Skocz do zawartości
ded

Obudowa BigTower + wydajne WC, ile to może być warte?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie ale uznałem, że tu najbardziej pasuje.

 

Jakieś 10 lat temu bawiłem się w podkręcanie i złożyłem sobie dosyć wydajne WC. Od kilku lat zmuszony byłem przesiąść się na laptopa i wygląda na to, że do stacjonarek nie wrócę. Myślałem, żeby zostawić sobie obudowę i WC bo to w sumie ponadczasowa sprawa ale nie zapowiada się, żebym tego jeszcze użył. Zacząłem zastanawiać się nad sprzedażą ale zupełnie nie wiem ile to może być warte. Wystawienie tego na aukcję od 1zł to chyba kiepski pomysł więc chciałbym poznać Wasze zdanie ile taki zestaw może być wart.

 

Foty:

DSC_3977.JPG

DSC_3976.JPG

DSC_3975.JPG

DSC_3974.JPG

DSC_3973.JPG

DSC_3972.JPG

DSC_3971.JPG

DSC_3970.JPG

DSC_3969.JPG

DSC_3968.JPG

 

Obudowa w bdb stanie, widoczne jakieś ślady użytkowania ale raczej standardowe. Jest trochę rys które powstały przy wycinaniu górnej pokrywy ale na tym kolorze nie są mocno widoczne. Nie ma USB z przodu. Szklany boczek jest oryginalny Chieftecha, mam gdzieś chyba stalowy boczek ale głowy nie dam. Obudowa jest bardzo ciężka i solidna.

 

WC składa się z 3 bloków MNP (CPU, VGA, NB), z tego co pamiętam brałem najwydajniejsze. Chłodnica też z tych większych ale nie pamiętam modelu, obawiam się że może nie być oznaczeń, 3 wentylatory mogą pracować bezgłośnie i temp CPU są na bardzo dobrym poziomie. Pompa CWU o stosunkowo małej mocy jak na CWU w WC spisuje się super. Daje się łatwo odpowietrzyć. Rurki już trochę sztywne więc bym wymienił przy nowym kompie. Nie ma rezerwuaru tylko trójnik ale sprawdzało mi się to ok. Zalane borygiem + destylowana.

 

Miałem na tym C2D 2,13@ 3,5ghz a nawet więcej z dosyć wysokim vcore i temp były bardzo przyzwoite. Kupowałem to z myślą o Peltierze ale odpuściłem.

 

Ile to może być warte i gdzie to ogłosić aby najłatwiej sprzedać? Kiedyś zapłaciłem za to słono i narobiłem się strasznie ale teraz taka obudowa to chyba średnio atrakcyjna jest. Sprzedaż na części to chyba też nie najlepszy pomysł bo zostanie mi obudowa z dziurą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to wycenić. Używane, szczególnie stare części za dobrze się nie sprzedają. Szczególnie obudowy, jeszcze "pocięty" chief, to już sztuka to sprzedać.

 

Najłatwiej by było na części, wyczyścić bloczki, posprzedawać tam po 50-70zł (na nb pewnie mniej bo na nic nie pasuje, z 30-40zl), kluczowe są dobre zdjęcia i ładna polerka :)

Obiegówkę sprzedać nie w dziale chłodzenia wodnego, tylko do instalacji normalnie.

Chłodnica potrójna z wentylatorami, zależnie od stanu, około stówy za takiego starego magicoola byś dostał.

Obudowa to ciężko, licz się z tym że będziesz długo czekał.

Zestawu się raczej nie opłaca, bo z zestawami to tak jest, że kupujący liczy że "chcesz się pozbyć całości" dlatego oczekuje dużo niższej ceny niż za części. A jak coś jest już i tak tanie, to wtedy robi się bardzo tanio.

 

Ja pamiętam tak sprzedawałem z 2 lata temu jakieś stare bloczki, tam frosty, abadony, to szły za właśnie takie pieniądze, ale miałem ładnie wyczyszczone i dobre foty na zoomie. Do tego pompa cwu leszno to poszła coś za 200zł, mimo pęknięć na obudowie. Grzejnik został zamontowany u krewnych w pomieszczeniu, służy do dziś :)

Edytowane przez aerial
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że zestaw będzie o tyle atrakcyjny że nie trzeba już grzebać w obudowie tylko przyciąć nowe rurki i włożyć części do środka. Stan części raczej bdb, nic nie ciekło a wizualnie też bez zastrzeżeń. Z jednej strony to pocięty stary chief, z drugiej konkretne WC, które zmieściło się w obudowie. Dzisiejsze obudowy za 200-300zł nie bardzo mają podejście do tego Chiefa jeśli chodzi o jakość. Wizualnie niestety przypomina grzejnik :) Jak rozcząstkuję ten zestaw to obudowę mogę od razu wyrzucić do śmietnika a trochę szkoda. Nie spodziewałem się kokosów ale liczyłem, że trochę łatwiej sprzedać taki zestaw, który pewnie od teraźniejszych nie odbiega wydajnością.

Edytowane przez ded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zestaw jak masz cierpliwość, wystawienie dużo nie kosztuje, w opcji kup teraz. 

Z obudowami tak jest że czasem się ktoś znajdzie i niespodziewanie kupi, ale trzeba mieć szczęście.

Dzisiaj ludzie kupują oczami, chłodzenie wodne to raczej estetyka/efekt wizualny, w praktyce mało kto to składa dla faktycznej wydajności. Zresztą widać w jakim kierunku to wszystko poszło, ten cały bling, złączki warte więcej niż cała reszta, chromowane kolanka itd, bloki o skomplikowanych kształtach topów, z wielu elementów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

podobną obudowę też z wyciętym dachem pod chłodnicę + jakieś wentylatory używane i panel regulacyjny Scythe ( który trochę słabo świecił na niektórych polach) sprzedałem chyba za 150 PLN jeśli dobrze pamiętam. Wyszedłem z założenia, że jeśli u mnie ma się to kurzyć i zajmować miejsce to lepiej sprzedać komuś komu się przyda za kwotę na jaką może sobie pozwolić i obie strony były zadowolone.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...