Skocz do zawartości
stasek44

Jaki zasilacz do i7-6700k + nowy radeon?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Powoli przymierzam się do zakupu podzespołów do blaszaka :)

W zasadzie został ostatni element do uzupełnienia... mianowicie zasilacz - jakiej powinien być mocy (i7-6700k + r9 470/480 + 2x 8gb ddr4 + 250ssd + 1tb hdd) ?

 

Nie chodzi mi o konretny model, a jak wcześniej napisałem o moc i certyfikacje danego zasilacza.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

pablo27, znacznie lepiej kupić Corsair rm550x. Lepszy pod każdym względem, a porównywanie głośności pracy(jedyna rzecz, którą użytkownik "zauważa") nawet nie ma sensu: XFX 2000RPM-54dBA przy 400W, a Corsair 600RPM-19dBA przy 450W. Różnica w cenie 30zł->2x mniej niż porządny wentylator, a różnica w kulturze pracy jak wentylator za 5 zł na full obrotach, a brak wentylatora.

 

Osobiście tego XFX bym nigdy nie kupił, a jakbym dostał w prezencie to bym go sprzedał i kupił coś innego.

Odnośnie opinii kupujących, że niby "cichy" zawsze tak piszą, nawet jeśli coś pracuje jak suszarka.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

pablo27, znacznie lepiej kupić Corsair rm550x. Lepszy pod każdym względem, a porównywanie głośności pracy(jedyna rzecz, którą użytkownik "zauważa") nawet nie ma sensu: XFX 2000RPM-54dBA przy 400W, a Corsair 600RPM-19dBA przy 450W. Różnica w cenie 30zł->2x mniej niż porządny wentylator, a różnica w kulturze pracy jak wentylator za 5 zł na full obrotach, a brak wentylatora.

 

Osobiście tego XFX bym nigdy nie kupił, a jakbym dostał w prezencie to bym go sprzedał i kupił coś innego.

Odnośnie opinii kupujących, że niby "cichy" zawsze tak piszą, nawet jeśli coś pracuje jak suszarka.

Wcale nie narzucam tego zasilacza. Może być Corsair.

Podalem link jaki do tego zestawu powinien być ``mniej-więcej`` zasilacz; czyli moc około 550w z certyfikatem sprawności 80+GOLD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu wszyscy się uparli na te 550W - RX 480 (zapewne o niego chodzi bo R9 4XX nie będzie) to nie R9 390, nie potrzebuje tak mocnego zasilacza - tu 450W się nie narobi (zestaw z i7 oc + 480 oc nie pociągnie więcej jak 350W z gniazdka). Bardziej niż na moc patrzyłbym na kulturę pracy (a jak na kulturze pracy nie zależy to nie patrzyłbym na sprawność).

Sam do GTX 970 mam 450W i wziąłbym słabszy ale rzadko występują z dwoma kablami pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Kultura pracy zależy głównie od tego w ilu % wykorzystywany jest zasilacz. Druga rzecz, że znaleźć zasilacz 450w z bardzo dobrą kulturą pracy jest ciężko. Tak sobie producenci zasilaczy wymyślili, że zasilacze o małej mocy mają być tanie, ale powoli robią coraz "słabsze" i porządne jakościowo zasilacze. Np. RM550X, który podałem to model o najmniejszej mocy z tej serii, a jakikolwiek 450W pasywny jest i tak od niego droższy, a półpasywnego nie znam.

Gdyby istniał opłacalny cenowo zasilacz 350-450W pasywny lub taki z porządnym wentylem 500RPM do 70% obciążenia to sam osobiście bym kupił i polecał...

Sam kupiłem 750W bo było tańsze niż 650W, a 550W nie istnieje z tej serii(RMi) i też generalnie chodziło o pasywną pracę podczas gry, ale wentylator jest na tyle dobry, że wolałbym żeby jednak załączał się na 500RPM podczas gry.

 

Ogólnie moja odpowiedź była kierowana do pablo27, że zasilacz, który podał jest z czapy, a że często go ludzie polecają (zasilacz) to odpisałem i podałem coś w podobnej cenie, a deklasujące.

 

W przykładzie jaki podałeś 350W/450W to już 77%, czyli wentylator śmiga na wysokich obrotach, a często maksymalnych nawet 2000RPM.

Z tego co widzę to platforma z RX480 powinna pobierać nie więcej niż 250W podczas gry, czyli 450W mógłby być i wyjdzie 55% mocy zasilacza, ale przy 550W będzie to 45%, a ze względu na pracę wentylatora 45% jest lepszą opcją, a do tego dochodzi OC i pobór rośnie. RM550X przy 250W będzie działał pasywnie i z maksymalną wydajnością, gdyby była to wersja 450W(która nie istnieje) to wentylator by się w tym momencie włączył albo nawet wcześniej i niekoniecznie zasilacz osiągał by większa wydajność.

 

Znajdź 450W, którego kultura pracy przedstawia się podobnie do tego taniej niż RM550X:
http://media.bestofmicro.com/D/P/564253/original/CL_fan.JPG

Dla porównania twój zasilacz:

http://media.bestofmicro.com/S/P/519433/original/CL_fan.JPG

Jak widać najgłośniejszy moment pracy RM550X ledwo zahacza o najcichszą pracę twojego zasilacza albo nawet i nie bo twój może operować w maksymalnym przedziale czarnego koloru, a w RMX widać, że jest to początek skali.

Różnica w cenie? Tyle co średniej jakości, ale porządny wentylator. Kultura pracy na dużo lepszym poziomie i wszystko inne też.

 

Corsair SF450 to jakiś pomysł, ale różnica w cenie na tyle mała, że i tak lepiej wziąć RM550X, który jest na wskroś lepszy.
 

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem na ostatniej prostej do kupna PCta. Oto zestaw, który uważam za "optymalny" i "schludny".

Używać go będę do rozrywki (gry - mam na myśli tytuły które będą sie pojawiały przez następne 3-4 lata, obecnie jest to CS:GO, Wiedźmin, Mortal Kombat X, ale już teraz wiem, że w nowego BF'a będę chciał pograć...) i pracy (programowanie).

Z racji tego, że niektóre podzespoły są w jednych sklepach, a w innych ich nie ma - nie będę wstawiał linku do koszyka... Ceny podane orientacyjnie.

 

Procesor: i5-6500 930zł

Płyta główna: ASRock B150-X1 360zł

RAM: Corsair 16GB 2133MHz Vengeance LPX Black CL13 310zł.

GPU: No tutaj zaczekamy jak się rozwinie sytuacja kart do około 1200zł.

Dysk 1: Najszybszy dysk SSD o pojemności 240GB do 300zł.

Dysk 2: Dysk Seagate 1TB ST1000DM003 215zł

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 600W 200zł / Corsair VS Series 550W 80PLUS 210zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 220zł / Corsair Carbide Series 100R

Chłodzenie: CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 140zł

 

Kilka pytań:

1.Czy to jest w ogóle dobre rozwiązanie? Na myśli mam procesor, moba i pamięć? Może lepiej doinwestować do i5-6600K (i tu jeszcze, nie ma tragedii), ale do tego trzeba kupić odrazu płytę z chipsetem z170, a tutaj minimalna cena to prawie 600zł (przynajmniej według testów na pclabie, gdzie bodaje Gigabyte GA-Z170-D3H pozwoliła podkręcić proca do 4,5GHz) oraz pewnie szybszą pamięć - czyli Pamięć Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX CL15...?

 

Przykładowo patrzyłem na testy narzutu na procesor przy grafice RX480 (która szczerze mówiąc najbardziej by mi odpowiadała, ale to jak będą niereferenty) i tu bez dwóch zdań nie ma realnej różnicy na jakim procesorze działamy (czy to i5, czy i7).

 

2. Czy to chłodzenie przy procesorze i5-6500 ma sens?

 

3. No właśnie... dysk SSD... jaki? Chodzi mi o najlepszą prędkość do 300zł, przy pojemności 240GB+.

 

4. Zasilacz nie jest za mocny?

 

Z chęcią wysłucham innych uwag dotyczących tego składaka. Jednak w przypadku jakichś zastrzeżeń proszę to poprzeć jakimś argumentem :)

 

Dodam, że zależy mi na tym, aby podzespoły typu obudowa, chłodzenie, zasilacz, ramy były jednej marki (tutaj atrakcyjne są dla mnie corsair i silentiumpc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM: Corsair 16GB 2133MHz Vengeance LPX Black CL13 310zł.

 

Wydaje mi się przesadzona ilość jeżeli chodzi tylko o gry. 8GB w zupełności wystarczy. Taki G.Skill 8GB 3200MHz kosztuje 240zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach jak np. Fallout 4 8GB to za mało , 16GB warto rozważyć .

 

Fortis 3 to przesada do I5 6500 , od biedy może być box , jak chcesz dobre i ciche chłodzenie do tego procka to bierz SPC Fera 3 .

 

Z SSD o tej pojemności jest Sandisk Plus 240GB za 279 zł w morele .

 

PSU - wymienione konstrukcje to budżetówki , szukał bym czegoś lepszego jak np. XFX Core TS 550W za za 225 zł ew. wersja 430W za 170 zł .

 

PSU o mocy ~450W spokojnie starczy do I5 6500 + Rx 480 / GTX1060 czy podobnych kart .

 

W sumie tym dało by się zasilić topowego Pascala .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM: Corsair 16GB 2133MHz Vengeance LPX Black CL13 310zł.

 

Wydaje mi się przesadzona ilość jeżeli chodzi tylko o gry. 8GB w zupełności wystarczy. Taki G.Skill 8GB 3200MHz kosztuje 240zł.

 

 

16GB ramu to jest pewniak, mniej nie wezmę i nie chodzi tutaj tylko o gry :) Obecnie pod Win10 64 podczas pracy zużywam często przeszło 5GB (bywało i 7), zatem myśląć na przód to 16 jest optymalne.

 

Dzięki za sugestie odnośnie SSD i zasilacza.

 

Czy zgadzacie się z tym, że nie warto inwestować w mocniejszego proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się przesadzona ilość jeżeli chodzi tylko o gry. 8GB w zupełności wystarczy. Taki G.Skill 8GB 3200MHz kosztuje 240zł.

wypadałoby przeczytać posty nad swoim i dopiero pisać niz pisać głupoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...