wersji Extreme:

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/gigabyte_przedstawia_karte_aorus_gtx_1060_xtreme_9_gbps

 

Proszę mających taką kartę podzielić się biosem.

 

Dzięki.

 

p.s. mam mini itx gigabyte 1060 6gb i wgrany bios z karty extreme:

 

6070589100_1493066214_thumb.jpg

 

Ten model extreme:

 

https://www.techpowerup.com/vgabios/186364/gigabyte-gtx1060-6144-160815

 

 

Chciałbym wgrać bios nowej karty... jak się nie uda, to moja wina będzie.

 

Bez użytkownika , który podzieli się biosem nie przekonam się co do możliwości wgrania biosu "uleprzonej" wersji karty, do jej starszej wersji.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Aorus 1080ti:

 

IMG_20170515_170628.jpg

 

Czynić jakieś ruchy z platformą typu wymiana cpu z 4790k na i7 5775C lub wymienić całość na i7 7700k pod kątem gtx1080ti? Gram w 1440p i 4k. 4790k przy tych rozdzielczości chyba nie będzie mi karty ograniczać?

 

I pytanie na marginesie. Nowe procki intela następcy 7700k na kiedy są planowane? W tym roku jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Aorus 1080ti:

 

IMG_20170515_170628.jpg

 

Czynić jakieś ruchy z platformą typu wymiana cpu z 4790k na i7 5775C lub wymienić całość na i7 7700k pod kątem gtx1080ti? Gram w 1440p i 4k. 4790k przy tych rozdzielczości chyba nie będzie mi karty ograniczać?

 

I pytanie na marginesie. Nowe procki intela następcy 7700k na kiedy są planowane? W tym roku jeszcze?

Przy takiej rozdzialce predzej karta dostanie zadyszki niz proc (glownie mowie o 4K)

Ponadto jesli nawet CPU braknie mocy to nie bedzie to az tak odczuwalne. Zreszta sam mozesz to sprawdzic - pograj z jakims monitorem zasobow np. HWINFO32 i sprawdz - czy duzo momentow gdzie CPU na maks leci a karta odpoczywa na np. 50-80% mocy :)

 

Osobiscie mam rowniez 4790K ale z GTX 1080 przy 1080p i jak dla mnie - proc nie stanowi waskiego gardla. w przypadku 1080TI i 1440p - sytuacja jest podobna. Przy 4K to juz w ogole nie martwilbym sie o CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/palit-geforce-gtx-1070-dual-8gb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-3dp-ne51070015p2d-p947269

 

 

:D lol.....

 

2.5K za 1070 to jednak troszkę sporo.   Jeszcze niedawno widziałem poniżej 2000 zł. Szlag by trafił tych śmiesznych kopaczy. 

 

4 luty "Jarek  Kupiłem ją za 1850, bałem się, że będzie lipa.

Nie żałuje, bardzo dobra karta jak za tę kasę, serio."

 

13 maj "Zakupiona za 1619. Wykręcona na 2020mhz na rdzeniu 9084mhz na pamięci. temperatury max w stresie 73c. Praca na max rozkręconych wentylatorach cichsza niż zasilacz. Zdecydowanie polecam najlepszy stosunek jakość cena"

 

Wybrane komentarze pod tą kartą w Proline.

 

Czyli podskoczyła z 1619 do 2450 zł. Chociaż ten pan mógł ją nabyć gdzie indziej bo z tego co pamiętam ten Palit w Proline nie schodził w maju poniżej 1800 zł, więc dziwna ta cena 1619. 

 

Mimo wszystko uważam że dobrze zrobiłem kupując 1080Ti w marcu, a nie po wakacjach jak planowałem. Moze być jeszcze gorzej. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, warto używaną roczną Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming brać za 1700zł ?

 

Biorąc pod uwagę sytuację na rynku- kart graf. brak lub mają kosmiczne ceny to warto. Ale sytuacja może się zmienić. Wiem , że to wróżenie z fusów. Cena na tle okresu sprzed podwyżek nie zachęca.

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem skąd w testach Gosu (Gosa?) biorą się aż tak dramatyczne różnice między 8x-8x a 16x-16x, tutaj 1080Ti SLI wychodzi tak samo w i to w dużo wyższej rozdzielczości. Ja sam byłem tym tak zainteresowany że zrobiłem testy na GTX 1080 OC na PCI-E 2.0 16X i wyszły mi różnice 1 fps (około 2%) w porównaniu do PCI-E 3.0 16X.

 

Devil ty masz 1080Ti i 4K, jak to wygląda u ciebie jak zetniesz przepustowość przez pół?

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało testuje ostatnio bo czasu mało. Zresztą platforma i tak idzie do wymiany na 6c12t (40 linii) Na razie Intel nie napawa optymizmem, a spieszyć mi się nie chce zbytnio z tą wymianą, bo czasu na granie i tak mało.  Do platformy oczywiście dojdzie drugi taki 1080Ti i będziemy wtedy grać we wszystkie gry od nowa. Wiedźmina 3 ograłem raz, więc z chęcią powtórze. Zresztą teraz i teź idzie grać, ale FPS różny średnio ok 37-39 FPS. W najnowszym Tomb Raiderze dość podobne wyniki, ale zdarzały się dropy do 20. Tu ewidentnie potrzebny procek. Najgorzej było przy głównym Bossie. Tam FPS raz spadł do 8 i potem podskoczył.  1080Ti to już dość spore wyzwanie jak dla 6700K i 7700K też pewnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć wszystko parę m-cy szybciej to już twój wybór. Ale płyta na x299 cię będzie kosztować więcej niż z370, i7 6c/12t z 40 liniami na s.2066 więcej niż i7 Coffee Lake 6c/12t z 16 liniami i w końcu wszystko to docelowo koszt za te 40 linii żeby nakarmić 1080Ti SLI, kiedy Titan Volta wyjdzie raczej na bank w przyszłym roku a pojedyncza 1080Ti do 4K jest całkiem OK. W wiedźminie fps-y zabija ci na pewno foliage visilility range (sorry za angielski nie znam dokładnej polskiej nazwy, ustawienie zakresu widoczności detali w oddali) i wyższe ustawienie hairworks, możesz zjechać do 2-4x. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę myślał przed zakupem. Fundusze na to by się znalazły, a że w SLI się nie bawiłem jeszcze to chcę spróbować. Zresztą od dawna się nakręcam. Tylko nie wiem jak z zasilaczem czy 750 XFX  XTR Black Edition da radę. Sam procek pewnie swoje weźmie plus 2x1080Ti.

 

 Myslę jednak na jego wymianą, bo już raz wylądował w serwisie i dostałem nowy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja widzę ze wynik jest raczej w stronę 6 rdzeniowych cepów...a Ty masz problem z arytmetyką...Bohaterze? Ciekawy config Setniku. Mówiąc wprost ten procesor nie nadaje się do tych kart w tandemie. To jest teraz lipa w tym abstrakcyjnie drogim zestawie.

Generalnie to tak...

 

i7 5930K@4.6 vs i7 7700K@4.8 wraz z 2x TX P

 

 

i7 6950X@4.4 vs i7 7700K@4.8 wraz z 2x TX P

 

 

Testy robiłem jeszcze przed wodowaniem kart.

 

Bonusowo 5930K vs 6950X

 

 

Wnioski są następujące, w 1080p oraz 1440p 7700K obrywa niemiłosiernie, z powodu linii PCI-E, mniejszej ilości wątków, keszu - To wszystko ma znaczenie. Niemniej jednak mostek HB BARDZO pomaga Pascalom w 4k. Różnicie przy 2x 8 vs 2x 16 PCI-E względem tego co było na Maxwellach, są powalające. Testy 2x flex / flex vs HB również robiłem. Jak pododaje na YT obecnie czekające materiały, to polecą też.

 

5930K@4.6 Ghz = 6850K@4.3 GHz , gdzie obydwa proce wraz z platformą X99 można wyrwać teraz w dość podobnej cenie co 7700K + Z270. X299 unikać jak ognia, jak wiadomo - syf.

 

Jak testowałem 5930K vs 6950X to mnie zaskoczyło pozytywnie , jak sobie ten 6/12 HW-E dawał radę na tle znacznie droższego procka. No ale już 5930K sprzedany i 6950X zagościł na stałe i tak ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem Gigabyte Nvidia GTX 1060 WindForce2 3GB (GV-N1060WF2OC-3GD). Obecnie mam AMD R270X, i5 3570K i 2x8GB Corsair 1600mhz.

Nie wiem czy warto inwestować tylko w nową karte graficzną jeśli procesor nie jest z najwyższej półki?

 

Dzięki za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę , że do 3570K - zwłaszcza po OC spokojnie możesz dać GTX1060 ( nawet i 1070-na upartego )  ;)

Karta powinna być ok. 2 X wydajniejsza , od obecnej , z większa ilością VRAM ( mowa o 6GB wersji GTX1060 ).

Hmm wersja 3GB to "trudny" przypadek , osobiście wolałbym dołożyć do wersji z pamięcią = 6GB.

3 GB Vram to już na styk , lub nawet mało, w nowszych produkcjach.

Chyba , że masz zamiar "optymalizować" tak detale w grach by, dana gra nie brała więcej Vram-u - to powinno być OK.

2 sprawa: wersje 3 GB są trochę mniej wydajne od wersji 6GB.

Cytat z innego forum:


"GTX 1060 w wersji 3 GB to dziwny produkt. Czy to w ogóle jeszcze GTX 1060? Nvidia postawiła przecież na kompromisy idące dalej niż pula pamięci - zmniejszono też liczbę jednostek obliczeniowych. Pełne 1280 shaderów z modelu 6 GB zmniejsza się tu do 1152, co powinno chyba wiązać się ze zmianą nazwy"

 

Różnice w wydajności są przeważnie niewielkie , rzędu 5% ( uwzględniając zegary kart itp.), ale jednak występują.

Nvidia wydaje, od niedawna również GTX1060 6GB z szybszymi pamięciami-ustawionymi na 9Gbps i taką wersję bym polecał, np:

Gigabyte GeForce GTX1060 Aorus 6GB DDR5 192bit (1860/9026)

 

Jeżeli cena jednak "odstrasza" + biorąc pod uwagę i akceptując w/w "niedogodności" wersji 3GB można ja również -jednak- brać pod uwagę np ( niedrogi ):

ZOTAC GeForce GTX1060 3GB DDR5 192bit (1708/8000) 5 lat GW ( producenta )- po rejestracji na stronie ZOTACa.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam "ciekawy" problem.....

 

Zamontowałem sobie GTX1080 GLH, karta miód malina, ale mam denerwujący problem....  Mój zasilacz 900W Tagan U33 dostaje amoku gdy karta pracuje pod pełnym obciążeniem, np. podczas gry w Wiedźmina 3... Jak to wygląda:

 

Gdy taktowanie rdzenia karty jest do około 1700Mhz zasilacz pracuje cichutko, karty nie słychać jest ok...

 

Gdy taktowanie rdzenia dobija do 2000Mhz zasilacz wydaje z siebie potwornie piekielne buczenia i piszczenia jakby miał za chwilę eksplodować... nie są to wentylatory, te niedawno wymieniłem na cichutkie, czyli pewnie cewki itp.

 

Co ciekawe nie ma znaczenia że włączyłem Vsync i mam te 60FPS na maksymalnych detalach... gdy pojawią się scena szczególnie mocno obciążająca grafikę buczenie i piszczenie narasta po przekroczeniu 1700Mhz... czyli zapewne jest to powiązane z dodatkowymi W pobieranymi przez kartę graficzną.

 

Podpinałem kartę zarówno do wiązki zasilania A 6+8 jak i B 6+8, zarówno na ustawieniu Turbo jak i Normal.

 

Nic nie pomaga, bzyczy, buczy, oby nie eksplodował :wisielec:

 

Dla ciekawostki np.  w W o Warships taktowania przy 60fps utrzymywało się na poziomie 1250Mhz i było idealnie cicho.

 

Innymi słowy przy obciążeniu powyżej 1700Mhz zasilacz zaczyna koncertować.

 

I teraz pytanie czy da się coś z tym zrobić, czy to wina zasilacza a może sekcji zasilania na karcie graficznej? Wcześniej miałem GTX1070GS i pojawiało cię ćwierkanie cewek zasilacza ale nie w takiej skali jak obecnie....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080 GLH będzie brała w stresie ~240 [W] ( moja przy zegarze 1709/1847 - realny boost nie mniej niż1962 [MHz] bierze ok. 230-23x [W] )

GTX1070 brał ok. 70-90 [W] mniej , a zasilacz - do "nowych" nie należy- niestety .

[ P.S. Tagan U33 to konstrukcja z ~2007 roku ]

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo nic się nie dzieje niepokojącego , jednak napięcie na linii +12 -pod pełnym obciążeniem- już trochę spada, do okolic 11,8x [V]

W Idlee jest ok ~12,05 [V]

 

Nic nie piszczy , jedynie jak jest bardzo duża liczba klatek ( > 1000 ) -w moim ulubionym HP2 ( z 2002 ) to słychać troszkę cewki w karcie grafiki .. = blokuje liczbę klatek w starych grach Rivatuner-em.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.3dmark.com/compare/fs/13481826/fs/13488646#

2 025 MHz vs 1 823 MHz na niekręconym 2600k

Te 200 MHz robi ogromną różnicę w poborze prądu, co skutkuje dużo cichszą pracą zasilacza. Różnica w FPS + 6.3 %


W wolnej chwili potestuje wyższe taktowania z UV.


A za jakiś czas nowy zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam obecnie karty przy poborze do  120 [W] [limiter mocy na 50% i lekki UV ] ( takty są przeważnie w okolicy 1600 [MHz] ; ram mam na 11k , ale to daje tylko ok. +3% max.- w stosunku do 10k )  a wydajność jest na poziomie GTX1070 z dobrym zegarem... 

 

Z limitem 50% i UV Pvga ~120 [W]  wynik w teście TimeSpy = 6220

( zegar oscyluje wokół 1600 [MHz] ) 

Profil karty "OC" Pvga ~240 [W] wynik w teście Time Spy = 7085

( zegar niemal ="betonowe" 1974 [MHz] )  

 

Z limitem 50% i UV Pvga ~120 [W] test: Heaven -max setup* w 1080p = 103 fps ; w 2560x1080 = 80,5 fps

 

Profil karty "OC" Pvga ~240 [W] test: Heaven -max setup* w 1080p =

119 fps ; w 2560x1080 = 91,6 fps

 

Sumując : Przy ograniczeniu poboru mocy karty do 50%  , tracę - średnio -w grach od ~15 do 20 % wydajności  ;)

========================================================================

Test na 4790K 4.0 GHz ( all core ) + 16 GB ram - nastawy: jak w sygn.

* - Heaven DX11 ; Detale:Ultra ; Teselacja: Extreme ; AAx8

 

Przy: Profilu OC, z wentylatorami na "AUTO", karta ma obroty wentylatorów-przy obciążeniu- w okolicy 1500 [rpm] = jest lekko słyszalna ; temp podczas testu wyniosły: do 63 [°C]

Przy limicie 50% mocy i UV + odpowiednim "zbalansowaniu krzywej wentylatorów" karta ma do ok. 1000 [rpm] i temperaturę do 58 [°C].

Temperatura otoczenia podczas testu = 22 [°C]

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...