Skocz do zawartości
mastersrybnik

PSU/obudowa/CPU cooler do nowego zestawu do gier/ laba virtualizacji - priorytet cisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mysle o zakupie wysokiej jakosci sprzetu (mam nadzieje ze sie nie myle). Glownie gram ale takze potrzebuje sprzetu do laba pod VMware domowego. Przewiduje granie w rozdzielczosci 1920x1080 w np wiedzmina 3 i inne tyt po wymianie na wysokich detalach.

 

Budzet jest bez znaczenia choc nie chcialbym kupowac super drogiego zasilacza. Musi byc modularny. Obudowa ma byc wygonda do montarzu i fajnie jakby sie dalo spojrzec do srodka (szybka). Najwazniejsza jednak w obu przypadkach jest cisza. Ogolnie zestaw ma byc cichy. Z tego powodu chce karte MSI bo wychodzi najlepiej pod wzgledem halasu.

Gdybyscie mogli mi zasugerowac jakies produkty dobrej jakosci ale nie kosmicznie drogie. Korzystne cena/jakosc i ciche :)

 

Zestaw:

Procesor Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX (BX80662I76700K) https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-6700k-4-0ghz-8mb-box-bx80662i76700k-707265/

Płyta główna ASRock Z170 EXTREME7+ https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170-extreme7-764169/ Dysk SSD Samsung 950 Pro 512GB PCIe 3.0 (MZ-V5P512BW)

https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-950-pro-512gb-pcie-3-0-mz-v5p512bw-797122/

RAM 32GB
LUB
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 Gaming, 8GB GDDR5X (256 Bit), HDMI, 3xDP, DVI, BOX (GTX 1080 Gaming X 8G)

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-gaming-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-3xdp-dvi-box-gtx-1080-gaming-x-8g-774257/

 

Jak widac do calosci brak PSU, obudowy i coolera na CPU dlatego pisze z prosba o pomoc.

Jesli ktos ma jakies inne uwagi bardzo chetnie wyslucham bo nie jestem znawca sprzetu a wiem ze moge gdzies robic glupote. Np nie wiem czy oplaca sie doplacic do kosci RAMu 3600.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to przesada - wydasz ponad 1k zł a nie wiele zyskasz w stosunku do płyty za 500-600 zł .

 

Za ramy przepłacasz - bierz normalne 32GB 3 000 mhz czy to zestaw 4x8GB np. te G.Skille za 702 zł albo  Corsair Vengeance LPX 2x16GB DDR4 za 754 zł .

 

PSU - XFX XTR / EVGA Supernova G2 lub Corsair RMx / RMi - modele 550W , ostatecznie 650 W .

 

Wszystkie w pełni modularne i mają tryb półpasywny .

 

Cooler - TR Macho Rev. B za ~210 zł .

 

Buda - zależy od twoich upodobań oraz aby mieściła macho - Fractal Design Define R4 lub R5 , PHANTEKS Enthoo Pro , SilentiumPC Pax M70 czy Be Quiet! Silent Base 800 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wirtualizacja jest hpriorytetem to wybierz procesor bez K. W tym zastosowaniu robi różnicę . Nibwiem jak ze skylake ale w haswellu różnica była znaczaca w wydajności.

Polecam też dedykowanego raid0 na vmki.

 

Tapped from Nexus.

I was quit when I came in here. I'm twice as quit now.

Salata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Podstawowa sprawa to zakup wentylatorów do obudowy. Jeden na 700RPM jest znacznie głośniejszy niż 7 na 550RPM.

Zasilacz RMi/RMx 550-750W. 550W, 650W są (o 20mm?) krótsze od 750w. 750W sprawia problem w zamontowaniu 2 wentylatorów na spodzie w define r5.

Obudowa Define R5, SilentBase 600/800, NZXT h440. Jeśli tak jak piszesz "fajnie jakby sie dalo spojrzec do srodka (szybka)", a głównie zależy ci na ciszy to olej szybkę i bierz Define R5 bez okna(ciszej i taniej). Do tego tak jak pisałem minimum 4 wentylatory. 5 UCEV14(2 przód, 2 spód, 1 top-montujesz go na kołkach i kładziesz z powrotem moduvent) + 1 TY147a na tył i na sztywno na 500RPM bez problemu dadzą radę. Fabryczne wentylatory w define pstrykają, ale o dziwo ludzie twierdzą, że są ciche...

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...