Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem prosić użytkowników forum o pomoc w wyborze składaka za max 6k PLN do gier i internetu. System w10, HDDx3, monitor FHD itp już mam więc pomijam.

 

Nie jestem początkującym ale sam składam.

 

Dzięki poradom z portalu i innych wątków mam tak propozycję:

 


 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099)

Obudowa Fractal Design Define R5 2xUSB 3.0 z oknem Czarna (FD-CA-DEF-R5-BK-W) [musi być okno]

Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600K)

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) [może będzie jakiś MLC 500GB jak znajdę kasę]

Zasilacz XFX Core TS 550W (P1-550S-GREN)

Płyta główna MSI Z170A Gaming M3, Z170, DDR4, SATA3, USB 3.1, ATX (7978-001R)

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (CMK16GX4M2B3200C16)

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 (256 Bit) HDMI, DVI-D, 3xDP, BOX

 

Jeśli coś wybitnie nie pasuje to proszę napiszcie i ewentualnie zaproponujcie zmianę.

 

I teraz pytania, 

 

1) boje się czy cooler się zmieści i nie będzie zastawiał slotów pod RAM. Czy może już ktoś ma taki cooler i płytę i wie jak to wygląda? Może użyć innego coolera?

2) czy nie będzie problemów z odprowadzaniem ciepła z CPU i obudowy przy teoretycznym OC @4,5GHz (i z czystej ciekawości jaka procentowo mam szanse tyle uzyskać?)

3) czy warto dołożyć do zasilacza XTR 550/650? Może się przydać przy następnej generacji GPU?

4) Fractal R5 wybrałem wahając się między Silent Base 800 ale tam nie ma regulacji wentylatorów i podobno jest gorsze odprowadzanie ciepła - ktoś może rozstrzygnąć?

5) pasta dołączona do coolera jest ok do 6600K@4,5GHz czy brać coś innego, jeśli tak to co?

 

Dodam tylko, że z góry skreślam produkty Gigabyte po przygodach z ich serwisem.

 

Dziękuje wszystkim którzy poświęcili czas na przeczytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gelid sc extreme lub

https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-5-55g-1-5-ml-tg-k-015-r-747405/

tylko teraz nie widze w mniejszym opakowaniu  [wykupili?] a co za tym idzie tańsze

22zł  https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-1g-tg-k-001-rs-757743/

 

dołożyłbym do zasilacza

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1 Grandis zasłoni bodaj 2 sloty, ale bierzesz w miarę niski profil pamięci więc powinno wystarczyć podniesienie nieco tylnego wentylatora.

Względnie możesz brać to co mam w sigu, bo konstrukcja nie nałazi tak na ram.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gelid sc extreme lub

https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-5-55g-1-5-ml-tg-k-015-r-747405/

tylko teraz nie widze w mniejszym opakowaniu  [wykupili?] a co za tym idzie tańsze

22zł  https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-1g-tg-k-001-rs-757743/

 

dołożyłbym do zasilacza

 

poszukam tej pasty Thermal Grizzly a co do zasilacza to jeszcze pomyśle. Dzięki za opinię.

 

 

@1 Grandis zasłoni bodaj 2 sloty, ale bierzesz w miarę niski profil pamięci więc powinno wystarczyć podniesienie nieco tylnego wentylatora.

Względnie możesz brać to co mam w sigu, bo konstrukcja nie nałazi tak na ram.

 

Chyba racja, dużej różnicy przy Fortisie nie będzie a mam pewność że wszystko się zmieści. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

1) Cooler tak czy siak zmień na któryś Macho ze względu na znacznie lepszy wentylator, a przy ewentualnym jego uszkodzeniu przyślą ci nieodpłatnie nowy bez problemu.

2)Nie będzie problemu, ale radzę ci dokupić wentylatory, np. UCEV14->tanie, a jedyną ich wadą jest buczenie przy konkretnych RPM, ale możesz ustawić na sztywno prędkość na której tego nie robią->jest to kwestia zmiany, np zamiast 500RPM na 480RPM lub 520RPM różnica znikoma. Problem jeśli ustawisz zmienne RPM to będą raz buczeć, a raz nie. Mogą pracować i poziomo i pionowo. Znam dwie osoby, które kupiły te wentylatory i nikt się na to nie skarżył, ale ja słyszę. Tak samo jest filmik na morele.tv gdzie Lipton testuje PC z Define R5 i wentylami corsaira, które wydają identyczny dźwięk i to głośniej i też nikt nie zwrócił uwagi. Nawet sam przestałem zwracać uwagę, a od miesiąca lecą wentylatory na auto bo zmieniałem procka i będę coś jeszcze robił, a nie chce mi się cały czas ustawiać.

Co do szans: http://www.overclock.net/t/1570313/skylake-overclocking-guide-with-statistics

3)Jak chcesz dokładać to już dołóż do coś o klasę lepszego np. RM550X. Rożnica w cenie względem całej platformy to raptem ok. 3%, a kultura pracy prawie idealna.
4)Ostatnie co bym zrobił to podłączał wentylatory pod kontroler. Wepnij w płytę główna i ustaw krzywą w BIOSie. Co do odprowadzania ciepła w Define i Silent Base... Ja osobiście wybrałem Define, dlatego, że ma lepszy front, możliwość zamontowania 2 wentylów na spodzie i większy wentylator z tyłu. Obieg powietrza generalnie Define ma lepszy bo ma większe szczeliny do wlotu powietrza i jest mniej zabudowana + to co podałem o wentylatorach. Jeśli zależy ci na tym bierz Define. Jeśli z jakichś powodów podoba ci się bardziej Silent Base też możesz wziąć-> tu nie ma złego wyboru.

5.Do Macho dołączona jest całkiem średnia pasta, ale lepiej kupić lepszą (ułamek procenta kosztu całego zestawu). Tego SPC nawet nie chce mi się sprawdzać(możesz to zrobić sam, jest kilka testów past na necie...).

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...