Skocz do zawartości
damian281

SSD 240-256 GB. [PL/UK]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym uzupełnić mojego peceta brakującym ogniwem - dyskiem SSD. Sprzęt z sygnatury. System to W7 Home 64 bity.

Zastanawiam się nad:

Goodram Iridium Pro 240GB za 300zł

Sandisk Plus 240GB za ~300zł

Transcend 370 ~340zł

Adata Premier Pro SP920 256GB ~ 350zł

 

 

Zastanawiam się nad kupnem dysku na brytyjskim amazonie, ale z przelicznikiem 1GBP = 5,6PLN  ciężko znaleźć coś taniej niż w Polsce mimo, że mam zniżkę 10GBP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iridium Pro albo Sandisk Plus , w tym drugim uważaj na rewizję - G26 to już kości TLC i mniejsza wydajność , stara dobra wersja G25 ma jeszcze kości MLC choć może być droższa , tak przynajmniej jest w wersji 120GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a coś z Cruciala? BX100 albo MX200 ? Tylko że droższe od Goodrama o przeszło 50zł. Pytanie czy jest sens dopłacać? 

Crucial by mi pasował kolorystycznie :D

Edytowane przez damian281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem zestaw to Iridium był po 330 a MX200 360, wolałem dorzucić, na drugi dzień jednak Iridium potaniał i wybrałem go bez dwóch zdań, w jednych testach ten jest lepszy, w innych tamten, ale najważniejsza jest 5-letnia gwarancja w Iridiumie! (MX200 3-letnia, no i teraz patrzę ta cena 385 przez walutę..)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę. Nazywa się to klonowanie. Zrobisz to np programem Acronis True Image.

 

Jeśli partycja źródłowa jest mniejsza od docelowej, powinny się też sprawdzić darmowe narzędzia jak EaseUS Partition, Clonezilla czy inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kopie zapasową w razie czego. Partycje systemową sklonowałem na SSD, aktywowałem ją, HDD odłączyłem, ale system z SSD się nie odpala.

EaseUS Partition Master podpowiada mi, że partycja C z HDD jest tą rozruchową choć partycja X z SSD jest systemową :D

 

post-219683-0-85260400-1469542649_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...