Skocz do zawartości
fazzeerr

Monitor 27" 1440p - dwie sztuki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

rozglądam się za monitorem 27" 1440p. Chcę kupić dwa takie monitory. Obecnie z ekranów używam 14" w laptopie, jeśli nie jestem poza domem to zamiast ekranu laptopa używam Benq GW2450HM (24", 1920x1080). Używam też Pioneer 5090 (50", 1920x1080, plazma) do oglądania filmów. 

 

Do czego będa podłączone monitory?

 

- NIE do laptopa, bo raz nie mam dwóch wyjść, HDMI w laptopie nie obsługuje 2560x1440

- do stacjonarki z kartą najprawdopodobniej AMD Radeon RX 470*

*  

1) tak karty jeszcze nie ma, stacjonarki też jeszcze nie ma :P
2) dlaczego taka karta - otwarte sterowniki do linuxa, którego używam to raz, dwa potrzebuje 2xDP i 1xHDMI (2 monitory, 1 tv)

 

Do czego będą używane monitory?

- typowe zastosowania codzienne - internet, poczta, YouTube itp. - wiadomo

- praca z programami do projektowania elektroniki i programowania

- czytanie tekstu (datasheet'y produktów, książki itp)

- może edycja wideo na poziomie zupełnie amatorskim

 

Ogólnie zastosowania bardzo różnorodne poza grami, które jak jakieś będą to dostosują się do monitora, a nie na odwrót :)

 

Cena?

Dysponuje budżetem koło 2000 pln na monitor. Ale jeśli będzie to miało sens, może dam radę znaleźć coś więcej :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...