Skocz do zawartości
ZONK000 OC

Napęd Blu Ray LG BH16ns55 nagrywa z błędami

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wczoraj napęd-model podany w temacie i występuję następujący problem:

 

Próbuje nagrać płytę Verbatim BD-R LTH Type 6x 25GB i:

w starym nero zainstalowanym dużo wcześniej na PC nagrałem na płycie 4 pliki ( obrazy płyt DVD) i przy odczycie czy kopiowaniu jednego wyskakuje błąd że nie można odczytać danych...

 

to myślę sobie stare nero, ściągnę ashampoo 16, nagrywam te same 4 obrazy, zaznaczyłem weryfikacje i wyskoczył błąd weryfikacji, pisze że możliwe że dane nośniki BLU RAY mogą być nie kompatybilne z napędem... płytę nagrywałem na minimalnej prędkości 4x. Panowie co zrobić, na stronie LG nie widzę wsparcia do tego modelu. System to x64 windows 7.

Edytowane przez ZONK000 OC
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić jeszcze jedną płytę by wyeliminować błąd nośnika ( ofc innej firmy weź ) jak się błędy powtórzą to wiadomo napęd na gwarancję.

Sprawdź dodatkowo jeszcze DVD czy nagrywa dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem od razu wymienic na inna sztuke, 160km ale im szybciej wymienie tym szybciej bede spokojny :-) co do plyt innej firmy hmmm w 5 sklepach u mnie w miasteczku maja wylacznie te same verbatimy... przyjde do domu za 2h, zamontuje i dam znac czy dziala prawidlowo. DVD mogla normalnie nagrywac bo do DVD jest inny laser niz do BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA! Nagrywarka byla dobra! Podlaczylem na probe inny dysk twardy SATA i win 7 w ogole go nie widzial... no to mysle cos jest nie tak z obsluga uzadzen SATA. Zainstalowalem na probe na innym dysku win 10, pod nim normalnie dziala nagrywarka, dyski itp, pod win 7 nawet dysku DVD-RAM nie moglem sformatowac. Ale na nagrywarce USB juz moglem bez problemu. Panowie co moze byc w systemie nie tak ze sa takie jaja?

 

AHA i jeszcze jedno, nagralem plyte Blu ray mala predkoscia bo 4x mimo iz plyta jest 6x, ale niepokoji mnie predkosc odczytu z niej... nagralem na niej trzy obrazy ISO windowsow, lacznie ok 10 GB i kopiujac je spowrotem na dysk predkosc wynosila 1,5-4,5MB, cos troche malo chyba nieprawda?

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System, jak system... syf zbiera się, więc profilaktycznie, jak zaczynają dziać się cuda... format c:

Dyski również psują się w różnym stopniu.

Takie życie. Nie ma co nad tym rozwodzić się. 

 

Zrobić 320km, żeby wymienić nagrywarkę, czy kupić nową to niezły hardcore.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 320, ja podalem w obie strony :-) jezdzic lubie to sobie smigam czasem po byle co. A dysk podlaczylem nowy samsung 850 evo. Wszystko teraz wydawalo by sie dzialac dobrze, ale dlaczego przy kopiowaniu jest do 4,5MB, tak jakby byla to predkosc 1x, a odczyt powinien byc wiekszy ze zwyklej BD plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt powinien być bliżej 15-20 MB/s, a nawet 30, dlaczego tak nie masz. Nie wiem.

Oficjalnie ze strony:

 

BD-RE (SL/DL) 71,93 - 71,93 Mbits/s
BD-R (SL/DL) 71,93 - 431,58 Mbits/s
BD-R (TL/QL) 71,93 - 215,79 Mbits/s
 
Podziel przez 8 i wyjdą ci MB/s
Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...