Skocz do zawartości
metylq

[2200] PC głównie do gamingu

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

Robię wstępna modernizację swojej budy, budżet jak w temacie 2200zl to jest max który mogę wydać. Samą budę już mam, a to podzespoły które wybrałem:

 

CPU i5-6600

MOBO MSI Z170 G-43 Plus

PSU be quiet! L8-CM-630W 80Plus Bronze

PAMIEC Kingston HyperX Fury 2x4GB 2133

CPU FAN SilentiumPC Fortis3

 

Dlaczego tak? Chcę w przyszłości kupić procek do OC bez musu wymiany płyty głównej. Kładę wartość na głośność systemu, im ciszej tym lepiej oczywiście, wygląd i oczywiście sprawność. Dlatego pytanie do was, czy mogę coś tutaj zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać I5 6600 , modele 6400/6500 tańsze a nie wiele słabsze .

 

Inna kwestia to kręcenie I5 non-K - na zmodowanym biosie da sie kręcić ( przynajmniej jakiś czas temu się dało ) .

 

BQ L8 CM 630W to średni pomysł - w tej cenie jest XFX XTR 550W , zasilacz mocowo nie wiele słabszy ( moc realna na linii +12V ) a ma już certyfikat 80+ Gold , w pełni modularne okablowanie i tryb półpasywny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, to kwestie procesorów rozwiąże sam. Co do zasilacza, zapomniałem dodać, że szukam takiego co zasili mi dwie karty graficzne i da radę jeszcze przy OC procesora. Wiec nie wiem czy 550 wystarczy. Jak będę musiał to doplace do zasilacza, nie chce na nim oszczędzac bo wiem jak ważny jest dobry zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI/CF to raczej się robi z topowych kart , opcjonalnie 2x Medium jak cena i wydajność jest OK .

 

Poczekaj na testy Polarisa i kart które chcesz spiąć w CF zanim zaczniesz szukać PSU .

 

Z jednej strony mniejszy proces technologiczny to mniejszy pobór prądu a z drugiej strony nie wiadomo jak będzie wyglądał układ oraz jaki będzie rzeczywisty pobór prądu  .

 

Podany wyżej XFX XTR ma nie wiele mniejszą moc rzeczywistą - 540W vs. 564 W w BQ .

 

Inna kwestia to okablowanie - XTR ma 2x PCI-E 6+2 pin i 8x Molex , BQ ma 2x6+2 pin i 2x6 pin + 4 molexy .

 

Co w praktyce wychodzi na to samo - maksymalnie będziesz miał po 3 pary przewodów PCI-E , z tym że w XFX to będzie 6+2 pin dla wszystkich kabli .

 

Ew. dołożyć do wersji 650W tego XFX - 648 W na linii +12V , 4x PCI-E 6+2 i 10 molexów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za pomoc. Nie będę przepłacał za parę fps i wezmę i5-6500. Dołożę to co z procka mi zostanie do tego xfx'a 650W i najwyżej będę sobie potem w brodę pluł, że nie poczekalem z zasilaczem. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PSU się jeszcze wstrzymaj ( jak możesz ) .

 

Może się okazać że AMD da ciała albo z samą kartą albo z CF i wybierzesz wtedy GTX-a .

 

XFX XTR 650W będzie się przy I5 6500 i GTX1070 nudził , nawet Polaris nie będzie wymagający jak AMD czegoś nie skopie z poborem prądu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...