Skocz do zawartości
WebCM

Wentylator przestaje działać w laptopie Samsung R540

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca w laptopie NP-R540-JS01PL wentylator działa tylko przez 10 minut po włączeniu komputera. Potem zwalnia i przyspiesza, iskrzy, aż w końcu staje. Próbuje ruszyć, ale nie ma siły. Otworzyłem laptop, przedmuchalem sprężonym powietrzem, ale niewiele to dało. Co może być przyczyną? Wiatrak do wymiany?

 

Udało mi się go wyjąć. Jestem na wyjeździe i nie mam niezbędnych narzędzi do diagnozy. Wiatrak jest przytwierdzony do radiatora czarną taśmą klejąca, a on sam skręcony małymi śrubkami. Trzeba też wymienić pastę termo. Co powinienem zdiagnozować i jakich narzędzi potrzebuję? Jaki wiatrak i pastę polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak to masz na polu .

 

Jak wentylator tak się zachowuje to albo problem z łożyskiem albo z zasilaniem .

 

Najprościej to go wymienić , problem będzie z dobraniem wentylatora - laptopy mają specyficzne wentylatory .

 

Najlepiej pochodź po sklepach z tym wentylatorem , ew. jakieś serwisy czy inne sklepy specjalizujące się w laptopach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wentylator i nalożyłem nową pastę termo. Niestety laptop nie przeżył operacji. Podłączam go do zasilania, świeci dioda, ale naciskam przycisk i nic się nie dzieje. Najchętniej oddałbym go do serwisu, ale w sobotę nikt tam nie zajrzy. Poniżej kilka faktów, które mogą naprowadzić na przyczynę:

 

1. Z powodu braku narzędzi bebechy leżały na biurku przez tydzień.

 

2. Miałem problem z wyjściem wtyczki od wiatraka. Pomagałem sobie śrubokrętem i mogłem porysowac ścieżki na płycie głównej. Wystarczyło pociągnąć za kabelki. Nie zrobiłem tego wcześniej, bo w podobny sposób kolega wydarł piny od głośników i teraz muszę je ręcznie wsadzać do wtyczki.

 

3. Podjąłem kilka prób nałożenia pasty i za każdym razem nie wychodził mi znak X. Możliwe, że dałem jej za dużo. Jednak nie przewodzi ona prądu i wątpię, aby spowodowała jakieś zwarcie.

 

4. Procesor, GPU i okolice myłem wacikiem na patyku moczonym w izopropanolu oraz chusteczką. Przejechałem też zabrudzone miejsca na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...