Skocz do zawartości
iNCORE

Netbook/notebook na uczelnię do 1300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Szukam netbooka/ultrabooka/tableta czy jakikolwiek tego typu sprzęt, który będzie mi służył podczas studiów. 

Wymagania co do sprzętu : 

 

- max. 14 cali 

- dobra jakość wykonania (brak trzasków itp.) 

- stosunkowo długi czas pracy na baterii

- przynajmniej 1 wejście USB

Do czego będzie wykorzystywany 

 

- Photoshop (nie oczekuję szybkiego działania, ale miło by było móc korzystać :) )

- Słuchanie muzyki i oglądanie filmów

- Praca z tekstem, notatki i programowanie

- Programy typu Eagle, LabVIEW

 

Jak na razie wypatrzyłem HP Stream w wersji 13.3 cala.

 

Gram w WoT, ale raczej mogę tylko pomarzyć o graniu na sprzęcie za te 1300 zł :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich małych sprzętów mniejszych niż 15,6" w tej kwocie to bardzo mało. Możesz pomyśleć o czymś używanym.

 

Z małych 11,6" sensownym wydaje się:

Acer ES1-131 N3700/8GB/240/Win8

z szybkim dyskiem, odświeżonym trochę przeciętnym wydajnościowo pentiumem i systemem w zestawie. Matryca matowa, lekki mobilny. Do notatek wystarczy.

 

Z większych to raczej 15,6":
Lenovo Ideapad 300-15 i3-6100U/4GB/1000/DVD-RW Srebrny

dość mocny już w tej cenie procesor i3ulv skylake'a, wykonanie budżetowe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300zł to za mało na nowego laptopa z SSD.

Lenovo Ideapad 100 i3-5005U/4GB/240/DVD-RW

starsza wersja powyższego ideapad'a, bardziej budżetowy wykonanie, procesor i3ulv Broadwell'a i dysk SSD w zestawie.

 

A tutaj powyższy Ideapad ze skylake'iem z SSD:
Lenovo Ideapad 300-15 i3-6100U/4GB/240/DVD-RW Srebrny

 

Jeśli chodzi o wykonanie solidność, to w 1300zł wciąż przewodnie są sprzęty używane raczej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model którego podałeś ma 13,3" a moja siostra raczej tego nie chce. Sorry, ale to nie jest dla mnie tylko dla niej ;) Może jest jakiś laptop bez dysku i wtedy na niej miejsu dałbym ten mój ze stacjonarnej (Plextor 128 SSD, jak w podpisie), bo i tak chce go już wymienić.

 

EDIT:

Co powiecie na to?

http://www.x-kom.pl/p/287142-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-100-i3-5005u-4gb-120-dvd-rw.html

Najtańsze w zestawie z SSD oraz i3-5005U na stronie X-kom.pl

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 120 GB przestrzeni instalacyjnej to za mało, tym bardziej że to pojemność fabryczna a nie użyteczna. W przeliczeniu bo w innej nomenklaturze podają pojemność, będziesz miał może ze 108GB wolnej przestrzeni, odejmij z 25GB na system, programy i może być już ciasno. 240GB przy 1 dysku SATA to wg mnie optymalnie cenowo i pojemnościowo jeśli chodzi o SSD. Ale decyzja należy do Ciebie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki laptop może być:

http://www.x-kom.pl/p/265558-notebook-laptop-173-lenovo-g70-35-a6-6310-4gb-500-dvd-rw.html?partnerid=100782949&sm12=NDI=&ts=1468674818&token=7264b0b62ad7d90c1b8c27409a1f6159

Zmieniłem, ponieważ jak zauważyłem w tamtych modelach jest tylko jedno USB 2.0! Ten ma już dwa USB 2.0 i do tego 17". Olewam już z tymi dyskami SSD, szkoda nerwów i w końcu to laptop dla siostry nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz - jest niedostępny. Dwa AMD A6 mimo 4-rdzeni jest dość słaby wydajnościowo.
Z 17,3":
Lenovo B71-80 4405U/4GB/500/DVD-RW 

matryca matowa antyrefleksyjna dla komfortu pracy i procesor pentium U ale 6-tej najnowszej generacji skylake'a, tutaj masz porównanie:
http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2376&pid2=2148&compare=pentium-dual-core-4405u-2-1ghz-vs-apu-a6-6310-quad-core

 

Ewentualnie trochę taniej:

Lenovo G70-80 3825U/4GB/500/DVD-RW

z pentiumem U 5-tej gen. Broadwell'a i z matrycą błyszczącą - model który podałeś tylko że z AMD.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dla mnie temat do zamknięcia. Wybrałem Lenovo B71-80 4405U/4GB/500/DVD-RW (dzięki wmk). Wybór mógł paść na model z procesorem 3825U ale model 4405U jest wyżej w rankingu (231, dzięki FxJ).

A co do autora tematu to reszte sprawy zostawiam jemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...