Skocz do zawartości
Kondziasz

Pierwsze LC - ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do pierwszego zestawu chłodzenia wodnego. W pierwszej kolejności chciałbym zwodować cpu, z późniejszą możliwością rozbudowy o blok gpu. Poniżej zestaw, który wybrałem, co byście zmienili w tym zestawie? Czy części będą pasowały ze sobą? Dobrze dobrałem ilość złączek, ich rozmiar? 1000 zł to maksymalna kwota jaką mogę teraz przeznaczyć. Moja obudowa to spc gladius m45w, grubsze ani dłuższe chłodnice raczej nie wejdą. wentylatory: 5x sigma pro 120mm,1200rpm - dadzą radę?

 

 

 

 

 

Łączna wartość produktów:
1 078,90 zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chłodnice typu SLIM?

 Jeśli to cena decydowała, to na początek brałbym  coś grubszego w temacie tej 360 a potem dokupował drugą chłodnicę. A zrezygnował z 240.

 Co prawda to SLIM ale masz gęstość finów 16 fpi. Jakie ciśnienie statyczne te wentylatory zapewniają?

 

Dla chłodzenia 2 chłodnice typu SLIM, CPU i GPU pompa 2.5m  może okazać się za mała. Nie wiem jakie jest restrykcja tych chłodnic, ale masz to zestawione trochę na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dużych różnic w wydajności chłodnic nie ma, jeżeli to ma pracować na w miarę niskich obrotach wentylatorów.

Ale fakt lepiej brać normalne chłodnice jeżeli jest miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka Magicoola czasami nie pęka? ;)

Widziałem kilka przypadków, że ludzie mieli z tym problem.

Brałbym jednak inną pompę.

 

BTW Co Cię skłoniło do LC i jakie masz podzespoły?

 

Szkoda mi zabijać kreatywność i potencjalny kolejny worklog (których ostatnio coraz mniej), ale taka prawda, że w większości przypadków dobrej klasy chłodzenie powietrzne będzie sensowniejszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka Magicoola czasami nie pęka? ;)

 

Nic nie pęka, nie wiem gdzie się tych głupot naczytałeś.

 

Problemem przeciekających MC był marnej jakości oryginalny o-ring a nie pęknięcia.

Z nową wersją o-ringów pompka już nie przecieka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że defekt dawał te same rezultaty. 

 

No nie bardzo.

Co innego usłyszeć, że pompka pęka, bo wtedy zostaje nam tylko jej naprawa u producenta lub wymiana (jedno i drugie jest problematyczne i wiąże się z długim czasem oczekiwania na nową) a co innego usłyszeć, że wystarczy wymienić o-ring, która notabene jest dodawany przez producenta w zestawie tylko producent zapomina o tym wspomnieć. 

 

Niby rezultat ten sam (wyciek) ale jednak waga usterki zupełnie inna i skoro chcesz się wypowiadać jako ekspert, to jednak przedstawiaj fakty a nie dodawaj głupot od siebie. Nie ma żadnych informacji na polskich forach żeby komukolwiek ta pompka pękała, jest jedynie problem z o-ringami, który można w kilka sekund załatwić. 

 

Pompka nie ma sobie równych jeśli chodzi o kulturę pracy. To pierwsza pompka, którą miałem puszczoną na 12v i nie czułem potrzeby obniżać jej rpm a do tego całkiem nieźle pompuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jaki sprzęt to chłodzenie?

W ogóle nigdy chyba nie zrozumiem idei wodowania cpu i zostawiania gpu na powietrzu. Jak już wybierać jedno, prędzej bym wodował samo gpu - zwykle dużo cieplejsze i głośniejsze. 

Rozumiem, że fullcovery droższe od bloku cpu, ale:

- po pierwsze wc nigdy nie idzie w parze z oszczędnością. Od taniego wc zwykle lepsze będzie ac w tej samej cenie.

- po drugie koszt można zredukować decydując się na blok na sam rdzeń (o ile nie wygląd jest najważniejszy).

 

A co do magicoola, sytuację ratuje fakt, że dodawali o-ring do zmiany. Gdyby nie to - pęknięcie, czy przeciek na uszczelce - wychodziłoby prawie na to samo. I tak czekasz na część zamienną ze sklepu. Prawie, bo pęknięcie może powodować dużo grubsze przecieki.

Tak czy inaczej z pompki bym nie rezygnował.

 

Co do reszty:

- grubość węża / złączki dobrane dobrze, wiadomo.

- ilość złączek = ilość elementów w układzie x2 + ewentualnie kątówki.

- chłodnice są ok, nie ma co pchać grubszych jak chcesz mieć ciszę.

- wąż ewentualnie do zmiany, ale zgaduję że, tu decydowała estetyka.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...