Skocz do zawartości
ElHombre

Komputer około 3 tyś, dwa zestawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje kupić nowy komputer ten który mam obecnie nie spełnia moich oczekiwań. Na zestaw mogę wydać około 3 tysięcy (lepiej mniej niż więcej :grin: ). Przygotowałem sobie dwa zestawy i mam nadzieje, że z waszymi podpowiedziami, oraz opiniami zdecyduje się na któryś. Krytyka czy jakieś propozycje modernizacji mile widziane. 

 

Nie wiem która kartę graficzną wybrać, obie są w podobnej cenie i podobnej wydajności ale 780 jest trochę tańsza (możliwe, że kupię używane GPU). Procesor planuje kupić używany, bo jest to mało awaryjna część a ceny są zdecydowanie niższe. W przyszłości planuje także zrobić OC komputera.

Komputer będzie używany do gier. Obróbki grafiki w Photoshopie, czasem Sony Vegas Studio, oraz 3ds Max. Wirtualizacji systemów operacyjnych. 

  • i5 4690k/i5 4670k
  • MSI z97-g43
  • GTX 970/ GTX 780
  • 4GB Corsair 2,4 GHz CL11 x2

 

  • i5-6600k
  • MSI Z170A TOMAHAWK
  • GTX 970/ GTX 780
  • 2x 4GB G.Skill 3200 MHz CL16

 

Posiadam już zasilacz Aerocool VP-450, oraz dysk twardy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nr.2 - cenowo pownien wyjść podobnie a procek jest wydaniejszy , do tego całość to nowsza technologia .

 

GTX780 nie ma już sensu brać , tylko GTX970 - używki też można tanio dostać i to z gwarą , a karta jest mniej prądożerna i ma lepsze wsparcie w sterownikach .

 

PS. Masz świadomość że przy 6600K potrzebujesz od razu dodatkowe chłodzenie , sam procek już nie ma chłodzenia dodawanego w zestawie .

 

Inna kwestia to dostanie używanego 6600K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto, dostajesz nowszą architekturę, ramy już na ddr4. warto iść w nowe niż ładować kasę w starszą generację. 400 możesz zaoszczędzić na zakupie używanego 970gtx z gwarancją, których jest wysyp po premierze pierwszych 10x0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między i5 4690K 4.5 GHz a 6600K 4.5 GHz średnio jest 15% różnicy wydajności w grach. W tym wypadku więcej nie będzie bo DDR3 też masz wyżej taktowane. 

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...