Skocz do zawartości
Szakal_

Jaką grafike kupić+ Jaki zasilacz do 4 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie karty graficznej 

 

Zastanawiam się między rx 480 CF lub 1080  (co jest lepszym wyborem ) Cena za bardzo nie gra roli .

 

Sprzęt będzie podkręcany

 

Plyta 1151 Asus z 170

Procesor i7 6700 k

16 giga ramu 2400

2xssd 250 .

 

I moje drugie pytanie jaki zasilacz by był potrzebny by uciągnąć CF z rx 480 w tej chwili mam 650 corssair (gold ) czyli na 1080 będzie jak znalazł .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym jest 1080, wydajniejszym może okazać się 2x480 , ale to loteria, jak to będzie się sprawowało. Poczekaj parę dni na testy.

 

Zasilacz prawdopodobnie da radę w obu przypadkach. Obaczym po testach.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał jedno GPU, zawsze działa sprawniej niż duet. Dwie karty to większy problem - kultura pracy, temperatury, większy pobór mocy. Bywają problemy z płynnością gry, wykorzystaniem GPU. Nie w każdej grze działa taka konfiguracja. 
W Twoim przypadku różnica w wydajności między GTX 1080 a 2 x rx 480 będzie pewnie nie znaczna. A jeśli cena nie gra roli i chcesz sobie ułatwić życie to ja polecam GTX 1080. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Bald86 dobrze Ci napisał.  GTX1080 to najlepsze rozwiązanie.

 

Zależy też jaki Masz monitor?;

-Jaką ma rozdzielczość?

-Ile ma Hz?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przynajmniej ma SSD...

Poważnie - kiedy ludzie nauczą się że prędkość pamięci należy balansować z ogólnym zestawem? Tak jakby kupować sedana w wersji premium i zamiast automatu z DSG pakować się w twarde sprzęgło po jazdy po mieście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka trzeba będzie wymienić .

 

Jeszcze jedno pytanko mam w kwestii opłacalności tu pytam w imieniu kolegi .

 

Posiada on grafikę 1070 od gigabyta i pyta czy warto ją oddać i dopłacać do 1080 . 


czy takie ramy zdadzą egzamin ?  

 

https://www.afuture.nl/productview.php?productID=4629952

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e placu dość w budzie zmieszczą się spokojnie masz może jakąś sugestie w kwestii monitora.

 

znalazłem takie coś 

 

 

https://www.afuture.nl/productview.php?productID=4675025

 

będzie dobre ??

27" do Full HD  to bym nie kupił. Jak chcesz 1080p, 144Hz z NT to kup AOC G2460PG. W połączeniu z GTX 1080 w pełni wykorzystasz szybkość odświeżania monitora dzięki G-Sync. Sam używam monitora z tą technologią i na prawdę działa. 

Przemyśl też zakup monitora z wyższą rozdzielczością. GTX 1080 zapewni ponad 60kl/s w każdej nowej grze na ustawieniach ultra w 1440p.

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z 1070 ? bedzie dobre na 27 full hd ?? 

Cale nie maja nic do wydajności. Dla mnie 27" przy tej rozdzielczości to już za małe ppi. 1070 jest optymalna do full hd. W wymagających grach zrobisz pewne 60 kl/s na ultra. Raczej 144 Hz nie wykorzystasz (chyba że grasz w mało wymagające gry)

Edit. A tak w ogóle ten monitor który ty wybrałeś wspiera AMD Free-sync obsługiwany przez kary AMD. Więc zmień opcję monitora jeśli chcesz kupić GTX.

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc na chwile obecną wiem co chciałem wiedzieć temat można zamknąć. 

 

Ramy zamówione g skill 3200 16-18-18-36 . 

 

Grafe biorę 1070 doszedłem do wniosku że na chwile obecną nie będę grał w 4 k więc jest mi ona względna a Cf nie jest dobrym rozwiązaniem z 480 .

 

Mały mentlik tylko dalej z monitorem  dla mnie 24 cale to za mało poszukam czegoś w większej rozdzielczości przy 27 calach pozdro i jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały mentlik tylko dalej z monitorem  dla mnie 24 cale to za mało poszukam czegoś w większej rozdzielczości przy 27 calach pozdro i jeszcze raz dzięki za pomoc.

Jeśli kupisz monitor większej rozdzielczości to przemyśl czy będziesz zadowolony z wydajności  GTX 1070 przy 1440p. GTX 1080 jest idealny do 2560x1440. Zapoznaj się z testami w grach link.

 

Grafe biorę 1070 doszedłem do wniosku że na chwile obecną nie będę grał w 4 k więc jest mi ona względna a Cf nie jest dobrym rozwiązaniem z 480 .

 

Jeden GTX 1080 to i tak za mało do 4K. W nowych grach na ultra robi ~ 40 kl/s

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym 4K ? Wszędzie gdzie widzę testy gier w 4K ustawienia są zawsze na ultra chyba tylko po to aby uzasadniać zakup kart pokoju 1080 w SLI chciałbym zobaczyć testy 4K w ustawieniach medium ciekawe co by się okazało. I tak do magicznego 4K nagle starczy GTX 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym 4K ? Wszędzie gdzie widzę testy gier w 4K ustawienia są zawsze na ultra chyba tylko po to aby uzasadniać zakup kart pokoju 1080 w SLI chciałbym zobaczyć testy 4K w ustawieniach medium ciekawe co by się okazało. I tak do magicznego 4K nagle starczy GTX 970

Robi się testy grafiki w trzech rozdzielczościach na max detalach. Specjalnie dla Ciebie użyłem trybu DSR ustawiłem sobie rozdzielczość 4k w Wiedźminie 3 (karta GTX 970). Lokalizacja mało wymagająca bo droga przy winnicy Corvo Bianco, Ustawienie średnie, post-procesy średnie - max 31 kl/s często poniżej, płynność niezadowalająca. 

Ustawienie średnie, post procesy niskie - max 38 kl/s płynność zadowalająca bo mam monitor z G-syc. Wszystko niskie max 42 kl/s. 

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki można mam pytanie co wspiera lub kto wspiera ten monitor nigdzie nie umiem znaleźć dokładniejszej specyfikacji .

 

SAMSUNG 27" S27E500C CURVED (LS27E500CSZ/EN)

 

Mam go w tej chwili . ale z  czystej ciekawosci chciał bym wiedzieć czy działa lepiej z AMD czy Nvidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki można mam pytanie co wspiera lub kto wspiera ten monitor nigdzie nie umiem znaleźć dokładniejszej specyfikacji .

 

SAMSUNG 27" S27E500C CURVED (LS27E500CSZ/EN)

 

Mam go w tej chwili . ale z czystej ciekawosci chciał bym wiedzieć czy działa lepiej z AMD czy Nvidia

Nie znalazłem żadnej informacji która by wskazywała że wspiera którąś z technologii synchronizacji oferowanej przez AMD czy Nvidia. A tak w ogóle to pasuje Tobie 27" do full HD? To jakieś 81ppi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...