Skocz do zawartości
PermBan

Zlecę złożenie kompa "wirtualnie" - 'NAGRODA'

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Głównym ogniwem ma być i7-6800k, bez dysków, k.graficznej, obudowy, monitora, zasilacza, windowsa.

Zestaw ma być naturalnie cena/jakość.

NIE zależy mi kompletnie na 4, 5-ciu PCI-ex, choć wiem, że to dziś standard, NIE musi być wifi.

Możliwie najmocniejszy sprzęcik (płyta/pamięci) do przyszłego overclocka.

Ze względu na 'słabe' opinie dla centrum pomocy asusa - wolałbym tę markę pominąć, ale nie jest to przymus.

Na MSI sam się 'oparzyłem' MSI Eclipse v1, ale również nie jest to na dzień dzisiejszy żaden wyznacznik - ot MSI trochę sobie zakpiło z klienta.

          

             *radiatory

              * obsługa pamięci (powyżej 3-modułów)

                 *płyta zmarła nigdy nie kręcona i chłodzona od samego początku cieczą

 

Za pomoc wyznaczam nagrodę powiedzmy, za czyjś czas i wiedzę 100zł płatne w dowolne miejsce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosisz o pomoc na forum komputerowym na którym wszyscy doradzają w swoim zakresie/dzielą się wiedzą i doświadczeniem nieodpłatnie.

Zamiast wyznaczać nagrodę i myśleć że zaraz 500 osób się tutaj zleci by Ci pomóc, to lepiej przeczytaj mini-regulamin działu z którego dowiesz się, że masz podać m.in budżet i informację do czego komputer ma być wykorzystywany.

W dodatku piszesz trochę niejasno:

"Głównym ogniwem ma być i7-6800k, bez dysków, k.graficznej, obudowy, monitora, zasilacza, windowsa. Zestaw ma być naturalnie cena/jakość."

- to w końcu ma to być cały zestaw czy potrzebujesz tylko procesora + płyty głównej + ram?

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze ta formułka że zestaw ma być bez karty - to jak autor zamierza go odpalić ?

 

I7 6800K tak jak wszystkie inne procki na ten socket nie mają iGPU , dodatkowa karta jest tutaj niezbędna - bez tego komp nie będzie działać .

 

Wystarczy jakaś lowendowa padaka - jak ma tylko wyświetlać obraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, dla mnie jest wszystko jasne. Autor potrzebuje płyty głównej, RAM, klawiatury i myszy. A napisał to w ten sposób, aby marketingowo lepiej brzmiało.

 

Do tego po co miałby to odpalać? Jak, bez zasilacza? Autor po prostu chce to mieć, a nie to odpalać.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kryteria przydziału nagrody?

Nagroda jest jedna czy więcej?

100 zł płatne w dowolne miejsce? W doope tez? Nie żebym był zainteresowany ale może ktoś coś?

 

Jeśli sobie zażyczysz - to nawet wyślę kogoś, żeby Ci tą stówkę do 'doopy' wcisnął - jak dla mnie żaden problem!

Zabłyśnij, olśnij mnie - a ja słowa dotrzymam!

 

ps.

resztę klamotów mam z poprzedniego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 postów niemerytorycznych. Kurde, chyba tej kasy nie chcecie, a tu chłop tylko o płytę i ramy pyta.

 

Może ja zacznę:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-x99a-gaming-pro-carbon-intel-x99-mainboard-sockel-2011-v3-7a20-003r-922333/

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gtzb-788193/

 

Chłodzenie:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d15-646505/

.. nic nie napisałeś, ale poszedłbym w wodne. A co, tam.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzuciłes odpowiedni poziom dyskusji, to staram sie dostosować.

 

Ale żeby się dostosować do prośby z pierwszego postu, na to niestety nie wpadłeś :(

Zamiast zaśmiecać forum - to napisałbyś PW, dyskusja tu robi się taka sama jak na np. elektrodzie.

Zamiast coś doradzić - to pieprzenie o 'gwiazdach'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby się dostosować do prośby z pierwszego postu, na to niestety nie wpadłeś :(

Zamiast zaśmiecać forum - to napisałbyś PW, dyskusja tu robi się taka sama jak na np. elektrodzie.

Zamiast coś doradzić - to pieprzenie o 'gwiazdach'.

 

Ty też się nie dostosowałeś to prośby z drugiego postu więc temat wygląda jak wygląda.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 postów niemerytorycznych. Kurde, chyba tej kasy nie chcecie, a tu chłop tylko o płytę i ramy pyta.

 

Zgadza się - dziękuję uprzejmie za sprowadzenie nas na ziemię.

10 postów niemerytorycznych. Kurde, chyba tej kasy nie chcecie, a tu chłop tylko o płytę i ramy pyta.

 

Może ja zacznę:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-x99a-gaming-pro-carbon-intel-x99-mainboard-sockel-2011-v3-7a20-003r-922333/

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gtzb-788193/

 

Chłodzenie:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d15-646505/

.. nic nie napisałeś, ale poszedłbym w wodne. A co, tam.

 

Piękna płyta i wrzucam do koszyka, ale co sądzisz o

takiej

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01FXMN7B8/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

? (też ją mam w "oglądanych") Dostępna dopiero od poniedziałku - może być lepsza?

pamięci coś około 3000Mhz - takie jak podpowiedziałeś - chyba OK, ale póki chce mi się grzebać wkomputerze, to szedłbym w 4x8Gb co o tym myślisz?

Edytowane przez PermBan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta miała pójść jako druga propozycja, jakbyś jęczał na MSI.

Jak stać Cię to bierz od razu 4 kości po 8GB, pytanie, czy to wykorzystasz, bo na razie gry więcej ci nie zeżrą.

 

Płyty, ramy są generalnie pi razy drzwi takie same, dostosowane do ceny, jakości, znaczka i tyle. Teoretycznie Gigabyte jest z deczko wyżej stawiany za płyty niż MSI, czy ASUSa. Ważna jest natomiast gwarancja i jej realizacja. Na wadliwe sztuki możesz wpaść u każdego. Życie.


Minimalka na forum to pińcet. Sorry dude.

 

Chyba pińcet+

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta miała pójść jako druga propozycja, jakbyś jęczał na MSI.

Jak stać Cię to bierz od razu 4 kości po 8GB, pytanie, czy to wykorzystasz, bo na razie gry więcej ci nie zeżrą.

 

Koszty w zasadzie nie mają ŻADNEGO znaczenia, ale nigdy nie użyję więcej niż dwóch PCIe, nigdy też nie użyję wifi i póki co również nie użyję slotu M.2, to też nie uważam, żeby rozsądnie było wywalać kasę w błoto.

Może w przyszłości dorzucę coś co wspomoże moją obecną zwodowaną GTX690, zasilacz spoko styknie bo to tagan 900W.

Edytowane przez PermBan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 zasilacz spoko styknie bo to tagan 900W.

 

Uuu tagan - stare czasy, swoje już pewnie dawno przepracował. Lepiej zmienić na jakiegoś corsaira rm650x, Superflowera lub EVGA z nowymi stanami energetycznymi.

Nie pchałbym takiego emeryta do nowego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu tagan - stare czasy, swoje już pewnie dawno przepracował. Lepiej zmienić na jakiegoś corsaira rm650x, Superflowera lub EVGA z nowymi stanami energetycznymi.

Nie pchałbym takiego emeryta do nowego kompa.

 

Póki co chciałbym czymś wystartować - a o taganie również pomyślę, na start chyba będzie wystarczający :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch obojętnie, bo obie mają takie same parametry. 

Patrz aby megaherce były jak najwyższe, a opóźnienie cl, jak najniższe.

Te mogą być ciut wydajniejsze, jeśli tylko do grania to 16GB całkowicie wystarczy:

https://www.morele.net/pamiec-geil-dragon-series-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl15-gww416gb3200c15dc-780450/

 

albo jeszcze lepiej:

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x16gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-32gtz-858855/

Edytowane przez MiG29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może życzliwie zdradzić CELOWOŚĆ takiego działania, skoro takie same pamięci w QUAD-zie kosztują taniej !?

No chyba, że ktoś kto doradza jest właścicielem sklepu - dobra dziękuję za wszelką okazaną pomoc.

Poszukam sam, pozostanę przy swoim pierwszym wyborze.

 

ps1.

Wszystkich borykających się z podobnym problemem odsyłam do tego forum (angielski wymagany) -> bo tu ch*** nocuje.

 

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam.

 

Kol. MODERATORZE - Klaus..... *********--------- albo nie - bez komentarza.

I Ty masz blisko 15 tysięcy postów... :lol2:

 

 

*********************

kol. NostradamuSek . MiG29 .proszę o kontakt na PW 50zł i 50zł/ oraz adashi  za to, że masz chłopie czym myśleć, ale niewiele do sprawy wniosłeś 20zł

Edytowane przez PermBan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...