Skocz do zawartości
Theng

Wymiana wentylatora w zasilaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Wentylator w moim zasilaczu zaczął wydawać metaliczne dźwięki (jakby brak smarowidła). Próbowałem czyścić i smarować ale nie pomogło.

Zamierzam kupić nowy wentylator. W zasilaczu siedzi zasilany dwoma kabelkami. Większość dostępnych ma 3 kabelki i zmienne obroty.

Z jaką prędkością będzie pracował wentylator podłączony na dwa kable? Na maksymalnych obrotach czy minimalnych?

Jaki wentylator (140mm) polecilibyście?

Edytowane przez Theng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie kontroli obrotów to powinien lecieć na max rpm .

 

Inna kwestia to dobranie wentylatora - zarówno obroty jak i przepływ powietrza , bo jak wsadzisz tam jakiś cichy wentylator z niskim RPM to możesz uszkodzić PSU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim zasilaczu wymieniłem wentylator na zwykły z trzema pinami, wypuściłem kabelek przy głównej wiązce i podpiąłem pod kontroler obrotów (Scythe Kaze Master)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podłączenia, to ten żółty od sterowania obrotami zaizoluję i zostawię niepodłączony. W moim zasilaczu muszę ciąć kabelki aby stary wentylator wywalić.

Ten co znalazłem ma przepływ powietrza 60 CFM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany ale niestety to nie odgłos wiatraka był. Po wymianie wentylatora dźwięk pozostał :mad:.

Po raz kolejny sprawdziłem co hałasuje eliminując pojedynczo wiatraki a na koniec odpaliłem sam zasilacz(trzeba było na początku to zrobić).

Dźwięk na 100% pochodził z zasilacza. Układ sterowania czy jakoś tak jak orzekł elektronik. I nieopłacalna naprawa bo nie wiadomo co jeszcze oberwało.

Więc pozostało zakupić nowy. Padło na Chieftec Navitas 650.

Edytowane przez Theng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepne pod temat, w moim poczciwym zasilaczy Corsair TX650 EU, wentylator zaczął delikatnie hałasowac, jest to ADDA 120mm, 12v, 0,37A i maks 2200rpm, ktoś może polecic jakIś wydajny i cichy wentyl ?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rozr111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepne pod temat, w moim poczciwym zasilaczy Corsair TX650 EU, wentylator zaczął delikatnie hałasowac, jest to ADDA 120mm, 12v, 0,37A i maks 2200rpm, ktoś może polecic jakIś wydajny i cichy wentyl ?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

ADDA 120mm ma przepływ 88.71 CFM, tak samo jak Scythe Slip Stream 120 mm (1600 obr./min.)  który dodatkowo jest cichszy, więc możesz założyć spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na temat ciśnienia statycznego? W przypadku wentylatora do zasilacza też jest ważne? Bo ten co mam ma dość duże 3,3 mmH2O. A ten co proponujesz ma 1,46 mmH2O, więc dużo niższe, pytanie czy jest to ważny parametr?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu z dwoma pytaniami.

 

Mam zasilacz Tagan TG600 U33II taki jak TU.

Zaczął brzęczeć i tyrkotać ostatnio, przedmuchałem go kompresorem, nie pomogło, rozkręciłem, nasmarowałem wentylator wazeliną, nic nie dało.

Pora wymienić wentylator. Pytanie czy dowolny 120mm niskoobrotowy wystarczy? Czy trzeba szukać czegoś konkretnego?

(wtyk 2 pin, widziałem, że są przejściówki, zazwyczaj wentylatory mają 3pin, bo są z regulacją).

Dopowiem, że sprawdzałem po dłuugim graniu i zasilacz jak byl zimny to jest cały czas, tylko, że brzęczy.

 

Druga sprawa to wentylator do chłodzenie procesora Scythe Mugen II, takie jak TU.

Ten co ma w stresie jest dość głośny, nie wiem czy taki był zawsze, czy od niedawna. w OC bawię się od niedawna to teraz to zauważyłem.

Parametry jego wentylatora to 74,25 CFM, 26 dB, 120mm, wtyk 4 pin do CPU fan.

I podobne pytanie - czy wymiana wentylatora na dowolny o podobnych parametrach (~75 przepływu, 120mm ale mniej dB) będzie OK,

czy też trzeba zwracać uwagę na coś szczególnego?

 

Jakie konkretne modele moglibyście polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...