Skocz do zawartości
Azrahil

Upgrade PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam komputer w niniejszej specyfikacji:

Procesor: Athlon x4 740

Płyta główna: Gigabyte G1 A88X

Karta Graficzna: GF 750 2gb TI

Ram: 2x 4gb 1600mhz

Zasilacza: OCZ StealthXStream 600w

Chłodzenie: TTC-NC65TX

 

W mojej ocenie ten procesor jest największą bolączką tej konfiguracji i tutaj rodzi się moje pytanie kupować czy Athlona x4 860k, a może wymienić płytę wraz z procesorem, a jeżeli tak to na AMD czy Intel.

Zastanawiam się co wymienić/zamienić aby grać komfortowo w nowsze gry, nie oczekuję 100+fps w 4k na Ultra, tylko 50 stabilnych klatek w rozdziałce 1600x900 przy średnich detalach.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Parę dni temu sam modernizowałem swój zestaw, bliźniaczy do twojego.

 

Z racji niskiego budżetu zdecydowałem się na sprzęt używany.

 

Kupiłem procesor i5-2400 (Sandy Bridge), na największym portalu aukcyjnym te procesory kosztują około 260-280zł (używane). Do tego płyta na tym portalu za 99zł i jakieś chłodziwo. Moim priorytetem była kultura pracy (cisza), dlatego na wyrost troszkę kupiłem SilentiumPC Fera 3 HE1224 (99zł) i procek pod pełnym obciążeniem nie przekracza 53 stopni. Płyty pod S1155 mają slot DDR3 więc pamięć mógłbyś zostawić.

 

Resztę kwoty sugerowałbym przeznaczyć na jak najlepszą kartę graficzną - gtx960 z 4GB pamięci.

 

 

 

Ja wydałem niecałe 500zł, i teraz poszukuję karty graficznej aby wymienić mojego wysłużonego już Radeona HD6850.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dobrych doświadczeń z używanym sprzętem dlatego wolałbym kupić coś nowego/nieużywanego. Posiedziałem ostatnie dni w dziale odnośnie procesorów i znalazłem FX 8320E w cenie 570 zł, czy jest to sensowna opcja czy jednak dopłacić i iść w i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc sprzet do gier to bierz intela. Z nowkami bedzie slabsza wydajnosc.

 

Na pclabia w dziale gielda ktos za 1100zl sprzedaje i5 3470 z plyta i 8gb ram. Moze uda Ci sie zejsc nizej z cena, sprzedac co masz i kupic lepsze chlodzenie.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem negatywnie nastawiony ale nie chcę kupować czegoś po kilku latach użytkowania szczególnie po okresie gwarancyjnym. Przejrzałem kilka tematów odnośnie Sockety am3+ i dowiedziałem się że amd planuje wydać nowe procesory na am4. Jeżeli bym kupił fx 8320 to wpakowałbym się w taką samo sytuację co z moim aktualnym procesorem czyt. brak sensownego upgradu bez zmiany płyty głównej.

Chyba pozostało mi wzięcie czegoś pod intelowski socket 1151, coś pokroju i3 6100 a w przyszłości przeskok na jakąś i7 z seri 7xxx. Teraz mam kolejne pytanie jaką wybrać płytę, iść już w ddr4 czy pozostać przy ddr3? Przepraszam że tak męczę ale nie chce znowu zapędzić się w ślepą uliczkę jak z moim obecnym sprzętem...

Edytowane przez Azrahil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna ASRock Z170M PRO4S, Intel Z170, DDR4, SATA3, 

Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz, 3MB, BOX

Pamięć HyperX Savage DDR4, 8GB, 2400MHz, CL12 

Kolejne pytanie czy ten zestaw będzie dobrze współgrał z moim obecnym zasilaczem i gpu? Jeżeli nie to co mam w nim zmienić?
Edytowane przez Azrahil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...