Jump to content
Zielony Buszmen

Pewna propozycja odnośnie newsów na stronie

Recommended Posts

Witam!

Nie wiedziałem gdzie z tym tematem uderzyć, więc piszę tutaj.

Otóż razu pewnego zauważyłem newsa z PurePC. Z roku 2008. Był on krótki i na temat, bez niepotrzebnego rozwlekania. Obecnie newsy są bardzo długie, jest w nich masa opisów. A pierwszy akapit zazwyczaj nic nie wnosi. Dlatego też miałbym małą propozycję. Co powiedzieli byście, gdyby na początku (lub na końcu) każdego newsa autor dodatkowo wrzucał od myślników 3 najważniejsze fakty, których ten news dotyczy?

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam polskiej strony o podobnej tematyce, na której nie byłoby tego problemu - na każdej aktualności wyglądają w ten sposób.

Ja tam się cieszę, że nie ma już "felietonów", którymi raczyła nas pewna osoba jeszcze kilka miesięcy temu.

Jeszcze zmienić formułę aktualności i będzie super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W redakcji jest sporo nowych osób. Podejrzewam że sporo młodych. Taki mają styl. Dla mnie są najważniejsze testy i recenzje. Felietonów nie czytam bo nie lubie na żadnej stronie tego typu rzeczy. Wrecz niektóre mnie irytuja (nie tylko na PPC), ale są gusta i innym się mogą podobać, wiec nie przeszkadzają mi. Byle tego typu rzecze nie było przesadnie dużo.

 

Testy Sebastian robi na wysokim poziomie od początku istnienia PPC.  Po prostu mam większe zaufanie do tego portalu niż do innego, a że miałem okazję poznać Sebastiana osobiście to wiem że mam do czynienia z rzetelną osobą.     Newsy można zmienić oczywiście tak by były bardziej treściwe i konkretne. Redakcja myśle że dałaby radę gdyby tylko chciała. Ja tam wymagać nie zamierzam ;)

Edited by Devil
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie każdemu dogodzisz.

Zdaję sobie sprawę, że coraz mniej ludzi potrafi czytać dłuższy tekst i go jeszcze zrozumieć. Mamy od wielu lat wprowadzony standard edycyjny, który zakłada nie mniej, nie więcej ilość tekstu jaka powinna znaleźć się w newsie. Od suchych faktów ma się tabelki a wpis na 3-4 zdania to dla mnie informacja na social media, nie na portalu o technologiach. Jeśli ktoś, nie potrafi złożyć kilku sensownych zdań, napisać coś więcej niż jest w tabelce to nie nadaje się w naszych szeregach. Akurat branie przykładu z innych stron, gdzie ilość materiału jaki czytam jest skąpa i muszę szukać dalej informacji... do mnie kompletnie nie przemawia. Fakt, nieraz zdarzają się dłuższe opisy, tzw. wodolejstwo ale staramy się pracować nad formą i zawartością by podnosić standardy materiałów.

 

Może dla tych najbardziej zabieganych lub szukających tylko x i y informacji stworzymy coś na kształt "push" lub telegrafu. Wszystko co najważniejsze w 2 zdaniach. Dodatkowo dojdą już niedługo nowe funkcje portalu, które pozwolą dowiedzieć się wszystkiego w bardzo szybki sposób. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@romek nie chodzi o "sciane tekstu" ale o sposob pisania. Kiedys czytalem jakis artykul o wrozeniu z kuli o specyfikacji technicznej i najpierw ogolne wprowadzenie, ok, moze byc. Po wejsciu w artykul dochodzi rozbudowany wstep o calej linii tel. i ich historii - kazdy zainteresowany i tak to wie. Pozniej zaczyna sie wlasciwy artykul ale i tak najpierw ogolne lizniecie tematu, cos tam o ekranie itd, aby dopiero na koncu juz dostac wlasciwe informacje. Dlatego fajnie by bylo cos w rodzaju:

wstep -> suche fakty -> pozniej lejcie wode nawet na 600 stron a4.

 

Inna sprawa to wrecz nasranie (wybaczcie slownictwo) artykulow podczas prezentacji samsunga produktow. Najpierw seria kilku artykulow o przewidywaniach i wrozeniach z fusow... pozniej live, nastepnie art o tym jak pomacaliscie tel. na miejscu i dopiero tresciwy test po jakims czasie.

 

Po za tym romek zrozum, ze nei kazdy ma czas i ochote na czytanie strony a4 kiedy informacji jest na 3, gora 4 linijki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...