Skocz do zawartości
kasko43

Bon 400zł w morelach za wyrobienie karty kredytowej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako, że od roku przeglądam różne promocje bankowe, a ostatnia dotyczy sklepu morele.net - gdzie większość użytkowników kupuje postanowiłem to tu napisać.

 

Sam nie mogę skorzystać już z promocji bo kartę kredytową już mam (korzystałem z poprzedniej promocji).

 

O co chodzi mniej więcej:

 

1. Wypełniamy wniosek o kartę kredytową ze strony citibanku z promocją w morelach. Moge tu wkleić później linka jak admini pozwolą.

2. Dla tych co nie mieli nigdy karty kredytowej oświadczam, że karta z citibanku (konkretny model simpliciti) jest darmowa: nie ma opłat - ręczę za to głową.

3. Aby otrzymać 400 zł : 

     1. Jeżeli podpiszemy umowę w lipcu > w sierpniu musimy się zalogować do serwisu citybank (coś jak logowanie do swojego konta bankowego tyle, że tu logujemy się do karty).

      2. bon/voucher na 400 zł otrzymamy wtedy w drugim tygodniu września w wiadomości od banku (na swoim internetowym koncie)

4.    !!!! Ważne. Musimy mieć kartę przez kolejne 12 miesięcy i wykonywać jedną transakcję miesięcznie bo inaczej bank nałoży karę 200zł (swoją drogą i tak 200 do przodu).

5. Jak bezproblemowo spełniać powyższe kryterium:   Można wpłacić sobie na kartę (mamy jej numer do spłaty) np: 100zł, i mamy wtedy nadpłatę na karcie (ona nie przepadnie). I teraz raz w miesiącu idziemy do sklepu i kupujemy np. piwo za 3zł i płacimy tą kartą. Kasa jest zabierana z karty, ale że mamy nadpłatę to przez te 12 miesięcy (12x3 = 36zł >>> 100-36= 64) mamy dodatnie saldo na karcie i nie ma z tego odsetek. Po tych 12 miesiącach wypełniamy wniosek o zamknięcie karty kredytowej online z naszego konta. Jeżeli mamy na karcie jakąś kasę to idziemy do sklepu i wydajemy ją (możemy wydać więcej i różnicę dopłacić sobie od razu przelewem z własnego konta).

 

6. Wiele osób (u mnie w pracy też) nie wierzy, że bank może coś dać za darmo i boją się w to angażować. Namówiłem raptem 1 osobę (zyskała 600zł) i 5 osób z rodziny.

 

Jaki interes ma w tym bank? Sam do końca nie wiem, mają dobrą reklamę i pewnie lepsze statystyki na koniec roku. (to jedyny bank, który ma kartę darmową). Liczą też na to, że niektóre osoby zostawią sobie kartę, albo co gorsza wpadną w spiralę długów. Bo np. mamy na karcie przyznane 3000zł > możemy je wydać ale nie musimy od razu spłacać 3000. Bank wymaga tylko spłaty jakiejś małej kwoty rzędu 30-50 zł. Od reszty naliczy odsetki.

 

7. !!!! Ważne. Musicie wiedzieć, że wzięcie karty kredytowej "buduje" nam historię kredytową, ale też zmniejszy nam zdolność w danym momencie - czyli jak ktoś stara się o kredyt na mieszkanie to lepiej, żeby karty nie brał bo mniej dostanie na mieszkanie.

8. !!! WAŻNE. Wypełniając wniosek o kartę czytajcie "zgody" na przetwarzanie danych itp. i nie zaznaczajcie wszystkich tylko te KONIECZNE. Jak zaznaczycie wszystkie to będziecie dostawać jakieś smsy czy telefony z promocjami.

 

9. Na koniec. Nie jestem naprawdę jakimś agitatorem bankowym. Mam mało postów, ale od kilku miesięcy śledzę purepc, bo chcę kupić pcta (już miałem brać 5675c ale zamiast kupiłem działkę rod i pozbyłem się kasy). Piszę to dlatego, że 400zł to dużo kasy przy kupnie podzespołów, a ludzie nie wiedzą o promocjach - ja sam trafiłem na nie przypadkiem gdy po złożeniu zamówienia w morelach (3000zł) bank Santander odmówił mi rat (miałem średnie zarobki 2600, ale brak historii kredytowej - nigdy nie brałem nic na raty), to chciałem wyrobić kartę kredytową.  Jeszcze opiszę moją historię - bo ja korzystałem z innej promocji i za kartę płaciłem 8 zł miesięcznie (zarobiłem 200zł zwrotu za paliwo na bp i dostałem kamerę samochodową, którą sprzedałem na allegro za 300 bodajże). Po otrzymaniu nagród złożyłem wniosek o zamknięcie karty. Dostałem telefon w celu potwierdzenia - i gdy na pytanie "czemu chce pan zamknąć kartę" odpowiedziałem, że "skończyły się promocje i teraz bym tylko płacił co miesiąc, więc wyrobię sobie darmową" - na co ona odpowiedziała, że może zmienić ją na darmową i zwrócić pobrane opłaty (32zł). Także widzicie ten bank idzie totalnie na rękę.

 

10. I jeszcze mi się przypomniało - RATY. Bardziej niż Raty opłaca się zapłacić kartą kredytową. Sami to sobie policzcie, oprocentowanie kart to 10% od aktualnej sumy.

I tak przykład z symulatora rat z santandera: 1000 zł na 12 rat to  12x 95 zł = 1140 zł >> czyli koszt po roku 140zł.

 

Z karty: Kolejne miesiące zakładając, że płacimy raty po 90zł (sami ustalamy ile)

1) 1000x 10% /12 = 8zl     (-90)

2)  918x 10%/12 = 7.6zł (-90)

3)  835x 10%/12 = 6,9   (-90)

4)  752x 10%/12 = 6,25 (-90)

5)  668x 10%/12 = 5,6 (-90)

6)  584x 10%/12 = 4,9 (-90)

7)  499x 10%/12 = 4,16 (-90)

8)  413x 10%/12 = 3,45 (-90)

9)  326,5x 10%/12= 2,7 (-90)

10) 239 x 10%/12 = 2   (-90)

11) 151 x 10%/12 = 1,25 (-90)

12) 62,25 x 10%/12 =0,52 (-63~zł)

13) 00000000         SUMA ODSETEK: 54~zł     Czyli koszt po roku 54zł od tysiąca zł

 

RATY zupełnie się nie opłacają, nawet lepiej wziąć kredyt gotówkowy niż raty, ale wiele osób o tym nie wie.

 

 

Umieszczam w dziale co kupić, bo wiele osób kupuje właśnie na morelach. Nie chcę bo portal purepc stał się jakąś reklamą banku. Proszę administrację o przeczytanie i decyzję czy temat może zostać, czy ma zostać przeniesiony czy całkowicie zamknięty. 

 

Jeżeli admini się zgodzą to podam linki do promocji - czy do strony gdzie promocje są opisane czytelnie.

Edytowane przez kasko43
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu
  • Podstawowe wymagania: wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.
  • Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank World MasterCard. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 15,59% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8400 zł, całkowita kwota do zapłaty 9077,92 zł., zmienne oprocentowanie nominalne 10% w skali roku, całkowity koszt kredytu 677,92 zł (w tym opłata roczna za wydanie i możliwość użytkowania karty głównej 216 zł, odsetki 461,92 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 756,49 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 03/06/2016 na reprezentatywnym przykładzie.

  • Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 10,47% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 6900 zł, całkowita kwota do zapłaty 7279,44 zł., zmienne oprocentowanie nominalne 10% w skali roku, całkowity koszt kredytu 379,44 zł. (w tym opłata roczna za wydanie i możliwość użytkowania karty głównej 0 zł, odsetki 379,44 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 606,62 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 03/06/2016 na reprezentatywnym przykładzie.

Mnie zastanawia czy na pewno nie wydając pieniędzy z karty nie naliczają odsetek. W końcu masz dostęp do pieniędzy na karcie cały czas.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy na pewno nie wydając pieniędzy z karty nie naliczają odsetek. W końcu masz dostęp do pieniędzy na karcie cały czas.

Ogólnie - 'kredyt' na karcie kredytowej jest za darmo tylko wtedy, gdy płaciłeś bezgotówkowo i w terminie spłacisz całą kwotę.

 

Bankowi karta kredytowa się to opłaca, gdyż:

- część osób wypłaci z bankomatu (w znakomitej większości przypadków kart oznacza to odsetki),

- część osób spóźni się ze spłatą o dzień/dwa - odsetki nie za te kilka dni, tylko od dnia płatności,

- część osób nie spłaci całej kwoty, tylko część lub minimalną - także odsetki od dnia płatności,

 

i teraz najlepsze, te odsetki nie będą liczone od różnicy między kwotą do zapłaty a faktycznie spłaconą (czyli np. do zapłacenia 5000, spłacone 4000, odsetki od tysiąca - nie ;)), tylko od większej kwoty (a bank może tak robić, bo w regulaminie stoi zapis o wyliczaniu: "w oparciu o średnie dzienne saldo zadłużenia powstałe na koncie karty")

 

Tak więc spokojnie, bank wyjdzie na swoje ;) (nawet gdy jakiś odsetek klientów korzysta za darmo, to opłaty z całej reszty i tak dają sporą nadwyżkę).

Edytowane przez rzymo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...