Skocz do zawartości
R3N3G4T

Problem z RT-n18u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem z routerem Asus RT-n18u. Problem polega na tym, że router zrywa połączenie (kabel) a po wifi śmiga normalnie. Chwile podziała i np. podczas rozgrywki online zrywa połączenie, ot tak. Diody przy wejściu na wtyczkę od kabla gasną i otrzymuje komunikat o braku połączenia. Dziwna sprawa, gdyż router miał się sprawować lepiej niż jego tani poprzednik (Edimax), a są z nim problemy od samego początku. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny tych tajemniczych zniknięć.
Sieć: router -> Stacjonarka kablem, NC+ multiroom, Wifi: 2 laptopy. Na tanim edimaxie wszystko działa perfekcyjnie, tutaj są dziwne problemy.
J01n0eVb.jpg
                 PLmOJgtb.jpg                    QEymVXFb.jpg

Edit. Przy próbie odpalenia gry, diody momentalnie gasną i nie ma połączenia. Zamykam grę, odpalam przeglądarkę i loguje się na router, połączenie wraca.

Edytowane przez R3N3G4T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary router miał pewnie lan 100Mbps, tutaj masz gigabit i takie połączenie jest ustanawiane, kabel pewnie nie daje z gigabitem i zawiesza/zrywa połączenie. Możesz w ustawieniach karty sieciowej wymusić prędkość 100Mbps.

 

Edit, widzę zdjęcia zmasakrowanego okablowania. Na 99% problem leży w jakości kabli. 100Mbps może pozwolić problem obejść.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor !! Zarobiłem wtyczkę od nowa i śmiga. wtyczka RJ45 za 50gr sztuka. Kabel to F/UTP 4PR 24AWG PVC cat. 5e firmy Madex (ok. 35m). Dzięki wielkie za naprowadzenia na dobre tory.
http://www.speedtest.net/my-result/5422522686
BIPdDT9m.jpg
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki ! :)
 

Edit. Znowu zaczęło przerywać.. Jakieś pomysły ?

Edytowane przez R3N3G4T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przytargałbym kompa pod router i użył innego, krótkiego przewodu.

 

Wtyczki na nowo zaprasowałeś po obu stronach? Wg jakiego standardu?

 

Rozumiem, że w dalwszym ciągu masz ustawioną prędkość 100Mbps? Czy gigabit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem standard A. Prędkość jest ustawiona na 100Mbps half duplex. Na gigabit działa przeglądarka, przy większym ruchu wywala. Sprawdziłem przed chwilą Cable testerem, wszystkie diody od 1-8 zapalały się.
Edit. Na krótkim nie przerywa.
Edit 2. Problem chyba rozwiązany. Przerobiłem na standard B. Po podłączeniu karta sieciowa zapaliła  diodę na pomarańczowo, co prawdopodobnie oznacza gigabitowe połączenie.

Edytowane przez R3N3G4T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...