Skocz do zawartości
ernieball

dzielenie neo+ usb i jaka dystrybucja pOMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie  

nigdy nie uzywalem linuxa ale przyszlo  mi podzielic neo+ usb na 4 userow czy ktos moze zna  stronke albo poprowadzi za raczke ;) jak to zrobic?

podlaczam sie do prosby

z linuxa jestem cienki jak polsilver

czy ktos za racze przeprowadzi nas przez instalacje?

ja mam debiana........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm qmpel dzielil na 3 i urzywal 486 jako serverek a distro to Fresco wpiszcie na gogle ta nazwe a cos znajdziecie . Dla jakis wiekszych uwag moglbym sie go spytac co i jak bo sam osobiscie tego nie robilem.

Ps Chyba wiecie ze dzielenie kazdego lacza z telekomuny jest nielegalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viod:

FreeSCO nie obsluguje modemow USB (wkoncu to kernel 2.0.xx)

Twoj PS. Jest bzdura. Jedyne lacze gdzie sa ograniczenia to Neostrada(+) ktorej nie mozna dzielic poza lokal.

Proponuje sie nie wypowiadac nie majac pojecia o temacie.

Przedmowcy proponuje zaczac od szukaj i wpisania neo i usb

Generalnie nie ma problemu z kernelem 2.4.20+ i sterownikami Eagle.

Dzielenie potem wmiare bezproblemowe jedyna roznica ze mamy pseudointerfejs do mydelniczki srazema zamiast eth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie powiedzialem ze nigdy tego nie robilem i nie mialem do czynienia wiec sie nie przywalaj . A kazdy post zawsze cos daje . PS a co za problem skompilowac jadro aby mialo obsluge USB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam jesli chcesz zeby ktos ci calosc podlaczyl to zaplac 200 zlotych i kogos znajdziesz

przeciez ci podalem wszystko co potrzeba

na dowolnym linuxie 2.4.20+ uzyj sterownikow eagle wedle instrukcji z jego readme a nastepnie iptables'ami zrob maskarade taka sama jak na dowolnym innym laczu

http://eagle-usb.fr.st/ -> sterowniki

http://mr0vka.eu.org/docs/tlumaczenia/linu...24-nat-big.html -> masq

http://www.linuxsos.desk.pl/neo.html -> konfiguracja

Naprawde uzywanie google nie boli calosc znaleziona w 3 minuty uzywajac kombinacji neostrada linux usb i sagem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o to, czy da się podzielić to odpowiedź brzmi tak.

Jeśli się pytasz czy to będzie optymalne rozwiązanie to odpowiem, że zdecydownie nie ;]

Ja jak zwykle poleciłbym slackware'a ze względu na bezpieczeństwo i prostotę obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bedzie to nie optymalne ?

Moga wystapic jakies problemy ?

Z linux'a jestem zielony :oops: ,wiec dlatego pytam.

Nie wiem czy dam rade sam zainstalowac i skonfigurowac tak system zeby wszystko dzialalo ;]

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w mdk jest sporo dziur, nie jest to system przeznaczony do zastosowań serwerowych. Jakby co zgłoś się na priva. Polecam też poczytać posty na forum, bo większość problemów została rozwiązana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w mdk jest sporo dziur, nie jest to system przeznaczony do zastosowań serwerowych. Jakby co zgłoś się na priva. Polecam też poczytać posty na forum, bo większość problemów została rozwiązana.

Wiec jakiego slackware uzyc ? 8.0 czy 9.0 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest oczywiste ze 9.0 bo nowsze pakiety . Ale i tak lepiej zajrzec na current i dosciagac najnowsze stable samby , ssh itd. oraz patcha na jajko 2.4.20->2.4.21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9.0 i ma defaultowo jajko 2.4.20 wiec jednak trzeba rekompilowac jak komu sie chce. Ja osobiscie mam juz jajko 2.6.0test1 i dziala ok ale wkoncu to ma byc serverek a to jajko nie jest do konca stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to jescze jedno pytanie jesli postawie ten serw na slack'u i wyjade na studia 400 km od domu w ktorym wszyscy tylko umieja wlaczyc IE.... to ile popracuje? bez zwiechu? bo inaczej nie namowie sasiadow :(

Ale, ze ktos by mial na serwie ie wlanczac? (netskejpa chyba c;), czy userzy tylko stronki przegladaja? Ani w 1 ani w 2 przypadku niepowinno sie nic zawisiec... to nie jest windows (chociash ten nie ruszany, ze stala temp proca tesh sie nie wiesza...) bardziej powienienes sie bac spadkow napiecia, albo jakby calkowicie prad odlaczyli na jakis czas... jak nazbierasz flote jakas od userow, to zaopatrz sie w upsa, i powinno byc dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam serka na neo+ na slacku. Zwisy sie nie zdarzaja. Jesli nawet cos by sie stalo to wystarczy ze ustawisz aby Ci wszystko ladowalo automatycznie, samba itp. no i Twoi sasiedzi przychodza i restartuja kompa i wszystko znowu pieknie chodzi. Jedynym wiekszym problemem w ustawieniu jest dobre skonfigurowanie maskarady. Ogolnie wszystko chula jak zloto. Powiniens sobie poradzic jak znasz angielski, wszystko jest tam napisane. Mialem gdzies fajne pppoe, ale zapomnialem adresu do stronki gdzie bylo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam serka na neo+ na slacku. Zwisy sie nie zdarzaja. Jesli nawet cos by sie stalo to wystarczy ze ustawisz aby Ci wszystko ladowalo automatycznie, samba itp. no i Twoi sasiedzi przychodza i restartuja kompa i wszystko znowu pieknie chodzi. Jedynym wiekszym problemem w ustawieniu jest dobre skonfigurowanie maskarady. Ogolnie wszystko chula jak zloto. Powiniens sobie poradzic jak znasz angielski, wszystko jest tam napisane. Mialem gdzies fajne pppoe, ale zapomnialem adresu do stronki gdzie bylo :(

PPPoe jest pakietem znajdujacym sie na glownej plycie slacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...