Jump to content
Aslaf

i5 6600k & igpu hd 530: Problem z Youtube 1080p 60fps i 4k 60fps

Recommended Posts

Cześć, mam pewien mały problem. Na głównej stronie jest jeden użytkownik, który bardzo często porusza temat 4k60fps i mówi, jak dobrze są do tego przystosowane procesory intel Skylake (chyba "barwniak" o ile się nie mylę). Mój intel zdaje się przeczyć tej tezie, bo gubi klatki i okazjonalnie "chrupie" już przy 1080p60fps 

 

http://imgur.com/UJh2oEf

 

Co ciekawe, zużycie proca nie sięga więcej niż 50%, temperatury w normie okolice 30'C. Grafika lata sobie (jeżeli wierzyć HWmonitorowi) i czasem nie pracuje (0) a czasem wskakuje na 450. Klatki są gubione na chromie, edge i operze, sprawdzałem nawet przy włączonej tylko jednej karcie i wyłączonych wszystkich programach. Drajwery zainstalowane najnowsze, z 2 czerwca bodaj. 

 

W 4k sytuacja jest dziwna. Jeżeli mam do czynienia z w miarę spokojnym obrazem, jest w miarę ok, porównywalnie do 1080p60fps. Tragedia zaczyna się na tym filmiku od tego momentu: https://youtu.be/UceRgEyfSsc?t=2m5s

 

Animacja zaczyna poważnie spowalniać, proc wskakuje na wysokie obroty aż w końcu poddaje się i zatrzymuje nagranie na jakąś sekundę pokazując symbol buforowania (film JEST zbuforowany). Jakoś tak kiepsko, żeby najnowszy procesor z RAMem 3200 Mhz nie wyrabiał przy odtwarzaniu filmów? W ogóle sytuacja jest dziwna, bo zachowanie wygląda tak, jakby procesor renderował tę scenę, a nie po prostu ją odtwarzał (większa złożoność/szybkość i problemy). Przecież nie ma tu żadnego post procesu jak w TV gdzie procesor upłynnia obraz, wtedy szybkie sceny sa bardziej wymagające i dropy animacji są uzasadnione, a tu?  Dodam jeszcze, że scrollowanie stron nie zawsze ma ten "maślany" feeling płynności. Nie ma mowy o jakichś zacięciach, ale czasami czuć "chrupnięcia" przy przewijaniu.

 

płyta główna: Ga-z170-d3h

Ram: G skill Ripjaws V 3200 4gb x 2

Zasilacz Xfx ts 650 gold

System: Win10

 

Komputer jest podłączony kablem HDMI do telewizora Sony 50" (model 50w805, rozdzielczość ekranu 1080p)

 

Naprawdę nie wiem o co chodzi, może to norma? w benchmarku Ogl w cinebench r15 wyniki renderowania są na poziomie 500  pkt, więc normalnie jak dla tej grafiki. Punkty w benchmarku procesora też raczej w normie (oscyluje w granicach 720 pkt przy oc na 4.4 w teście wszystkich rdzeni) 

 

Wygląda mi to raczej na jakiś babol software'owy, chyba uszkodzenie mechaniczne podlegające reklamacji któregoś z produktów (płyta/procesor) nie miałoby tak wybiórczych efektów. Panikuję, czy rzeczywiście jest coś nie tak? Za miesiąc/dwa zamierzam zainwestować w grafikę, wolałbym wiedzieć czy coś jest nie tak z moim komputerem. 

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!


Dodam jeszcze, że wyłączenie profilu XMP nie pomogło. Komputer przechodził 3 godzinne testy mieszane/małe pakiety/duże pakiety w prime, więc niestabilności raczej zostałyby wyłapane. Nie wiem o co chodzi. 

Edited by Aslaf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podczas odtwarzania 1080p60fps i 4k60fps w logach pojawia się 

 

  • [8580:7808:0721/123732:ERROR:gpu_video_decode_accelerator.cc(362)] HW video decode not available for profile 12

 

Tutaj wklejam screeny z całego chrome://gpu/

 

http://imgur.com/XAAjLwc

http://imgur.com/YzPa3dq

http://imgur.com/s89Xu4P

http://imgur.com/b4MSe1P

http://imgur.com/HkdraFG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdź ustawienia w chrome://flags/
Przyspieszanie sprzętowe dekodowania filmów: powinno być włączone

Przyspieszanie kanwy 2D: też powinno być włączone

Można też wymusić użycie akceleracji sprzętowej (niektóre cpu/gpu mogą być na czarnej liście ze względu na niestabilność itd.):
Zastąp listę renderowania programowego: włączone

Programowy rasteryzator 3D: wyłączone

Rasteryzacja GPU: włączone


Po tym wszystkim sprawdź czy w chrome://gpu/ w sekcji Graphics Feature Status masz wszystko zielono.

PS. Może pomóć również wyłączenie HTML5 na YouTube poprzez plugin i używanie Flash Player'a. Możemy też wymusić kodek H.264 zamiast VP9, dzięki czemu zyskujemy więcej klatek: https://github.com/erkserkserks/h264ify

Edited by airwaves

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakaś poprawa? że tak powiem, "u mnie działa".

 

Nie wiem czy może jakaś aktualizacja coś poprawiła, filmy na kanałach, które oglądam 1080@60 nie tracą klatek a już przywykłem do tego, że jest to wkalkulowane w mój sprzęt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...