Skocz do zawartości
Janusz_Hytrus

Zasilacz i obudowa do GTX 1080 + i7 6700K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój stary komputer odmówił współpracy - więc postanowiłem kupić nowy. Jako że jestem bardzo leniwy postanowiłem od razu poskładać potwora z GTX 1080 i i7 coby mieć spokój na kilka lat (planowo miniumum 7-8). Przeglądając internet i czytając różne opinie postanowiłem zbudować takie cos:

Płyta główna: AsRock E3V5 Fatal1ty Performance Gaming

Procesor: Intel Core i7-6700K

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming

Ram: Kingston HyperX Fury 16GB (2X8GB) 2133MHz

Dysk HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB

Napęd optyczny: LG SuperMulti (jakiś tam chiński szajz, nie będzie za często używany aczkolwiek ze względu na domowników - obowiązkowy)

Chłodzenie CPU: SilentumPC Grandis XE1236

Dysk SSD (nie jestem pewny co do zakupu, w razie konieczności cięć budżetu idzie pierwszy do odstrzału): GoodRam Iridium Pro 240GB

 

Problem mam ogromny z wyborem obudowy i zasilacza. Myślałem o Zalmanie Z9 (btw. czym się różni zwykła wersja od tej bez PSU?) jednak nie jestem pewien czy zmieści on "Gigabajtową Tysiącosiemdziesiątkę".

Przez chwilę nawet myślałem o NZXT Source 340 ale szybko odpadł z wyścigu bo nie ma. Myślałem też o budżetowych kupach obudowach - wśród nich ze względu na złe wspomnienia odpada Zalman Z3.

W kwestii Zasilacza do głowy przyszły mi 2 modele Corsair CX550M oraz Corsair Builder Series CX 600W. Komputer raczej będzie kręcony, nie mam jeszcze doświadczenia i dopiero uczę się na starym komputerze więc w CPU celuję w 4.5-4.7GHz. Choć sam pomysł kręcenia mogę odpuścić jeśli wymagałby on zasilacza rzędu 750W. Na sam koniec nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie na które Google nie chce mi udzielić odpowiedzi - który niereferent 1080 jest najmocniejszy?

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie nie tylko w kwestii zasilacza ale i całej reszty budy. Od siebie dodam tylko że hałas o ile nie pobudzi sąsiadów nie ma znaczenia (czyt. może być słyszalny z odległości 5 metrów i tak mam słuchawki na uszach więc nie będzie przeszkadzał). Dobrze byłoby żeby też nie doprowadził mnie do bankructwa poborem prądu.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym sugerował Asusa Pro Gaming, jak zaczynasz kręcić to może skorzystać z oprogramowania dołączonego do płyty, do tego RAM o wyższym taktowaniu niż 2133.

Zasilacz nawet jeśli chcesz kręcić nie jest potrzebny większy niż 650, a wydaje mi się że 550 styknie, np taki z certyfikatem gold https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-550w-spc139-774136/

Obudowa z oknem może być np Corsair Carbide Series 100R, a jeśli budżetowa to SilnetiumPC M20. O ile obudowa nie będzie micro ATX to kart powinna się zmieścić do każdej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Mogę polecić obudowę 330RTi jest wyciszona i elegancko sie prezentuje.

 

Zasilacz  600w.

 

Co do wydajności kart różnice są minimalne.

Najlepiej wypada Asus potem Msi.

Ten model Msi jest o 100zł tańszy od tego powyżej.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Tutaj idealnie pasuje obudowa Fractal Define S i zasilacz Corsair RM550X. Jakbyś miał coś kasować to lepiej HDD.

SSD jest ważniejszy, a HDD używany kupisz za 50-100zł.
Jest jeszcze opcja:
http://allegro.pl/fractal-design-define-r3-warszawa-sklep-i6160739511.html#thumb/4

 

Poproś też morele o rabat. Znajdź jakiś powód  i go umotywuj, a powinni ci trochę cenę obniżyć. Po nicku wnioskuje, że ogarniesz i to śpiewająco:]

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie potrzebuję SSD. HDD używany odpada bo to ma być komputer na jakieś 7-8 lat, a wolałbym żeby za te parę lat nie zaczęły się pojawiać bad sectory i inne dziwne rzeczy.

Z tego co udało mi się wygrzebać najlepsze wyniki wyciskał Zotac w wersji AMP! Extreme, później Strix, jednak chyba to jego wybiorę ze względu na niską dostępność Zotaców.

Co do samej obudowy dość pozytywne opinie wyczytałem o 2 - SilentumPC Aquaris X95W Phanteks Enthoo Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Skoro na 7-8 lat to tym bardziej potrzebujesz SSD. Nie wiem ile miejsca potrzebujesz na co dzień. Jeśli jest to 250GB i mniej lub 500GB i mniej to bierz odpowiednio SSD ~250GB lub SSD~500GB i nie zawracaj sobie głowy HDD. Zwłaszcza jeśli masz jakiś, który jest jescze sprawny.
Opinie opiniami, ale ani jedna, ani druga nie jest wyciszana w żaden sposób. W moich oczach obie odpadają na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Dysk SSD jest bardzo szybki i cichy. Szybkością do tak mocnego PC jak najbardziej wskazany. Owszem jest kosztowny, ale wart swojej ceny.

 

SSD polecam 850PRO512 lub mniejszy  850PRO256.

 

Obudowa Define S jak napisał Nemayu to bardzo dobra propozycja. :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie co do wyboru SSD a HDD raczej nie będzie takiej konieczności.

Co do głośności zestawu to nie ma on za dużego znaczenia o ile nie będzie mocno buczał w środku nocy i budził wszystkich do okoła, tu bardziej liczy się wydajność.

Takie pytanie dot. Define S czy ona posiada tylko i wyłącznie te 2 porty USB? Bo posiadam Klawiaturę i myszkę wymagające USB a z 1-2 wolne by się przydały do ładowania MP3 czy jakichś pendrive'ów

 

Edit: Define raczej też odpada ze względu na brak zatoki na napęd optyczny, który niestety jest koniecznością.

Czy równie dobrze ocenić można Define R5? Wygląda dość podobnie tyle że zawiera zatoki 5,25

Edytowane przez Janusz_Hytrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez klawiature i myszkę bedziesz podpinał do portów na płycie głównej a nie z przodu kompa. Posiadam Define R4 i jak dla mnie to jest dobra cicha obudowa, która sporo zmieści. Nie wiem czy rozbudowane WC zmieści ale jak na AC to spoko starcza. :P A R5 to jest rozwinięcie R4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Generalnie co do wyboru SSD a HDD raczej nie będzie takiej konieczności.

Co do głośności zestawu to nie ma on za dużego znaczenia o ile nie będzie mocno buczał w środku nocy i budził wszystkich do okoła, tu bardziej liczy się wydajność.

Takie pytanie dot. Define S czy ona posiada tylko i wyłącznie te 2 porty USB? Bo posiadam Klawiaturę i myszkę wymagające USB a z 1-2 wolne by się przydały do ładowania MP3 czy jakichś pendrive'ów

 

Edit: Define raczej też odpada ze względu na brak zatoki na napęd optyczny, który niestety jest koniecznością.

Czy równie dobrze ocenić można Define R5? Wygląda dość podobnie tyle że zawiera zatoki 5,25

Porty na myszkę i klawiaturę są z tyłu obudowy a z przodu Masz osobne 2xUSB3.0 

 

Fakt Define S niestety nie ma drzwiczek i miejsca na zatokę. :sad:

 

Define R5 można ocenić znacznie lepiej od Define S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Czym się w zasadzie różni ta wersja Titanium od zwykłej czarnej? (Poza oczywiście ceną, nazwą i chyba lekko kolorem choć może to być kwestia światła)

Tak jak kolega Vixen napisał -  kolorem.

 

Jest jeszcze wersja z oknem, oraz biała.

 

Kwestia gustu. :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Konkretnie Define Titanium od standardowej Black różni się wyłącznie kolorem drzwiczek i ich fakturą.
Tu możesz obejrzeć wszystkie wersje:
http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-r5-black

Wersja blackout ma biała diodę włącznika. Reszta ma niebieską.

Blackout jako jedyna jest cała w jednym kolorze.

Blackout ma przyciemniane okno, reszta przejrzyste.

Define S w odróżnieniu od Define R5 nie posiada maty tłumiącej "za drzwiczkami", brak kontrolera wentylatorów, brak 2 portów usb 2.0, brak mechanizmu szybkiego zamykania panelu roboczego, S ma większe otwory wlotowe z przodu obudowy(po bokach drzwiczek), S ma jeden slot na wentylator na spodzie, R5 ma 2, dolny filtr w R5 wyciąga się z przodu, w S z tyłu. Resztę widać wyraźnie.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...