Skocz do zawartości
daevi

SSD do 300 PLN + Karta dzwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Chciałem się podpiąć pod inny temat ale został już zamknięty :-).

 

Kochani, chce kupić goodram'a iridium PRO 240 GB za nie całe 300 PLN. Wybór jest ok wedle Waszej oceny ?? Dysk musi być na kosciach MLC. Są tańsze konstrukcje na mlc z tą wydajnoscią (lub większą)?? 

 

Chce kupić też dobrą karte dzwiękową - nie jestem zupelnie zorientowany w temacie. Karta ma być wykorzystywana do gier i filmów. Zależy mi przedewszystkim na dobrym pozycjonowaniu dzwieku w sluchawkach stereo. Co sądzicie o Asus Xonar DX ? - ma byc do 300 pln

 

Z góry dzięki za Waszą pomoc.

Edytowane przez daevi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

creative z zx zxr

jeśli zależy ci na pozycjonowaniu dźwięku w grach

 

ewentualnie dowolna karta muzyczna(z wyjątkiem niestety asusa xonar, są problemy i zniekształcenia dźwieku) plus software creative xfi mb3 lub razer surround(razer działa bez problemu z xonarem)

Edytowane przez Gregu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

creative z zx zxr

jeśli zależy ci na pozycjonowaniu dźwięku w grach

 

ewentualnie dowolna karta muzyczna(z wyjątkiem niestety asusa xonar, są problemy i zniekształcenia dźwieku) plus software creative xfi mb3 lub razer surround(razer działa bez problemu z xonarem)

 Masz linkacza do testu zeby zobaczyc jak wyglada skala problemu ? (moze byc w ang) Zawsz byłem przekonany ze względu na polskie testy, iż Xonar z pozycjonowaniem sobie radzi lepiej niż Creative.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm...powiem tak.

Jestem teraz w pl, gdzie mam 2 sprzęt z xonarem dx. W IRL mam creative zx. Tam też wcześniej używałem softu creative xfi mb3 z integrą, non omen "dobrą" jak to testy branżowe pokazywały...Pozycjonowanie było ciut lepsze ale prawdziwe zarzuty o "używasz radaru, wallhacka" itp pojawiły sie dopiero jak zakupiłem zestaw creative zx i słuchawki koss ur40(miałem dobre wspomnienia z pl o nich, nie za dużo basu ale czyste soprany i średnie...) Kombinacja monitora ze strobingiem 120-144Hz dała mi fragrate 1.4. Po dołożeniu dźwiękówki  mam 1.75...w americas army pg. Syn w CSGO wyciąga 2+.

 

Co do xonara - to jest ok, ale pozycjonowanie na nim jakoś nigdy nie dawało mi przewagi. Wiem że są ludki którzy na nim maja niezłe wyniki, ja jednak do nich nie należę. Co do problemów to pisałem o problemach TYLKO w połączeniu ze wspomnianym oprogramowaniem creativa mb3(kosztuje 25 czy 20 euro zdaje się) bo zainstalowałem se w PL i niestety dźwiek jakikolwiek był zniekształcony. Czy to mp3, film, yt czy gra. Rozciągnięty jakby tempo spadło do 3/4 plus trzaski. Moje osobiste doświadczenie po prostu choć na szybko jak szukałem rozwiązania to nie mogłem znaleźć i zdaje się że to powszechne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm...powiem tak.

Jestem teraz w pl, gdzie mam 2 sprzęt z xonarem dx. W IRL mam creative zx. Tam też wcześniej używałem softu creative xfi mb3 z integrą, non omen "dobrą" jak to testy branżowe pokazywały...Pozycjonowanie było ciut lepsze ale prawdziwe zarzuty o "używasz radaru, wallhacka" itp pojawiły sie dopiero jak zakupiłem zestaw creative zx i słuchawki koss ur40(miałem dobre wspomnienia z pl o nich, nie za dużo basu ale czyste soprany i średnie...) Kombinacja monitora ze strobingiem 120-144Hz dała mi fragrate 1.4. Po dołożeniu dźwiękówki  mam 1.75...w americas army pg. Syn w CSGO wyciąga 2+.

 

Co do xonara - to jest ok, ale pozycjonowanie na nim jakoś nigdy nie dawało mi przewagi. Wiem że są ludki którzy na nim maja niezłe wyniki, ja jednak do nich nie należę. Co do problemów to pisałem o problemach TYLKO w połączeniu ze wspomnianym oprogramowaniem creativa mb3(kosztuje 25 czy 20 euro zdaje się) bo zainstalowałem se w PL i niestety dźwiek jakikolwiek był zniekształcony. Czy to mp3, film, yt czy gra. Rozciągnięty jakby tempo spadło do 3/4 plus trzaski. Moje osobiste doświadczenie po prostu choć na szybko jak szukałem rozwiązania to nie mogłem znaleźć i zdaje się że to powszechne.

Mam wrażenie, że to co opisujesz to jakiś efekt placebo.... Podajesz jakieś smieszne statystyki z CS'a, zadnego opisu własnych odczuć. Same słuchawki, które posiadasz to padaczka do gamingu, że tak powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...ok. spoko. Domaluje napis gejming i bedzie +10 do skila.

Placebo...dobre! Podobne placebo mialem uzywajac aureal3d ale co ja tam wiem. W americasa gram raptem 13 lat syn w cs 2lata wiec mam prawo sie pomylic. I to ze statystyki raptownie mi skoczyly po 2 latach w tej samej grze o 100% w gore nie ma zadnego zwiazku z posiadanym sprzetem bo jak sie ma skila to sie wykreci na touczpadzie pro wyniki. A sprzet niewazny.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A notak, bo nie maja przeciez futurystycznego wygladu i znaczka 'for the fappers srajmi series'. Sredniej jakosci sluchawki zjadaja gamingowki i jeszcze muzyki na nich posluchac. Ot cala prawda. Nawet chinczyki pokroju superlux 668b bez softu pozycjonujacego w grach robia ogromna roznice. A jak wiadomo im wczesniej kogos uslyszysz tym szybciej zareagujesz, zajmiesz lepsza pozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...ok. spoko. Domaluje napis gejming i bedzie +10 do skila.

Placebo...dobre! Podobne placebo mialem uzywajac aureal3d ale co ja tam wiem. W americasa gram raptem 13 lat syn w cs 2lata wiec mam prawo sie pomylic. I to ze statystyki raptownie mi skoczyly po 2 latach w tej samej grze o 100% w gore nie ma zadnego zwiazku z posiadanym sprzetem bo jak sie ma skila to sie wykreci na touczpadzie pro wyniki. A sprzet niewazny.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

Nie chciałem kwestionować Twoich umiejętności. Jednakże słuchawki, które obsługujesz są biedne. Jesli to co napisales to prawda, boje się co zrobisz na senhaiserah 380Pro :-)

 

Pisząc o Gamingu nie mam na mysli z pewnoscia smiesznych swiecących sluchawek z doczepionym mikrofonem, tylko sprzet Hi FI. Nie mam 18 lat tylko 27 panowie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biednie to moze wyglądają. Nie przeczę. Ale miałem na łbie jakies senki serii200 zdaje się czyli tez budżetowe i nie powalaly. Mialem tez logitechy z marketu takie z mic za 15e zdaje sie u jest to kupa totalna. Do skype sie nadaje. Mialem akg i w sumie nadal tu wiszą na ścianie ale cisną uszy a dźwięku i tak nie maja lepszego. Przynajmniej jesli chodzi i granie. Do muzy czy filmów są spoko. Na kossach zas sa b.dobre soprany i wysokie. Słychać kazdy szelest czy szum w grze. Slysze jak sie kolo wczolguje po schodach za zamkniętymi drzwiami lub slysze skad strzelają włącznie z poziomem czyli gora czy dół. O ile cos mnie nie rozproszy to nie ma sytuacji ze ktos mnie zajdzie od tylca by zrobić takedown. Dla mnie kombinacja tych sluchawek i zx to mistrzostwo świata. Potrafie wykrecic w meczu wynik 33 do 5 lub 10 w zaleznosci od mapy i poziomu grajacych. 2bany na serwerach prywatnych póki co...bo b.dobrze słychać kroki rzuty wrzaski czy strzały i kierunek z jakiego dobiegają.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek lepszy od xonara DX będzie DGX - tańszy, ale ma wzmacniacz.

 

Gregu - AKG cisną uszy? Przecież one nawet ich nie dotykają. To Sennheisery HD mają opinię imadeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat odnośnie sluchawek KOSS UR-40. Sam je miałem przez dobre 5 lat w tandemie z Creative XFI Gamer i ten zestaw był elegancki. Same słuchawki bardzo mi przypadły do gustu generalnie  poza jednym wyjatkiem - są półzamknięte i niestety hałasują (niektórym może jeszcze przeszkadzać mocny bas, ale to kwestia subiektywna). Dźwięk i pozycjonowanie są bardzo dobre jak na tę półkę cenową (ok 150 PLN), więc cudów nie oczekujcie, ale dla zwykłego gracza są świetnym wyborem. Co do karty dźwiękowej to pozycjonowanie w XFI Gamer było co najmniej dobre (zarówno na Win XP jak i Win 7 x64). Nie byłem wymiataczem, ale dobry dźwięk wiele razy mi pomógł w różnych grach i jednocześnie zafundował oskarżenia o cziterstwo (sporo grałem w CoD2, CoD4MW, CoD+UO oraz Counter Strike Source)

 

Z innych dobrych słuchawek to mogę polecić AKG 518 (czysty i mocny dźwięk, ale cisną) albo Superlux HD669.

 

Co do SSD to mój wybór padłby na: Sandisk 240GB (tylko rewizja G25 jest na MLC. UNIKAJ rewizji G26, która już jest na TLC) za 274 z darmową wysyłką w NEO24.pl, albo Goodram Iridium Pro 240GB (który jest szybszy od Sandiska) za prawie 300. Dokładne oferty proponuję na Ceneo sobie obczaić.

 

Pozdrawiam

swenor

Edytowane przez swenor27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek lepszy od xonara DX będzie DGX - tańszy, ale ma wzmacniacz.

 

Gregu - AKG cisną uszy? Przecież one nawet ich nie dotykają. To Sennheisery HD mają opinię imadeł.

mam senki HD598 i HD558 to jakiś farmazon z tym imadłem, dużo mniej mecza mi uszy niż plantronixy 388

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominacie o "soczystym mięsistym dzwięku" na tych AKG ale jak z głębokoscią sceny ??

 

Chyba na złym forum zadałem pytanie odnosnie sluchaw ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych AKG, czyli których? Modeli mają dużo i do różnych zastosowań. Ale jak szukasz przesterowanego basu, to nie jest marka dla Ciebie, np. takie modele, jak K610 i wyższe, są bardzo neutralne. Dużo ludzi twierdzi, że płasko grają, ale po prostu nie mają pojęcia, o czym mówią. Te słuchawki potrzebują kilkudziesięciu godzin na głowie, by zacząć brzmieć doskonale, ponieważ nauszniki muszą się dobrze dostosować do Twojego kształtu czaszki. Tak więc kto je odsłuchiwał w sklepie, to ma nikłe rozeznanie w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron, mialem na mysli AKG o któryych wspominal Gregu - modelu nie podał :) - źle się wyraziłem bo w liczbie mnogiej.

 

Ogólnie Gregu strasznie dał mi do myslenia z tym Creativem.... - osobiscie jestem duelowcem w arenówkach (QLive, UT4) stąd moje szczegółowe pytania. 

Po poscie Gregu'a musze zweryfikować jak to lata obecnie bo na stanie mam SB live! 24bit także nie mam porównania do tego na czym sie gra obecnie. W każdym razie zawsze glebsza scena w sluchawkach stereo gwarantowala super sluch w grze - patrz hd 280pro/380pro

 

Generalnie szukam alternatywy dla Senków 380PRO . Przede wszytkim tanszej

Edytowane przez daevi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...