Skocz do zawartości
Bulizzor

Karta graficzna w miejsce zepsutej gf 8800gt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Wczoraj moja karta graficzna skończyła 7-8 lat i swój żywot. Potrzebuje w jej miejsce jakieś podobnej, najlepiej trochę lepszej. Przeznaczenie: głównie filmy, internet. Sporadycznie gry, raczej starsze tytuły w stylu maks wiedźmin 2 (oczywiscie chialbym pociosać w coś nowszego ale raczej nie da rady z uwagi na resztę komponentów). Komputer jak w sygnaturze. Poradźcie jakąś kartę której potencjał zostanie wykorzystany na tym komputerze w maksymalnym stopniu.

 

Pozdrawiam i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej coś od ATI/AMD - HD4770 albo HD5750/HD5770 .

 

A co do reszty kompa - tanim kosztem można zmienić CPU na jakiegoś Xeona S771 - czasami idzie dorwać wysoko taktowane Xeony E54xx na FSB 1 600 mhz za ~100 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej coś od ATI/AMD - HD4770 albo HD5750/HD5770 .

 

A co do reszty kompa - tanim kosztem można zmienić CPU na jakiegoś Xeona S771 - czasami idzie dorwać wysoko taktowane Xeony E54xx na FSB 1 600 mhz za ~100 zł .

 

Dzieki!

Co do procka, to rozumiem że trzeba jakiś przeróbek dokonywać żeby chodził na mojej płycie głównej? (inny socket)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna zakupiona  :smile2:

Zastanawiam się jeszcze nad tym procesorem.

Interesują mnie dwa modele: e5472 który można kupić za 100zł oraz e5450 za co najmniej 160zł.

Ten drugi wiem że był wielokrotnie testowany i jest najbardziej "pewny". Poza tym teoretycznie lepiej się kręci.

Cena jednak przemawia za tym pierwszym :)

Czy znacie kogoś kto tego e5472 z sukcesem zamontował na płycie s.775? a najlepiej na takiej płycie głównej jak ja?  :>

Druga sprawa czy aktualizacja BIOSu jest konieczna na tej płycie? Wydaje mi się, że spotkałem się z komentarzami iż nie którzy go nie wgrywali i działało. W życiu nie ruszałem Biosu (mój jest z 2008r.) Zawsze to jakieś ryzyko i nerwówka czy komp odpali  :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Mam bardzo podobny sprzęt, z tym że proces jest na równie 3 GHz, a zasilator to Corsair VXEU 450 (działał na nim Radek HD4850 i GF GTS20). Zasilacz jest w dobrej formie, bo używany był może 2 lata od momentu kupna, a na dzień dzisiejszy komp stoi praktycznie nieużywany od 2 lat (siedzi w nim Radek X600, żeby można było choć w minimalny sposób z kompa skorzystać jak jest potrzeba).

Pytanie brzmi - jaka grafa dla mnie? Te same modele? a może znowu GTS250 (używany oczywiście).

Przyznam się, że rozważałem nawet zaopatrzenie się w GeForce GT740 od Gigabyte albo Radeona 250X od Sapphire bo zależało mi na nowej karcie, ale jak poczytałem, to doszedłem do wniosku, że bez sensu wydawać tyle kasy.

Nie chcę się bawić w zmianę sprzętu bo ten by mi wystarczył, a angażowanie kasy i czasu w budowę nowego sprzętu mnie po prostu nie interesuje. Gram w starocie (L4D, HL2, CSS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bulizzor

 

E5450 mimo że droższy to będzie lepszy - niższe startowe FSB + wyższy mnoznik maksymalny , co będzie przydatne przy OC .

 

Do tego więcej płyt go obsłuży .

 

Za E5472 przemawia tylko cena .

 

Co do biosu - aktualizacja a raczej jego zmodowanie jest konieczne , 99% płyt na S775 nie ma mikrokodów do obsługi tych Xeonów .

 

Więc musisz albo samemu zmodować bios albo wgrać już zmodowany np. stąd .

 

@swenor27

 

Z używek najlepiej brać coś chłodnego i w miarę nowoczesnego - np. HD57xx / HD67xx ew. HD77xx albo GTX650Ti / GTX650Ti Boost .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i wychodzi na to, że seria HD5*** i HD6*** to jest to samo, przy czym ta druga pobiera trochę więcej papu z zasilacza, a używki są droższe na allegro. Z kolei seria HD7*** pobiera mniej papu niż seria HD6***, i jest od niej trochę wydajniejsza, a używki są trochę droższe niż seria HD5*** i trochę tańsza niż używki z serii HD6***, tak więc seria HD7*** to najlepszy wybór. GTX 650/Ti jest ok, ale używki są znacznie droższe i ich kupno zaczyna zahaczać o bezsens przy tej klasie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...