Skocz do zawartości
wisnia_wisnia

komputer do gier i5-6600k + RX480 / GTX1060 , porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jest to mój pierwszy post więc nie bijcie za mocno!

W ciągu miesiąca chcę kupić nowy komputer, oto on:

 

CPU Ł200                    Intel Core i5-6600K 3.9GHz (Skylake) Socket LGA1151
 
RAM Ł90                     Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 PC4-25600C16 3200MHz Dual Channel Kit - White (CMK16GX4M2B32)
 
storage Ł65+Ł42        Samsung 250GB 750 EVO SSD 2.5" SATA 6Gbps Solid State Drive + Seagate 1TB 7200RPM SATA 6Gb/s 64MB Cache
 
zasilacz Ł45               EVGA 600W 80 Plus Power Supply (100-W1-0600-K3)
 
GPU Ł240                   Sapphire Radeon RX 480 8192MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card
 
obudowa Ł35/Ł39      Aero Cool Aerocool Aero 500 Midi-Tower Case - White Window  OR   Zalman Z3 Plus Midi-Tower - White
 
MOBO Ł120               MSI Z170A Gaming Pro Carbon Intel Z170 (Socket 1151) DDR4 ATX Motherboard
            Ł100               Gigabyte Z170-Gaming K3 Intel Z170 (Socket 1151) DDR4 ATX Motherboard
 
 
słuchawki Ł35          Sennheiser HD205
mikrofon Ł15            FLOUREON New Condenser Microphone BM-800
myszka 0                  mam
klawiatura Ł40         mechaniczna klawiatura obojetnie jaka
monitor Ł210          Asus VX24AH 24 inch Frameless IPS 5 ms Console Gaming Monitor with Dual HDMI, 2560 x 1440, 300 cd/m2
 
 
Ogólna cena ~Ł1000 / 5000zł
 
Rozważam wymianę grafiki na GTX1060 ALE chciałem po paru miesiącach dokupic drugą RX 480 i grać w crossfire. (czego gtx już nie ma)
 
Moje pytanie dotyczy waszej opinii, co byście zmienili, wymienili, wywalili etc, etc,  NIE CHCE WYDAWAĆ WIECEJ NIŻ JUŻ JEST!!!! Mieszkam w UK więc produkty z UK tez mogą być.
 
Do czego będzie komputer? Najnowsze gry w 1440p full detale, i obróbka wideo (sony vegas) no i pozniej juz tylko wrzutka na YT (kanał Halfish Gaming)
 
Ogólny kolor zestawu: Biało-czarny  lub czarny lub czarno-czerwony lub czarno-szary/srebrny.
 
 
Dziękuję za uwagę, 
Edytowane przez wisnia_wisnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty to rozważ też Asus Z170 PRO GAMING, posiada lepszy układ dźwiękowy oraz bardziej przyjazne UEFI.

 

Co do grafiki to RX480 faktycznie w Doom 3 ładnie się spisuje, ale przeważnie tylko w tej grze. Popatrz na test:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych.

 

Co do monitora to rozważ też Dell U2515H.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że 480 ma wydajność 970 to raczej sobie na niej nie pograsz w 1440p chyba że mówimy o 30 klatkach. Do tego łączenie dwóch RX 480-tek śednio ma sens.  W większości gier mają mniejszą wydajność niż pojedyncza 1070 (ciągle spora część gier ma problemy z więcej niż jedną kartą) a cenowo wychodzi tak samo.

 

Polecam spojrzeć choćby na ten test:

http://pclab.pl/art70455-27.html

Edytowane przez Janusz_Hytrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Dziekuje za odpowiedzi.

 

@radiergummi Nie, wiem bo się nie znam. Wydawało mi ise ze EVO każdy gracz ma w zestawie(z tego co widzialem na twitch i YT). Zasilacz to chyba nieważne jaki? (mam doświadczenie sprzed 5 lat kiedy to jeszcze miałem czas na siedzenie i czytanie o sprzęcie) chce żeby był wystarczający i cichy przedewszystkim.

 

@pavlo Dlaczego ten monitor? Musisz podać super mega argument żebym wydał dodatkowe 50 funtów, bo jak wspomniałem nie chce wydać ani grosza więcej niż to co napisałem (Ł1000 / 5000zł )

 

@janusz_hytrus na GTX1070 nie chce wydawać tyle kasy bo troche mi szkoda (nie jestem jakim super mega graczem tylko casual i nie musze miec wszystkiego najlepszego) a wydawało mi się ze 1x RX480 wystarczy na początek i jak po 2-3-4 miesiącach dokupie kolejny RX480 to bedzie miód malina jak GTX1080? Czyli mówisz że mam wybulić i kupić 1070? tylko ze to wyjdzie 1000zł wiecej na start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus, Siemka, procek slyszalem ze ten jest najlepszy jeżeli chodzi o cena do wydajności. właśnie ogladałem testy pamięci i tak na prawde  3200mhz nie roznia sie duzo od 2400 (nie wiem jak to z 2133 ale to są najwolniejsze z DDR4,) wybrałem 3200 bo w UK cane nie rozni sie zbyt wiele od 2400mhz, (jakies Ł15). 

 

Jezeli sadzisz ze lepiej wyjde na kupnie wolnijszych ram i zarazem tańszej MOBO to wtedy moge kupic te 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sadzisz ze lepiej wyjde na kupnie wolnijszych ram i zarazem tańszej MOBO

Jeśli nie masz kasy na droższe, to po co masz się porywać?

Możesz brać 6600k + z170 + mem 3200 - to jest wydajniejsza opcja. Lepiej jednak 6500 + 1070 niż 6600k + CF 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze 1070 kosztuje Ł400 czyli tyle samo co 2x RX480 , musze dorzucić kolejny Ł200(1000zł) czego bardzo nie chce robic bo i tak wydaje mi sie że przeginam z kasą :) (wiem wiem, są koty co potrafią wydać i 10000zł) a nie wydaje ci się że 1x RX 480 bedzie OK na początek a pozniej jak dokupie kolejnego RX480 to będzie śmigało lepiej niż 1070 (a wydatki rozłożą się w czasie). no chyba że gtx1070 jest lepszy niż 2x RX480.

 

ktos? coś?

 

 

EDIT:

 

a ten dysk SSD jest ok ? GoodRAM Iridium Pro 240 GB

 

chyba kupie ten 1070 i jakoś to przeboleje.....

kupie MOBO za Ł100 albo tańszą z wolniejszymi RAM za mniej kasy i jakos się wyrówna. dobrze myślę? 

Edytowane przez wisnia_wisnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie robił, zbudujesz słaby fundament pod przyszłą wymianę grafiki.

 

Przemyśl zakup GTX 1060 do zestawu jaki podałeś (lub płyty ASUS), jak dorzucisz drugą 1060 to będzie to na prawdę fajnie działało. Albo za jakiś czas ją sprzedasz i kupisz jedną dobrą grafikę.

 

Co do monitora to podany przeze mnie Dell ma mniejszą plankę przy większej przekątnej co przekłada się na zdecydowanie lepszy obraz, ale popatrzyłem na tego Asusa i też jest niezły.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej .

 

I5 6500 + płyta na B150 + ram 2133 mhz + GTX1070 to lepsza opcja niż I5 6600K + Z170 + 2xRx480 .

 

SSD - 750 Evo to budżetówka , lepiej troche dołożyć do starego i sprawdzonego 850 EVO , ew. 850 EVO w wersji M.2 - z tego co widzę na scan.co.uk to jest nawet trochę tańszy niż wersja SATA a dysk jest mniejszy i nie ma problemu z kolejnym kablem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@all, dziękuję za odpowiedzi.

 

Jeżeli chciałbym kupić 1070 to jaką polecacie?  (kolor przewodni komputera i peryferi czarno-czerwony lub biało-czarny, lub czarny lub czarno-srebrny(szary)

 

Mam ochotę napisać różowy. Kup pod WŁASNY gust. Jak pytasz o producenta to MSI, Asus, Palit. Zotac.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nostradamusek, no nie trzeba być zgryźliwym, myślałem że konkretny producent ma konkretne kolory. ale w sumie to jest na 2gim miejscu (ale jak bym dorwał różową kartę.... ulala) chyba pojdę w MSI / Asus. Jeżeli budżet nie pozwoli na 1070 to widzę że dalej jest problem między GTX1060(brak SLI) lub 2x RX480 (ciągną prąd jak smok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI wybij sobie z głowy. Sprzedaj i kup kartę 2x wydajniejszą. Większość Ci już to napisała. Nie bądź uparty.

 

MSI Gaming sam mam i jest cacy, cicha, wydajna i sądzę, że nowe 10xx od MSI są podobnej jakości i kulturze pracy.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nostradamusek,

 

Nawet nie wiesz jak ja bym chciał kupić 1070 ale cos jak fundusze nie pozwolą? 

 

1070 to moj 1szy wybór, ale chciałbym jeszcze mieć alternatywę. co do reszty to jestem juz zdecydowany. kupie co wszyscy doradzali (EVO 850 i troche wolniejsze RAM - 2400MHz, a zaoszczedzone pieniadze włoże w (chciałbym 1070)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczekaj jeszcze trochę, odłóż kasę i kup GTX 1070, bo kupowanie za jakiś czas drugiego RX 480 to słaby pomysł. Ani to wydajnością nie przewyższy 1070, ani kulturą pracy, a tym bardziej pobór prądu będzie znacznie wyższy, a wiec lepszy zasilacz by się przydał w tym wypadku niż do GTX 1070. Jak RX 480 to tylko jeden i potem wymiana na GTX 1070 lub jakąś inna mocniejszą kartę jeśli się pojawi. Jak odczekasz trochę to może 1070 ciut stanieje, bo to świeża karta i na początku swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nostradamusek,

 

Nawet nie wiesz jak ja bym chciał kupić 1070 ale cos jak fundusze nie pozwolą? 

 

1070 to moj 1szy wybór, ale chciałbym jeszcze mieć alternatywę. co do reszty to jestem juz zdecydowany. kupie co wszyscy doradzali (EVO 850 i troche wolniejsze RAM - 2400MHz, a zaoszczedzone pieniadze włoże w (chciałbym 1070)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

To kup na razie RX480 lub GTX 1060 i odkładaj różnicę do 1070-ki, potem sprzedaj i dołóż do 1070-ki. Nie stracisz na tym wiele, a może i zyskasz, bo 1070-ki stanieją.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich,

 

Jest to mój pierwszy post więc nie bijcie za mocno!

W ciągu miesiąca chcę kupić nowy komputer, oto on:

 

CPU Ł200                    Intel Core i5-6600K 3.9GHz (Skylake) Socket LGA1151
 
RAM Ł90                     Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 PC4-25600C16 3200MHz Dual Channel Kit - White (CMK16GX4M2B32)
 
storage Ł65+Ł42        Samsung 250GB 750 EVO SSD 2.5" SATA 6Gbps Solid State Drive + Seagate 1TB 7200RPM SATA 6Gb/s 64MB Cache
 
zasilacz Ł45               EVGA 600W 80 Plus Power Supply (100-W1-0600-K3)
 
GPU Ł240                   Sapphire Radeon RX 480 8192MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card
 
obudowa Ł35/Ł39      Aero Cool Aerocool Aero 500 Midi-Tower Case - White Window  OR   Zalman Z3 Plus Midi-Tower - White
 
MOBO Ł120               MSI Z170A Gaming Pro Carbon Intel Z170 (Socket 1151) DDR4 ATX Motherboard
            Ł100               Gigabyte Z170-Gaming K3 Intel Z170 (Socket 1151) DDR4 ATX Motherboard
 
 
słuchawki Ł35          Sennheiser HD205
mikrofon Ł15            FLOUREON New Condenser Microphone BM-800
myszka 0                  mam
klawiatura Ł40         mechaniczna klawiatura obojetnie jaka
monitor Ł210          Asus VX24AH 24 inch Frameless IPS 5 ms Console Gaming Monitor with Dual HDMI, 2560 x 1440, 300 cd/m2
 
 
Ogólna cena ~Ł1000 / 5000zł
 
Rozważam wymianę grafiki na GTX1060 ALE chciałem po paru miesiącach dokupic drugą RX 480 i grać w crossfire. (czego gtx już nie ma)
 
Moje pytanie dotyczy waszej opinii, co byście zmienili, wymienili, wywalili etc, etc,  NIE CHCE WYDAWAĆ WIECEJ NIŻ JUŻ JEST!!!! Mieszkam w UK więc produkty z UK tez mogą być.
 
Do czego będzie komputer? Najnowsze gry w 1440p full detale, i obróbka wideo (sony vegas) no i pozniej juz tylko wrzutka na YT (kanał Halfish Gaming)
 
Ogólny kolor zestawu: Biało-czarny  lub czarny lub czarno-czerwony lub czarno-szary/srebrny.
 
 
Dziękuję za uwagę, 

 

 

 

 

 

Tu masz stronę na której możesz porównać ceny podzespołów  w sklepach  UK: http://www.idealo.co.uk/,  a tutaj dwa fajne sklepy online http://www.overclockers.co.ukhttp://www.ebuyer.com/

Edytowane przez Zrozze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio zastanawiałem się z Wami nad nowym kompem. To jest to co wybiore(na 99%)

http://forum.purepc.pl/topic/372695-komputer-do-gier-i5-6600k-rx480-porada/

 

Zacząłem zastanawiać się nad inną płytą główną (ponieważ kolorystyka jest biało czarna i poszukałem w siecie lepsze mobo za 100zł wiecej)

 

Moim 1szym wyborem aktualnie jest Gigabyte Z170 K3 (mimo że jest czerwony to ew pomaluje ją)

https://www.overclockers.co.uk/gigabyte-z170-gaming-k3-intel-z170-socket-1151-ddr4-atx-motherboard-mb-541-gi.html

 

Zacząłem czytać i zastanawiam się nad tym:

https://www.scan.co.uk/products/asus-z170-e-intel-z170-s-1151-ddr4-satae-m2-(pcie-sata)-2-way-sli-crossfire-intel-gigabit-lan-usb-31

 

lub tym:

https://www.overclockers.co.uk/msi-z170a-gaming-pro-carbon-intel-z170-socket-1151-ddr4-atx-motherboard-mb-317-ms.html

 

W tym momencie mam do wyboru płytę za 500zł (gigabyte) bez SLI i 'okrojoną' lub za ~600zł biały kolor i chyba lepsze MOBO z obsługą SLI (może dokupie kiedyś kolejnego 1070 (za 2 lata minimum).

 

Co polecacie brać? Kupić tańsza bez SLI(i tak najwcześniej za 2 lata dokupie GPU więc moge wymienić razem z MOBO, czy odrazu dodać te 100zł i mieć MOBO z obsługa SLI? Macie jakieś porady ? Kompa chce zamówić w nast tygodniu więc zależy mi na szybkich odpowiedziach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Carbona i jest świetna, wiele czasu poświęciłem na poszukiwania i czytanie o różnych płytach pod Z170 i technicznie ona prezentuje się najlepiej, ten Asus to jakaś budżetówka do biura chyba, a ten Gigabyte nie ma pełnego rozmiaru ATX i zresztą ma straszny BIOS.. Tylko MSI lub Asus Pro Gaming jeśli nie chcesz świecidełek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl zakup GTX 1060 do zestawu jaki podałeś (lub płyty ASUS), jak dorzucisz drugą 1060 to będzie to na prawdę fajnie działało. Albo za jakiś czas ją sprzedasz i kupisz jedną dobrą grafikę.

 

Od kiedy 1060 ma sli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto zestaw jaki zamawiam dziś wieczorem. proszę o jakieś ostateczne komentarze.

 

Intel Core i5-6600K 3.9GHz (Skylake) Socket LGA1151
 
COOLER MASTER Hyper 212x
 
Corsair DDR4 Vengeance LPX White, PC4-24000 (3000), Non-ECC Unbuffered, CAS 15-17-17-35, XMP 2.0, 1.35V
 
Samsung SM951 128GB M.2 PCIe NVMe High Performance SSD
 
EVGA 600W 80 Plus Power Supply (100-W1-0600-K3)
 
Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5 VR Ready Graphics Card, 1920 Core, 1506MHz GPU, 1683MHz Boost
 
Zalman Z3 Plus Midi-Tower - White
 
MSI Z170A GAMING PRO CARBON Intel Z170 (Socket 1151) ATX Motherboard
 
Asus VX24AH 24 inch Frameless IPS 5 ms Console Gaming Monitor with Dual HDMI, 2560 x 1440, 300 cd/m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...