Skocz do zawartości
Gosu

Testy GTX TITAN X vs GTX 1080 . SLI stock/ OC. Single GPU stock/OC. Bonusowo 980Ti OC.

Rekomendowane odpowiedzi

G1 ma inne napiecie na 100% oraz lepsza sekcje zasilania .Statystycznie te karty lecą wyzej niż  referenty nawet z tym samym napieciem

Zreszta testowac takty na booscie 2.0 to  nie bardzo bo moga wychodzić przekłamania . Chyba od tego jest vrel aby upuscić mhz jak dochodzi do niestabilnosci .Takze takty ty mozesz mieć takie a takie ale np przez 10% jednostki czasu xD

 

1. Nie ma znaczenia co ma G1, lata tak jak lata ta sztuka i pokazywała w testach co potrafi 980Ti na tych taktach. Ta sztuka po wyjęciu z pudła boostuje do 1455 mhz :)

2. Gram zazwyczaj z OSD, gdzie widzę takty i temperatury, 90% czasu mam dokładnie 1395 mhz na rdzeniach obudwu TX. Sporadycznie zjadą na 1380/1354 i wskoczą na 1420.

3. Nie ma sensu tutaj robić wywodów o tych kwestiach, to temat z testami. Wszystko jest na YT, na OSD widać w czasie rzeczywistym wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Nvidia's breakneck GPU release schedule continues today with the announcement of the new Titan X, the company's most powerful graphics card yet. While the recently released $599 GTX 1080 impressed by outperforming last year's $999 Titan X, the new card goes all-out with Nvidia's latest Pascal architecture, 12GB of GDDR5X memory, and 3,584 cores at 1.53GHz delivering a quoted 11 teraflops of performance.

The new Titan X, which Nvidia calls "the biggest GPU ever built," has 12 billion transistors in total — and you'll be paying about $100 per billion. The card will be available on August 2nd in the US and Europe for $1,200, with an Asia release forthcoming.

 

prawie na pewno ten tytan bedzie na pascalu a nie na volcie . Chyba po prostu trzeba ta serie sobie odpuscić . 11 Tflopos przy prawdopodobnie zegarze 1.53 i potencjalne oc blisko 2 GHZ .Jest moc ale nic to nie zmienia dla kogoś kto ma matryce FHD xD

 

I gdzie te zapowiedzi ze tytan będzie na HBM .Nvidia zawsze woli zyski zostawić w kieszeni  hehehe

Zastanawia tylko to stwierdzenie ze nvidia sie chwali ze to najwieksze gpu kiedykolwiek zbudowała .Czyżby jednak GP 100 i Volta ?? :twisted2:

 

Pascal GP100

  Technologia 28 nm 28 nm 16 nm Tranzystory 7,1 mld 8 mld 15,3 mld Powierzchnia 551 mm2 601 mm2 610 mm2 Bloki SM 15 24 60 Procesory strumieniowe 2880 3072 3840 Jednostki teksturujące 240 192 240 Jednostki rasteryzujące 48 96 ? Pamięć wideo GDDR5 384-bit GDDR5 384-bit HBM2 4096-bit

 

 

Jenak nosek podpowiada ze to nie będzie volta .Liczba tranzystorów sie nie zgadza .Chyba ze kontroler HBM tyle zawirał lub licza od sprawnych tranzystorów  .Ale za duzo tu sie nie zgadza . Na moje w 95% to po prostu Pascal a nie  Volta

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Nic nie poszło w góre . Dalej jest 1/32  . To wierna kopia maxwella . Równie dobrze mogli by w ogóle zrezygnowac x FP 64  xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź nowego TITANA mnie mocno zawiodła, no kurde... Brak HBM2, nie pełeny chip. Nawet go nazwali tak samo jak TITANA Maxwella :D

Wszystko wskazuje na to, że za kilka miechów będzie szybszy wariant. Cenę dowalili 1200$, to się można spodziewać 1500$ za grubasa .

 

Na testy pewnie kupię, nagram materiały i sprzedam w cholerę. Chyba, że zobaczę mega skok wydajności na ekranie względem obecnych TX.

O dziwo, dziś dostałem kilka propozycji kupna moich kart w zadziwiająco ciekawych cenach. Jak by nagle ludzie zapomnieli o GTX 1080 :D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Dobrą czyli ile? Bo jakoś wiecej jak 2500 to one nie sa warte skoro maja 1.5 roku   przy szybszym i cichszym i chłodniejszym 1080 które kosztuje 3500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą czyli ile? Bo jakoś wiecej jak 2500 to one nie sa warte skoro maja 1.5 roku   przy szybszym i cichszym i chłodniejszym 1080 które kosztuje 3500

 

Dostaję oferty 3500 zł za sztukę. Przy czym sam kupiłem kilka sztuk TX w granicach 2500 zł ( szukałem selektów) ,  sprzedałem w granicach 3300-3500. Już po premierze Pascali.

Na ebay karty dobrze schodzą :)

 

Ludzie kupują te karty do SLI. Przy single GPU GTX 1080 jest na ten moment najlepszym wyborem, chyba, że ktoś chce wodować , modować bios i kręcić TX Maxwella, to gra wtedy jest warta świeczki.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Ja to cały czas załuje ze sobie kupiłem 980ti . Dzisiejsze gry nudne i kupiłem sobie aby polepszyć humor . Normalnie nigdy bym tego nie zrobił .

Raczej ostatnia taka karta w moim życiu i nic wiecej jak 450 milimetrów kwadratowych i 1500zl  nie kupie .Bo nie warte tego .Wydajosc leci o 50% w góre a wysiedziec sie przy tym nie da tyle generuje ciepła 600mm chip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja na temperatury nie narzekam. Kwestia dobrego przewiewu w budzie :)

 

A 980Ti G1 którego testowałem był i cichy i chłodny , no ale to też kwestia tego jak w mojej obudowie mam z przewiewem.

Natomiast co kto lubi i jak masz takie podejście do tematu to rozumiem i szanuje.

 

Ja mam swoje i też ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Mylisz temperature z ciepłem :wink2:

A 980 Ti G1 nie jest cichy ani chłodny jak ma 80 stopni i  z 2500 rpm +

Cichy to jest jak jest 1100 rpm i 70 stopni a na pewno w tym przedziale sprzetu .

A z ciepłem to juz sie nic nie da zrobić bo nie teleportujesz na palnete Naboo miasto Gongal xD

Mozna co najwyzej puszke wstawić do innego pokoju lub klime założyć .takze takie chipy sa całkowicie niezjadliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz temperature z ciepłem :wink2:

A 980 Ti G1 nie jest cichy ani chłodny jak ma 80 stopni i  z 2500 rpm +

Cichy to jest jak jest 1100 rpm i 70 stopni a na pewno w tym przedziale sprzetu .

A z ciepłem to juz sie nic nie da zrobić bo nie teleportujesz na palnete Naboo miasto Gongal xD

Mozna co najwyzej puszke wstawić do innego pokoju lub klime założyć .takze takie chipy sa całkowicie niezjadliwe

 

Zobacz raz jeszcze testy 980Ti G1 które masz na kanale, masz nawet % wentylatorów na OSD. Masz tempy, takty i wszystko.

Ta karta jest serio cicha i chłodna. Opinie o GTX 980Ti i ich głośności, temperaturach zazwyczaj wysnuwają ludzie którzy sami tych kart nie testowali albo mieli po prostu taki ścisk w obudowie, że się gotowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Przecież ty tam nie miałeś ustawionej mapy auto a recznie wentylator i 2600 rpm przy 72 % i to ma być cicho te 2600 rpm  :lol2:  xD

i filmiki paro sekundowe gdzie temp cały czas szła do góry . Ja na maxwell zajdłem zeby i wiem  o nie wszystko :rolleyes:


Widze ze w 1440p w pare sekund ci doszło na 80%  .ło matko toć to 2900 .To sie za okno naddaje wyrzucić a nie cicho hehehe

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ty tam nie miałeś ustawionej mapy auto a recznie wentylator i 2600 rpm przy 72 % i to ma być cicho te 2600 rpm  :lol2:  xD

i filmiki paro sekundowe gdzie temp cały czas szła do góry . Ja na maxwell zajdłem zeby i wiem  o nie wszystko :rolleyes:

Widze ze w 1440p w pare sekund ci doszło na 80%  .ło matko toć to 2900 .To sie za okno naddaje wyrzucić a nie cicho hehehe

 

1. Wiem co miałem ustawione i masz o tym napisane w pierwszym poście.

2. Jeżeli nie masz do napisania nic sensownego w temacie tylko czynisz jakieś zarzuty o tym, że wiesz lepiej jak testowałem sprzęt i jak się zachowywał. Proszę, nie zaśmiecaj tematu :)

3. Skoro zjadłeś zęby na Maxwellach to gratuluje, czas podjąć pracę w Nvidii :)

4. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś kupił sprzęt sam, przeprowadził testy i zobaczył co i jak.

5. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Po prostu  miałeś tam nieakceptowalną  dla przecietnie zdrowego człowieka całeą tonę   rpm ustawione co widac na osd .

Taki Pc nie spełnia norm BHP jesli chodzi o decybele w żaden sposbób i jest to sensowne bo prawda :biggrin:

2900 rpm i w 15 sekund urosło o 5% na wentylatorze? Toć to jest badziewie a nie ciche 

Mówiłem ci ze taki komp to bym wyrzucił przez okno anie kupował ba nvidia musiałaby mi zapłacić abym przy tym siedział xD.

To nie ze poniżej przecietnej ale tylko osoba z uszkodzonym słuchem moze przy tym siedzieć :-D :-D

A u Nvidii nie bede pacował firma nie z Polski i pewnie nie mam im co zaoferować sobą  . Nie umiałbym u nich pracowac .  Za bardzo prawdomówny jestem :twisted2:

Nie umiałbym wciskac g mówiąc ze to Nutella

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem G1 980Ti (na szczęście b. krótko) i przy 100% (odpaliłem raz do testu :D) miała 4200rpm.

Przy 80% to musi być prawie 3500rpm...

Ciekawe na ile puszczone wentyle w budzie.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosu

 

Albo kto inny kto ma Titana X .

 

Można prosić o zrobienie testu FP64 dla Titana np. w Aida 64 ?

 

Bo chcę się zorientować jak wygląda dzielnik dla FP64 .

Masz w tym temacie testy kolega wkleił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu kiedy reszta filmików?

 

Od jutra zaczynamy dalszy montaż. Teraz kilka dni nie było czasu :)

Teraz będą wrzucone testy z "Rise Of The Tomb Raider". Dziś nagrywałem jeszcze testy z 3 WAY TITAN X.

 

Ciekawostka, mój CPU mocno ogranicza 3x TX w 1080, oraz ogranicza w 1440p bez bardzo wysokich trybów AA. No ale to mnie potwierdza w tym, że nie ma CPU jeszcze który 3 WAY SLI dobrze ogarnia, nawet jak się okazuje I7 5960X oraz I7 6950X nie dają rady.

 

Chyba, że I7 5960X lata na azocie :D

 

Tu testy z 3dm FSE , wynik GPU score w 1080, jedynie o jakieś 4 k wyższy od 2x TX..., gdzie jeden TX po OC robi jakieś 21k GPU score.

 

http://www.3dmark.com/fs/9488301

 

http://www.3dmark.com/fs/9488210

 

http://www.3dmark.com/fs/9488095

 

No ale to tylko benchmarki, jednak w pewien sposób przekłada się to na gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak ważny staje się DX12 czy Vulkan, w innym wypadku nie wykarmi się takich kart.
Chyba, że to nazwiemy zbyt dużym obciążeniem sterownika :) (ostatnio modne określenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Od jutra zaczynamy dalszy montaż. Teraz kilka dni nie było czasu :)

Teraz będą wrzucone testy z "Rise Of The Tomb Raider". Dziś nagrywałem jeszcze testy z 3 WAY TITAN X.

 

 

No to na pojedyńczej karcie juz dzisiaj ci powiem ze jesli tytan ma 1400mhz to bedzie słabszy o 15% od GTX 1080  1950 mhz B-)

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na pojedyńczej karcie juz dzisiaj ci powiem ze jesli tytan ma 1400mhz to bedzie słabszy o 15% od GTX 1080  1950 mhz B-)

 

Trochę się zdziwisz jak zobaczysz wyniki, testy już dawno zrobione :)

Koniecznie woduj  by poprawić wynik http://www.3dmark.com/compare/fs/9488210/fs/5396373#

 

Dobre sztuki tych TX gość ma, bardzo dobre. Ale to wygląda nie tyle na wodę co na LN2, to by tłumaczyło takty. Zrobić ponad 1550 (boost) na TX, nawet na wodzie to wyczyn. :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdziwisz jak zobaczysz wyniki, testy już dawno zrobione :)

 

Dobre sztuki tych TX gość ma, bardzo dobre. Ale to wygląda nie tyle na wodę co na LN2, to by tłumaczyło takty. Zrobić ponad 1550 (boost) na TX, nawet na wodzie to wyczyn. :)

Na 3 sztukach raczej nie LN2, ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3 sztukach raczej nie LN2, ale może się mylę.

 

LN2 to się robi i na czterech sztukach :)

 

Tu masz materiał gdzie Michał (Xtreme Addict) nie mógł usiedzieć na tyłku, tylko chciał azotować TXy ale mu nie pozwoliłem :D CPU jest na LN2. GPU normalnie też byłyby. Łączy się wtedy dwa PSU (Anteci mają fajnie to zrobione) i jazda. Albo używa się odpowiednio zmodowanego CPU który potrafi dostarczyć ponad 2000W. ten Corsair AX 1500i, ma moc ponad 2300W realną, to jest sztuka niedostępna w sklepach. Corsair takie sztuki dawał co niektórym ;-)

 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz na powietrzu karty, tylko procek kręcony na LN2. Ja mam dostęp do LN2, ale jakoś nigdy się tak nie bawiłem. :)

 

No wiem, że mam na powietrzu karty :)

 

Patrz na to :

 

3x GTX 980Ti HOF

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13731895_1125577884169212_8341714337840026340_o.jpg

 

Kilka rekordów świata pobite ;)

 

Tu 4x GTX 980Ti HOF oraz I7 6950X na LN2.

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13734891_1125577860835881_822138491828731524_o.jpg

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...