Skocz do zawartości
z8373767

Broadwell czy Skylake do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do kupienia nowej platformy pod mojego PC.
Aktualnie siedzę na lekkim padle skleconym za 640zł z części z aliexpress i starych komputerów biurowych OEM.
Na bazie Acera Extensa E470 + Xeon X5460 + R9 280X.
Chcę jednak przenieść się na "normalny" komputer. Karta graficzna póki co zostaje.
Śledzę temat procesorów w miarę na bieżąco, jednak nad jednym nie mogę się zdecydować.

Broadwell czy Skylake?

Ten pierwszy nieźle sobie poczyna przy użyciu eDRAM, do tego platforma sama w sobie jest tańsza.
Drugi natomiast jest po prostu nowszy i ma DDR4.

Komputer służyłby głównie do grania na jak najdłuższy okres czasu, bez zmiany platformy.

Następna sprawa to i5 czy i7?

Gier obsługujących 8 wątków jest bardzo malutko (osobiście kojarzę tylko Crysis 3)
Tylko czy w przeciągu najbliższych kilku lat to się nie zmieni?
Konkretnie interesują mnie następujące modele.
i5-5675C, i5-6600K, i7 5775C i i7-6700K

Mieszkam w Polsce i nie mam specjalnych wymagań z jakiego sklepu mają być części.

Edytowane przez z8373767

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w przeciągu najbliższych kilku lat to się nie zmieni?

Pogoda w zimbabwe w sierpniu 3724 roku będzie w miarę dobra. opady przelotne. Chyba, że kryształowa kula mi szwankuje.

 

Idąc dalej i5.

Idąc jeszcze dalej do OC czy bez?

i jeszcze dalej... Brodek tylko używka po okazyjnej cenie jak już, bo w cenie nowego to masz Skylake 6600K.

 

P.S. Tak, eDRAM daje kopa.

P.S. 2: oddał bym mojego Brodka, ale nie zamienię go na Skylake bo nie ma to najmniejszego sensu :P

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC prędzej czy później i tak bym zrobił. W tym przypadku Broadwell trochę kuleje, ale jego wydajność sama w sobie i tak jest bardzo duża. W takim razie na oku pozostają i5-5675C lub i5-6600K. Wbrew pozorom jest to dla mnie ciężki wybór :D Za Broadwellem najbardziej przemawia dla mnie pamięć L4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia za ile go znajdziesz (Brodka). Generalnie ludzie go raczej nie sprzedają (bo jest to bezsensowne) i trudna złapać okazję.

Sam kupiłem zupełnie przypadkiem za śmieszne pieniądze, bo był nieudanym prezentem. Normalnie bym go nie brał po tamtych cenach.

Dlatego skłaniałbym się do 6600K, choć własnego bym nie zmienił na 6600K gdyż różnica jest marginalna i niewspółmierna do kosztów zmiany platformy.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...