Skocz do zawartości
Bulizzor

Zwiecha komputera podczas oglądania filmów na komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Pojawił mi się dzisiaj spory problem. Otóż podczas oglądania pliku video z dysku nastąpiło zawieszenie się ekranu, dźwięku i ostatecznie całego kompa. Nigdy takiego problemu nie miałem, natomiast teraz każda próba otwarcia jakiegokolwiek filmu powoduje po kilku minutach zwieche. Karta graficzna nie jest przetaktowana, wgrałem najnowsze sterowniki od nvidia, próbowałem odtwarzać różnymi programami (sm player, vlan player, allplayer) - efekt jest ten sam. Poniżej zamieszczam zdjęcie jakie zdążyłem zrobić zanim się komp wysypał. Widać na nim artefakty. Sprawdzałem też temp. karty graficznej za pomocą HWMonitor i jest ok. Temperatura pozostałych komponentów też ok. Czy zwiększenie napięcia karty graficznej w BIOSie coś pomoże? A może pozostaje tylko wgranie najnowszego BIOSU karty graficznej? Kompa sam składałem jakieś 8 lat temu i do tej pory świetnie sobie radził. Jest przetaktowany procesor oraz pamięć. Ale przy wywalaniu blue screenów nie zaobserwowałem.

 

Pozdrawiam

 

post-128278-0-82331700-1466458205_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację. Odpaliłem Skyrima i wywaliło go po ok. minucie :(

Dodatkowo podczas włączania kompa monitor dopiero się uaktywnia przy oknie logowania do windowsa (nie widzę początkowej fazy - biosa). Jeszcze wczoraj widziałem, a teraz tylko miga dioda monitora. No i nie potrafię dobrze ustawić rozdzielczości. Po wybraniu 1440/900 przy której zawsze pracowałem ekran jest jakiś ściągnięty, przesunięty...

Zerknę jeszcze może do środka budy czy coś się na niej nie przypaliło, nie napuchło.

Nic się już nie da dla niej zrobić? nowy bios? wyższe napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wykluczyć cokolwiek innego, pożycz od kolegi inną kartę graficzną, włóż i sprawdź. Jak będzie ok to już wiesz na 100% bez nerwów. Nie musi być jakaś wypasiona.

 

Wygrzewanie w piekarniku, czy inne zabawy są bez sensu, naprawianie z reguły jest nieopłacalne. 

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...