Skocz do zawartości
Lysyn

Problemy z gtx 1080? a raczej z płytą

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Palita GTX 1080. Mam płyte z-170 Deluxe.

Wszystko działało ok po złożeniu. Ale procek cos sie grzał wiec zmieniłem paste itp.

Po złożeniu wszystkiego okresowo komp nie widzi grafiki i nie ma obrazu. Z integry startuje ok. Po poruszaniu w slocie przez pewnien zcase wszystko smiga bez problemu.

Wylaczam kompa, testuje wszystko jest ok. I np budze sie rano :) włączam kompa i lipa. Nic nie było ruszane.

Innym razem pokazuje sie komunikat ze karta bie jest kompatybilna z UEFI itp.

PS. Karta jest ciężka. Innej karty jeszcze nie wkładałem. W przeszłości przy zmianie grafiki tez trzeba było "dobzre włożyć" karte do slota ale jak juz zadziałała to działał do nastepnej wymiany. 

A teraz mam problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka nie wyjmowales do wymiany pasty? Jeśli wyciagales go, to sprawdź czy nie zapackales czymś pol stykowych lub nie powyginales pinów w podstawce cpu. Bios najnowszy? Może trzeba czekać na jakaś aktualizacje? OC? Sprawdź bez oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłem 660 Gtx i działa ok. 1080 testowałem nawet na leżacej budzie czyli na stojąco (takze nie przecgylała sie na boki) i też miałem, problemy zarówno na HDMI jak i na Display Port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż

skoro działało a nie działa to polecić mogę tylko powtórzenie kroków jakie przeprowadziłeś ostatnio. Najlepiej wyjmij wszystko(znaczy mobo), oblukaj, proca nie ruszaj bo po co, zerknij czy gdzieś coś nie jest ryśnięte. Może być jakiś głupi brak uziemnienia płyty i klops. Sam kompa składałem kilkanaście razy i zdażyło sie że nie wiadomo ocb, tu prąd kopie(po obudowie), tam napęd nie działa, albo obraz zanika. Może być <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ła ale przeszkadza. Na 660 działa bo zapewne mniejsze wymagania prądowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docisnalem lepiej karte i niby działało wszystko ok ale nie do konca.
Nie mozna było zainstalowac sterowników graficznych. Przy instalacji następował reset kompa.
Włożyłem GTX 660 i zainstalowało sie ok.
Musze grafikę przetestowac na innym kompie. Jak bedzie sprawna to znaczy ze slot pcie nie do konca łączy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo tyle ze ze stara karta, padla mi grafika arty nawet w bios, wygrzebalem wiec z szafy starego gtx 280 i mam dokladnie te same objawy podejrzewam zasilacz ale kto tam wie. i tak bede cos nowego kupoawl wiec olalem sprawe i jade na integrze, zobacz czy w bios nie masz powlaczanych jakichs opcji oszczedzania energi powylaczaj to badziewie bo przez to moga byc problemy,przy okazji  jak by komus bez powodu nagle karta zaczela sie przegrzewac nawet do 100C, to radze sprawdzic w strownikach wlasnie opcje oszcz energi, sam przez tydzien prawie kombinowalem z chlodzeniem, pastami i nic nie pomagalo nawet jak wszystko ustawialem na low w grach grzalo karte niemilosiernie, dopiero odznaczenie tego calego energooszczednego syfu spowodowalo ze temp nie przekraczaly 60C pod obciazeniem

Edytowane przez wos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...