Skocz do zawartości
przemekl2

Modernizacja po kosztach! (Asseto Corsa itp.)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mój sprzęt baaaardzo się postarzał, na dodatek chyba nie mam legalnej windy, a z racji niedawnego zakupu kierownicy (DFGT) chciałbym sobie pograć w takie gry jak Dirt rally, RBR, pCars i Asseto Corsa, no może jeszcze w jakieś mało wymagające gry.

Chcę zaznaczyć że mi wystarczy tylko żeby te gry "poszły" na minimalnych w 30fps na rozdzielczości 1336x768. Nie oczekuję żadnych fajerwerek

Niestety sprzęt mi na to nie pozwala, oto jego konfiguracja:

 

CPU: Pentium dual cpu e2160 (1,8 ghz)

GPU: Ati Radeon HD-4650

RAM: 2x1GB DDR2

HDD: samsung 160 GB (nie starcza mi)

PSU: Logic 500w (tak wiem, czarna lista, wymienie)

MOBO: Gigabyte 945PL-S3P

Obudowa: Od NTT fabryczna, nic wielkiego

 Powiedzmy, że budżet to 800 złociszy, jeżeli będzie warto dopłacę

Myślałem nad jeszcze dwoma kostkami ramu 1GB, GTX460, core 2 duo E8500, no i zasilacz ze 450W chieftec, na HDD się nie znam, ale wiem że na SSD mnie nie stać  :biggrin: no chyba że kupie SSD na Windowsa a stary HDD zostawię.

 

Z góry dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bawić sie w dłubanie przy S775 , nie przy takiej kwocie jaką masz do dyspozycji .

 

Za 400 zł możesz mieć gotowego kompa np. ten Fujitsu P510 z Peniutm G860 , 4GB ram DDR3 i HDD 320GB .

 

G860 jest wydajniejszy niż E8500 a poza tym można go zmienić na I3 lub nawet I5 - tutaj żaden procek z czasów S775 nie podskoczy .

 

Do tego masz 6 m-cy gwary .

 

Za resztę kupujesz kartę i SSD np. GB HD5770 1GB za 120 zł + Sandisk Plus 120GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie HD7850 do G860 to lekki overkill , procek będzie hamować kartę .

 

Bez zmiany na I3 lub I5 to brał bym ww. HD5770 lub nowszy HD7750/7770 .

 

Zasilacz z tego co widzę nie ma złącz PCI-E - HD7850 wymaga dodatkowego zasilania z kabla PCI-E 6pin , jak zasilacz nie ma tego kabla to trzeba będzie użyć przejściówki 2xmolex - PCI-E 6pin .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...