Skocz do zawartości
skeoow

Ocena zestawu za około 2700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo27

Zmiany podstawowe;

Obudowa którą Wybrałeś ma tylko jeden wentylator z tyłu.

Dodatkowy Fan Sigma Pro 12fi na przód obudowy by się na lato przydał.

lub,

Rozważ w cenie tej obudowy którą wybrałeś+dodatkowy fan=kupno obudowy BrutusM25 z seryjnie zamontowanymi dwoma wentylatorami 12fi przód/tył.

 

Zmiany dodatkowe(opcjonalnie);

Procesor zawsze lepiej jak jest  szybszy i5-6600.  :mellow:

 

Zasilacz lepszy będzie XFX 500w , jak Byś w przyszłości Chciał rozbudować kompa. :>

 

Reszta zestawu jak najbardziej dobrze skompletowana.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dokładać do I5 6600 - tylko 100 mhz wyżej taktowany a droższy , te 100 zł można wykorzystać gdzie indziej .

 

Montaż zestawu  i wysyłkę możesz mieć za 1 zł - klik ( fragment tekstu po banerze morele ) .

 

Za to możesz mieć SSD 120GB np. Sandisk Plus 120 GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

1zł za 1mhz  :biggrin:

Brałem pod uwage ustawienie trybu TurboBoost w którym;

i5-6500 - 3.2-3.6 Mhz

i5-6600 - 3.3-3.9 Mhz

 

Komputer kupuje się na lata i warto zainwestować. Oczywiście nie namawiam Autora.

 

Dysk SSD faktycznie jest znacznie szybszy od tradycyjnego HDD. :mellow:

Zawsze można go w przyszłości dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam brać płytę z większą liczbą slotów na RAM. Różnica miedzy single a dual channel bywa znaczna. 

 

i5-6500

MSI B150M PRO-VDH, B150
G.Skill DDR4 8GB (4GBx2) 2133MHz, CL15

Wychodzi 81 zł więcej, a w grach może zrobić różnice. Przemyśl też propozycję reydena. Dysk SSD pod system i programy znacząco poprawia komfort użytkowania komputera. Na prawdę warto dołożyć i mieć pełna satysfakcje z zakupu. 
SSD SanDisk Plus 120GB + TEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobrze. Ale żeby zaraz lipa ? różnica żadna praktycznie. Przy drugiej propozycji jest różnica w cenie, więc opcja dobra biorąc pod uwagę oszczędności. Jeśli dla kolegi wygląd kości nie ma znaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie widzisz roznicy to po co piszesz

Widzę różnie w CL, ale praktycznie jej nie odczuje. Owszem lepiej brać CL 14 niż CL15. Wydajesz się być czepliwym osobnikiem. Dobre części nazywasz lipą tak jakby były gorsze o kilka klas wydajności. 

Wypowiadaj się adekwatnie  do sytuacji.

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa jest i bedzie zawsze jak bedziesz polecał coś gorszego o i droższego więc zacznij się ogarniac

Faktycznie potrzebuje ogarnięcia, bo poleciłem RAM z marginalna (żadną) różnicą wydajności w porównaniu do twojego. A różnica w cenie wynosiła bagatela 9 gr :D 

I adekwatne określenie dla tej sytuacji to lipa. Za to ty zastanawiałeś się nad dopłatą do i5-6600 zamiast i5-6500. Gdzie przy GTX 960 różnicy w grach nie będzie. Jak i nie zauważyłeś istotnej różnicy między RAM Single Channel vs Dual Channel w grach.To zdecydowanie większa lipa.

 

 

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze cisnienie rosnie

ogarnij sie bo szkoda abyś się marnował

Nie martw się. Ja lubię krytykę i staram się uczyć i nie być ignorantem. Ty wypowiadasz się pogardliwie, jesteś zarozumiały i zadufany. To by było na tyle z rozmowie z Tobą. 

 

Edit. krytykę konstruktywną. Nie którzy nie wiedzą co to np tesel 

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Ja lubię krytykę

no własnie to mnie martwi 

widac nie potrafisz wyciągac wniosków skoro ciągle cię krytykują i nawet to polubiłeś

reszta twojego postu mnie wali

wiec nie zaśmiecaj autorowi wątka i skończ pisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...