Skocz do zawartości
yodacki

Nowy procesor x4 845 i płyta główna - nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składałem dziś zestaw w skład którego wchodzi:

 

Procesor: AMD Athlon X4 845, 3.5GHz, 4MB, BOX (AD845XACKASBX)

Płyta główna: ASRock FM2A78 PRO3+, A78, FM2+, VGA, GLAN, SATA3, USB3, RAID, DDR3, CROSSFIRE (FM2A78 PRO3+)

Pamięć: HyperX FURY DDR3 8GB 1866MHz CL10 (HX318C10F/8)

 

Po złożeniu jest lekka martwica. Zasilanie jest (działają wentylatory na obudowie, na procesorze, słychać jak dyski  i napędy się budzą). Jednak obrazu na ekranie zero, płyta nie wydaje żadnych pisków.

Jedyne co mogłem wymienić to pamięć. Sprawdzałem ddr3 1600 i ddr3 1066. Bez efektu.

Sprawdzałem na stronie Asrocka czy płyta wspiera ten procesor. Jest na liście, jednak wymaga biosu 1.70. Wydaje się, że płyta standardowo posiada bios 1.50. Nie jestem tego w stanie sprawdzić.

 

Czy ktoś z Was miał może do czynienia z takim zestawem jak powyżej (bez pamięci)? Ewentualnie może macie jakieś rady.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe że płyta ma stary bios - podejdź do jakiegoś sklepu / serwisu i spytaj się o to czy ci zaktualizują bios .

 

Inna kwestia to jakość tego zestawu - [gluteus maximus] nie urywa  , 2-rdzeniowa padaka i platforma o kiepskich perspektywach rozbudowy .

 

Pentium G4400 byłby lepszym wyborem , trochę szybszy i zauważalnie mniej prądożerny , a do tego znacznie lepsza platforma do dalszej rozbudowy w przyszłości .

 

Jak kupiłeś całość przez internet i nie minęło jeszcze 10 dni to zwróc całość i kup Pentium G4400 + płyta na H110 + ram DDR4 .

 

Inna opcja to używki - za 400-500 zł można dostać używane I5 2xxx + płyta na H61 , I5 zje tego X4 845 na śniadanie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sprzęt [gluteus maximus] nie urywa. :-)

To nie mój sprzęt. Składam znajomemu, który kupił klamoty dla swojego syna.

Procesor ma 4 rdzenie według specyfikacji, ale podejrzewam że tą są 2 rdzenie i 4 wątki.

Właśnie za kilkanaście minut jadę po inny proc na FM2. Spróbuję odpalić i zaktualizować bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło 4 rdzeni to on nawet nie stał , ma 2 rdzenie i 4 wątki tak jak piszesz .

 

Ale co po 4 wątkach skoro bierze to sporo prądu ( prawie 2x tyle co G4400 ) i wydajność rdzeni/modułów jest bardzo słaba w grach .

 

Do tego brak iGPU - teraz mi to przyszło do głowy , masz jakąś dodatkową kartę ?

 

Bo może próbujesz odpalić całość myśląć że ten procek to APU .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest dodatkowa karta graficzna. Wiem, że ten proc nie jest APU.

BTW: sugerowałem znajomemu aby kupił nowy sprzęt na platformie Intela z DDR4. Niestety wszystko rozbiło się o kasę. Poza tym gościowi zależy na nowy sprzęcie z gwarancją.

Myślę jednak, że jego syn będzie zadowolony z tego zestawu. Dotąd miał Athlona X2 250 i 4 GB DDR3 1066

Na razie spróbuję odpalić na innym procu. Dam znać co i jak.

Na razie bardzo Ci dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...