Skocz do zawartości
srekal34

Czy to bezpieczna temperatura dla AMD Toroughbred B??

Rekomendowane odpowiedzi

Przy podkręceniu procka z podpisu na 2600+(166*12,5) temperatura Idle wzrosła z 47 stopni na 49 stopni. Stress-teraz około 52-53 stopnie(było max 50). Czy to nie jest zła temperatura dla proca z tym jądrem?? Czy będzie w 100% stabilny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie stabilny ale unikaj temp >50 stopni

gdzieś czytałem , że te procki nie lubią ciepła (mają bardziej "wrażliwy" rdzeń) i w przeciwieństwie do Palomino wieszają się przy 60 stopniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: Ponad godzinę proc męczyłem progsem CPU Stability Test na defaultowych ustawieniach. Temperatura maxymaln wyniosła 54stopnie. Średnio było 53. Komputer się nie zawiesił. Czy daje mi to pewność, że komputer jest w 100% stabilny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie stabilny ale unikaj temp >50 stopni

gdzieś czytałem , że te procki nie lubią ciepła (mają bardziej "wrażliwy" rdzeń) i w przeciwieństwie do Palomino wieszają się przy 60 stopniach

nie to nie to tutaj chodzi. Proc ten moze dzialac stabilnie nawet w temp. 65*C czy 70*C (zalezy od egzemplarza) tylko diametralnie zmniejsza sie wtedy jego zywotnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam nic nie pisze. To jest do malowania mostków chyba

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

Oj - jak dziecku ;) Wybierasz napięcie, jakie masz na procku, wybierasz mnożnik i wpisujesz FSB jakie masz ustawione ;) W nastepnych dwóch okienkach wyświetli Ci ile masz MHz i jaki to Athlon (np 2250MHz - Athlon 2800+) ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi MHz :?: Np.: u mnie 2075 (czyli 12,5x166FSB) daje 2600 zgodnie z opisem. Natomiast na stronce http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...d_painting.html według obliczeń 2075MHz to 2500 :?: :!: A 2600 -> 2158 :?:

Więc jak to jest :?: Może ktoś mnie oświeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi MHz :?: Np.: u mnie 2075 (czyli 12,5x166FSB) daje 2600 zgodnie z opisem. Natomiast na stronce http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...d_painting.html według obliczeń 2075MHz to 2500 :?:  :!: A 2600 -> 2158 :?:  

Więc jak to jest :?:  Może ktoś mnie oświeci...

Z obliczeń na powyzszej stronie wynika że dla np,: FSB 166 MHz 2400 jest przy 1909 i 1992 MHz :?: :?: O co chodzi :?: To chyba jakieś błędy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi MHz :?: Np.: u mnie 2075 (czyli 12,5x166FSB) daje 2600 zgodnie z opisem. Natomiast na stronce http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...d_painting.html według obliczeń 2075MHz to 2500 :?:  :!: A 2600 -> 2158 :?:  

Więc jak to jest :?:  Może ktoś mnie oświeci...

Ten link mi nie pasuje.

 

zgadza sie jesli chodzi o FSB 133 i 166

DLA THOROUGHBREDÓW:

Wzór dla FSB133

PR RATING = mnożnikxFSB*1,5-500

 

Wzór dla FSB166

PR RATING = mnożnikxFSB*1,5-600

 

dla procesorów AMD FSB >200

Wzór dla FSB>200

PR RATING = mnożnikxFSB*1,5-700

 

Uogólniając dla dowolnego FSB >133MHz

 

PR RATING = mnożnik*FSB-FSB*FSB/99-321 (zaokrąglać do 100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pewnośc, że komputer jest stabilny to potestuj go programem PRIME95 przez 6-12 godzin i wtedy będziesz wiedzial jaka masz temperature, bo ten program obciąża płytę i procesor w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawdzenia czy procek jest stabilny powinienes pograc w gre typu NFS 6 ,Quake III lub Unreal Tournament 2003 - przynajmniej godzinkę, wtedy bedziesz miał 100% pewność.

Te wszystkie testery CPU są do bani , no może poza PRIME95, reszta to badziewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość stalin90

Błagam was. Mam Athlona 2000XP+. Weszłęm do Biosu i w opcjach Fragmency/Voltage czy jakoś tak zmieniełem FSB z 133 na 135 i temperatura wzrasta mi do 70c (ta pierwsza) a ta druga do 42c. BŁAGAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zmień sobie coolera na jakiegoś lepszego wsadź wiatraki w budę było otym dużo anie błagaj nikt ci nie pomoże tu niczym innym niż słowem,

a pozatym masz pewnie palomino na coolerku za 25 zeta to normalne ja na 1600 i kolerku za 35 zeta miałęm 64 stopnie po graniu,

ty masz jak wejdziesz do biosu to już dużo cikawy jestem ile masz jak pograsz 85 stopni !!!

tówj proc się gotuje

marsz do sklepu po nowy cooler i wiatraki i montować bo jak nie to po procu w krótkim czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zmień sobie coolera na jakiegoś lepszego wsadź wiatraki w budę było otym dużo anie błagaj nikt ci nie pomoże tu niczym innym niż słowem,

a pozatym masz pewnie palomino na coolerku za 25 zeta to normalne ja na 1600 i kolerku za 35 zeta miałęm 64 stopnie po graniu,

ty masz jak wejdziesz do biosu to już dużo cikawy jestem ile masz jak pograsz 85 stopni !!!

tówj proc się gotuje 

marsz do sklepu po nowy cooler i wiatraki i montować bo jak nie to po procu w krótkim czasie

Nie gadaj że tani cooler nie może być dobry ,ja mam coolerka za 37zł i w te upały mam na CPU 50C ,a mam Athlona XP 2100+ (PALOMINO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam was. Mam Athlona 2000XP+. Weszłęm do Biosu i w opcjach Fragmency/Voltage czy jakoś tak zmieniełem FSB z 133 na 135 i temperatura wzrasta mi do 70c (ta pierwsza) a ta druga do 42c.              BŁAGAM.

To juz śmigaj do sklepu po porzadny wentylator, tylko nie oszczędzaj pieniędzy na jakiś tani badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość stalin90

To właśnie po graniu weszłem do biosu. Ale przed zmienieniem FSB temperatura żadko dochodziła do 50C kosztował 42zł. A wiatraczek też mam duży.

Prosze jeśżcze o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podkręceniu procka z podpisu na 2600+(166*12,5) temperatura Idle wzrosła z 47 stopni na 49 stopni. Stress-teraz około 52-53 stopnie(było max 50). Czy to nie jest zła temperatura dla proca z tym jądrem?? Czy będzie w 100% stabilny??

przekrecilem mojego 1,7 na 2.4+ (12x166)

 

wlasnie idzie mi juz 1,5 h na torture test - narazie stabilny

 

mam lekko ukruszony rdzen i temp stala na torure 54 C

 

Czy to ze mam ukruszony rdzen spowoduje jakies komplikacje jezeli go tak zostawie? ( poza wyzsza temp ofkors)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podkręceniu procka z podpisu na 2600+(166*12,5) temperatura Idle wzrosła z 47 stopni na 49 stopni. Stress-teraz około 52-53 stopnie(było max 50). Czy to nie jest zła temperatura dla proca z tym jądrem?? Czy będzie w 100% stabilny??

przekrecilem mojego 1,7 na 2.4+ (12x166)

 

wlasnie idzie mi juz 1,5 h na torture test - narazie stabilny

 

mam lekko ukruszony rdzen i temp stala na torure 54 C

 

Czy to ze mam ukruszony rdzen spowoduje jakies komplikacje jezeli go tak zostawie? ( poza wyzsza temp ofkors)

cholera jednak po 1h 47min. sie wysypal na torture

 

czas zwiekszyc napiecie na proca :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podkręceniu procka z podpisu na 2600+(166*12,5) temperatura Idle wzrosła z 47 stopni na 49 stopni. Stress-teraz około 52-53 stopnie(było max 50). Czy to nie jest zła temperatura dla proca z tym jądrem?? Czy będzie w 100% stabilny??

jak dla mnie na taka pogode temp masz w porzadku no ja mam nizsza i to spro ale mam bude dobrze wietrzona no i teraz proc mi chodzi na 11X166 :P eheh ale na ale na 2075 nie mam duzo wiecej moze 2-3 c wiec sie nie martw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podkręceniu procka z podpisu na 2600+(166*12,5) temperatura Idle wzrosła z 47 stopni na 49 stopni. Stress-teraz około 52-53 stopnie(było max 50). Czy to nie jest zła temperatura dla proca z tym jądrem?? Czy będzie w 100% stabilny??

przekrecilem mojego 1,7 na 2.4+ (12x166)

 

wlasnie idzie mi juz 1,5 h na torture test - narazie stabilny

 

mam lekko ukruszony rdzen i temp stala na torure 54 C

 

Czy to ze mam ukruszony rdzen spowoduje jakies komplikacje jezeli go tak zostawie? ( poza wyzsza temp ofkors)

cholera jednak po 1h 47min. sie wysypal na torture

 

czas zwiekszyc napiecie na proca :wink:

UPDATE :wink:

 

przy napieciu 1.575 V temp 55 C

 

ponawiam pytanie - czy poza podwyzszona temp to ze mam ukruszony rdzen cos zmienia czy moge go tak zostawic jak bedzie stabilny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ze mam ukruszony rdzen spowoduje jakies komplikacje jezeli go tak zostawie? ( poza wyzsza temp ofkors)

Myśle że nie, ale zapodaj sobie jeszcze coppershim rev.2 to spadnie ci trochę temperaturka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...