Jump to content
Sign in to follow this  
kostek8

Karta muzyczna - nagrywanie z mikrofonu i zabawa z plikami DTS 5.1

Recommended Posts

Potrzebuję waszej porady - sytuacja - komputer podłączony stale do amplitunera Onkyo z dość dobrymi głośnikami KEF i niewielkim subem. Komp ma uszkodzone wejście od mikrofonu na płycie głównej i na dotychczas użytkowanej X-FI dlatego konieczny zakup nowej karty.

Użyszkodnik dość słabo zaawansowany w obsłudze kompa ale z wymaganiami :( - kompletnie nie gra ale za to ma kolekcję plików muzycznych DTS w formacie 5.1(native i upmixy odtwarzane w KMPlayer i VLC) i odtwarza też oryginalne płyty z koncertami i filmami, CD stereo i tradycyjnie Youtube i pliki flac. 

 

1. Celem jest uzyskanie możliwości odgrywania plików upmixowanych przy zachowaniu cyfrowego podłączenia do amplitunera bo nie ma w nim wejść 5.1 analogowych. Rozważane opcje jak najtańsze: Xonar DGX (najtańszy), Sound blaster Z i Xonar DSX lub inne na PCI-E... a może coś zewnętrznego niezbyt drogiego?? 

2. Dodatkowy cel: wejście słuchawkowe do wykorzystania do skype i ewentualnie do zabawy w karaoke bez opóźnień

 

Informacje dodatkowe: dotychczas używana karta X-FI Titanium na PCI-E z dokupionymi pakietami DTS i DD pomijając koszmarne opóźnienia z mikrofonem - na moje ucho jakieś 0,5s do wyemitowania głosu przez głośniki amplitunera. Najgorsze jest to że kiedyś ten sam user miał starego kompa z XP i jakimś SB live bez wyjść cyfrowych podłączone do starych małych głośniczków i po podłączeniu mikrofonu miał karaoke(czy tam zabawy z harmonijką ustną) bez opóźnień.

W tym momencie karta podłączona optykiem więc... jedyny posiadany przez usera plik native Peter Gabriel 96/24 po jednym dwukliku myszką działa jak złoto i automatycznie przełącza amplituner we właściwy tryb co jest widoczne na wyświetlaczu... oby takich więcej. Właśnie a jak to zrealizować z innymi plikami, tryb Direct w ampli i  wymuszenie DD lub DTS w sterownikach a następnie uruchomienie pliku muzycznego 5.1 ? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak podłączasz cyfrowo sygnał do ampli to nie ma różnicy jakiej karty używasz, możesz równocześnie integry, którą swoją drogą nadal to gniazda mikrofonowego można by używać razem z włączoną drugą kartą.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może się mylę ale chyba rozwiązaniem problemu pierwszego jest podłączenie kompa z ampli przez hdmi. Niestety w kompie jest płyta Asus P8Z77M Pro i GT9600 więc chyba będzie trzeba jeszcze zaaplikować jakąś grafikę która będzie miała wyjście dźwięku na hdmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.