Skocz do zawartości
Bromek

Dziwne poziome paski podczas obciążenia karty.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

2 Dni temu kupiłem i złożyłem PC, wszystko fajnie śmiga, ale jest pewien problem.

 

Podczas gry i obciążenia karty graficznej pojawiają się dziwne bezbarwne poziome paski, które są ledwo widoczne.

Przykładowo odpalam grę, daje alt+tab na pulpit i widzę te paski. W grach także one występują. Co ciekawe w niektórych grach problem znika po ograniczeniu FPS'ów do 144 (lub innej wartości), a także czasem przy włączeniu v-sync'a. Temperatury karty to ok. 35 stopni w spoczynku i 70-78 w dużym wysiłku.

 

Karta: GTX 970 Asus Strix OC 4GB

Procesor: i5 6500 Skylake 3,2 GHz

Ram: 8GB DDR4 2133Mhz

MB: Gigabyte B150 HD3P

Monitor: Samsung SyncMaster 2243LNX 1680x1050 60Hz

Zasilacz: 700W CHIEFTEC GPS-700A8

 

Monitor jest podłączony Kablem D-Sub do przejściówki DVI i do karty graficznej. Monitor ma dobre 5-7 lat, ale działa dobrze.

 

Dodam jeszcze że nic takiego nie występowało na starym PC. Nie będzie widać na zdjęciu, nawet jeżeli ową anomalnie sfotografuję, bo jest to dość mało widoczne, ale jednak jest. Nie jest to też raczej sceen tearing, bo klatki wyświetlane są normalnie, ale są te drobne zakłócenia. Sterowniki ściągałem przez NvidiaExperience.

Coś tam czytałem o podłączeniu monitora do gniazda bez uziemienia, ale to też nie działa.

Nie jest to raczej od temperatury, bo w jednej grze karta rozgrzewa się do 80-81 stopni i w trakcie gry a nawet po alt-tabie nie ma żadnych anomalii. Zauważyłem że efekt występuje w grach w których karta jest w stanie wyświetlić bardzo dużą ilość FPS.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez Bromek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej możliwości. Musiałbym mieć kartę graficzną która ma łącze DVI. A moja takowego nie posiada.

 

Ale tak jak mówiłem na poprzedniej karcie było okej, ale nie wyciągałem więcej niż stałe 60fps w żadnej grze.

 

Dodam jeszcze że w Wiedźminie 3 mimo włączonego v-sync, i limitu na 60 FPS owa anomalia się pojawia.

Jest to widoczne najbardziej o ile nie w ogóle tylko na ciemnych teksturach. 

Edytowane przez Bromek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem niedawno miałem kartę graficzną GTX 970 Asus Strix OC 4GB i ona ma wbudowane złączę DVI-D.

Złącza D-Sub
  • Nie
DVI
  • 1x DVI-D
  • 1x DVI-I
HDMI
  • 1x HDMI
DisplayPort
  • 1x DisplayPort
Dodatkowe
  • Nie

 

źródło: https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-970-strix-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie obstawiam najłatwiejsze rozwiązania problemu. Ewidentnie wygląda to na problem spowodowany kartą graficzną lub złączem lub monitorem przy czym mało prawdopodobne jest aby sterowniki mogły Ci tak broić. A może masz inny monitor lub telewizor ze złączem HDMI, pod którego mógłbyś podłączyć kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram, Karta są nowe, prosto ze sklepu. Monitora innego, ani telewizora nie mam. Ale planuje kupić monitor FullHD, bo 1680 to trochę mało.

 

Jest możliwe żeby był problem z monitorem jak tydzień wcześniej na starym PC było dobrze. Nie wytrzymuje tej karty/za dużo klatek? 

 

Jeżeli nie będzie działać po zmianie monitora, zmianie przejściówki, lub nawet bez przejściówki, to co mam zrobić?

Edytowane przez Bromek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Monitor jest podłączony Kablem D-Sub do przejściówki DVI i do karty graficznej. Monitor ma dobre 5-7 lat, ale działa dobrze.

 

.

 

Miałem podobny problem i sprawcą okazała się przejściówka sub>dvi, więc w niej upatrywałbym problemu. Podłącz bez przejściówek lub np. przez HDMI do TV.

 

 

 

Jeżeli nie będzie działać po zmianie monitora, zmianie przejściówki, lub nawet bez przejściówki, to co mam zrobić?

 

To się wtedy będziesz martwić. Na początek spróbuj połączenia bez przejściówki, bo to najłatwiej sprawdzić.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...