Skocz do zawartości
myniu3

Zestaw do 2500zł - forumowicze pomożecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Naszła mnie ochota by złożyć jakiegoś pieca. Jako, że w temacie jestem niemalże zielony, zwracam się o pomoc do Was. 

  • Zestaw ma zawierać sam komputer bez zbędnych peryferiów
  • Komputer będzie wykorzystywany głównie do pracy / muzyki (stąd proszę również o dobranie dobrej karty dźwiękowej) / okazjonalnego grania (nie ukrywam, że kusi by poklikać w Wieśka 3 :D)
  • Kwota którą chciałbym wydać oscyluje w granicach 2500 zł, jeśli jednak kompromis między wydajnością byłby druzgocący powiedzmy dodatkowe 500 zł się znajdzie...
  • Części takie jak dyski / chłodzenie / ewentualnie zasilacz (więcej o tym później) / obudowa muszą być nowe. Reszta taka jak procesor / karta graficzna / płyta główna czy pamięć ram już niekoniecznie. 
  • Podkręcanie? Czemu nie.
  • Rozdzielczość, w której zamierzam pracować to Full HD, nie mniej, nie więcej.
  • Na ten moment prócz myszki, klawiatury i głośniczków posiadam napęd DVD, części które raczej pozostaną oraz zasilacz CHIEFTEC 500w GPA500S8, który jeśli będzie niewystarczający lub po prostu niebezpieczny dla nowej jednostki to idzie do wymiany.
  • Jeśli chodzi o miejsce zakupu to x-kom / morele czy allegro. Wszytko mi odpowiada. Tam gdzie ceny niskie tam i chce być ja.

Pamięć ram skompletować to nie problem (prawdopodobnie kości 2 x 4 GB by wystarczyły. Dysk SDD bym celował w SanDisk Plus 120GB i jakieś 1TB od Toshiby czy WD. Pozostaje kwestia procesora i grafiki przy czym w tej pierwszej kwestii skłaniałbym się bardziej w kierunku Intela i z literką K na końcu by w razie W wykrztusić z niego coś więcej. 

 

Tak więc Panowie i ewentualnie drogie Panie ;) jednym słowem eksperci. Ja laik, pytam Was da się coś sensownego złożyć? Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...