Skocz do zawartości
ViruS001

Spalona karta sieciowa i router - problem z linią ADSL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kartą sieciową i linią ADSL, który próbuje rozwiązać.

 

Zacznę od samego początku - otóż jakieś dwa miesiące temu przeszła u mnie burza i spaliła router (TP-Link TD-W8970 w ver 1.2) oraz jak się później okazało kartę sieciową na płycie głównej MSI Z97 Gaming 5, więc zakupiłem kartę sieciową TP-Linka i router ten sam co miałem tylko, że w wersji 3.0.

 

Na początku lipca przeszła kolejna burza i również tym razem spalił się router oraz karta sieciowa - co lepsze komputer był wyłączony z zasilania i gniazdka bo była to "mega" burza, więc podejrzewam, że coś poszło po linii telefonicznej bo innej opcji nie widzę. Router oddałem na gwarancję wraz z kartą sieciową - wymienili sprzęt na nowy. Dodatkowo dodam, że nic innego w komputerze nie poszło -> w obu przypadkach reszta komponentów została przetestowana pod względem stress testów itd.

 

Telefon stacjonarny po tym nie ucierpiał - działa normalnie - w związku powyższym mam kilka pytań:

 

1. Na mojej płycie głównej przy gniazdku Ethernet świeci żółta lampka, a komputer nie wykrywa "karty sieciowej" -> czy da się temu zaradzić?

zdjęcia:

 

 

 

92442073276039128763.jpg

 

78300386096210738700.jpg

 

 

 

 

2. W jaki sposób mogę zabezpieczyć linię telefoniczną, aby już nigdy coś takiego się nie stało. Oba przypadki wystąpiły w okresie 2 miesięcy, a wcześniej nigdy mi nic nie spaliło, a tym bardziej jak zasilanie było wyłączone -> czy problem leży w mojej instalacji czy może gdzieś na słupie telefonicznym (w puszcze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...