Skocz do zawartości
Camis

Budowa biurka

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje budowę narożnego biurka/stołu, pod komputer i mały obszar roboczy na elektronikę.

 

Użyje płyty meblowej 25,0 mm format 2070x2800 - ~230zł.

 

 

Teraz mam kilka pytań jako że w meblach i takich konstrukcjach jestem noga.

 

 

Jak ma to mniej więcej wyglądać widać na załączonym obrazku. Chodzi o sam blat bez tych kontenerów, które wykonam w innym czasie na kołeczkach.

Blat mam zamiar zamocować do ściany w 5 punktach. I do tego 2 nogi w zaznaczonym miejscach.

 

 

 

 

4ZnLbWi.jpg

 

 

 

 

 

Czy takie rozwiązanie będzie stabilne i blat nie będzie się wyginał na środku po podparciu łokciami itp ?.

 

Przy grubości 25mm powinno być chyba ok ?.

 

Czy po środku nie trzeba będzie zamontować 3 nogi ?, wolałbym tego uniknąć...

 

Jaki zastosować mocowanie do ściany (solidna ściana nośna na pełnej cegle).

 

Myślałem o takim kątowniku budowlanym 150x150x6:

 

http://www.fermag.pl/katownik-budowlany-080x120x6-duplikat-1-2021.html

 

Przykręcony do ściany na 2 kołki 6/8mm. Do blatu 2 wkrętami do drewna.

 

Jak ma się sprawa z docięciem płyty i doklejeniem obrzeża. Znalazłem stronę gdzie obliczyłem koszt:

 

 

 

 

rurpBQ2.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c2AiBGi.png

 

 

Jak widać po wycięciu formatki pozostała ponad połowa płyty jako „odpadek”. Czy gdzieś się da zamówić docięcie takiej płyty tylko za koszt wykorzystanej powierzchni ?.

 

 

Jeśli ktoś może polecić miejsce w Łodzi gdzie dotną mi taką formatkę i jeszcze najlepiej kupię płytę będę bardzo wdzięczny.

 

Dobrze by było jak by oferowali ciecie płyty po łuku. Chciałbym tak wyciętą płytę jak na obrazku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...