Jump to content
Sign in to follow this  
jasiek88

Ubezpieczenie

Recommended Posts

W jaki sposób wybieracie ubezpieczenie dla swojego samochodu?? Decyduje najtańsza oferta czy macie np sentyment do jakieś firmy dlatego wybór padł na tą firmę?

Zależy o jakim ubezpieczeniu mowa, bo jeżeli samo OC to głównie cena. Natomiast przy AC to już trzeba porównać zakresy i sumy ubezpieczenia

bardzie OC bo mój samochód ma swoje lata. Znajomy ma w Compensie i mówi że jest ok. I teraz przedłużać będzie również u nich. Miał ktoś styczność i może powiedzieć czy u niego też się sprawdza ta Compensa?

rankomat.pl

I tyle.

Sami dzwonia, najtańsza oferta.

Dla OC jak znalazł.

No i zawsze negocjacja.

Przez 8 lat doświadczenia z ubezpieczeniem auta powiem tak.

Pierwotna wycena ZAWSZE podlega negocjacji

10-20%

Tyle wiem z doświadczenia

Edited by HeatheN

bardzie OC bo mój samochód ma swoje lata. Znajomy ma w Compensie i mówi że jest ok. I teraz przedłużać będzie również u nich. Miał ktoś styczność i może powiedzieć czy u niego też się sprawdza ta Compensa?

Yyyy a co się ma sprawdzać przy OC?

Yyyy a co się ma sprawdzać przy OC?

np. jak wygląda likwidacja szkód bo jest coś takiego jak bezpośrednia likwidacja szkód - jak ktoś Ci uszkodzi auto to nie trzeba już iść do Ubezpieczyciela sprawcy tak jak kiedyś. Zamiast tego można zgłosić szkodę u swojego ubezpieczyciela gdzie mamy OC i to on nam wypłaci odszkodowanie.

Tak więc dziś wybierając OC warto tez zobaczyć jak wygląda likwidacja szkód a nie tylko patrzeć na cenę bo kiedyś sprawna bezpośrednia likwidacja może się przydać ;)

Tymczasem za żabę wyszło 644 zł w tej samej firmie co przódzi, ale przódzi było to 451 zł za OC na rok. Wiedz, że coś się dzieje.

Wpisujcie miasta!!1111

• Downvote 1

Najlepszy sposób na odszkodowanie z oc sprawcy to oddanie auta do autoryzowanego serwisu ewentualnie konsultacja z lakiernikiem i załatwienie sprawy bez oględzin, bo na to często ubezpieczyciel sie zgada ale roszczenie nie może być z kosmosu. Gorzej jak są obrażenia ciała ale wtedy likwidacja u swojego ubezpieczyciela niewiele zmienia.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Tymczasem za żabę wyszło 644 zł w tej samej firmie co przódzi, ale przódzi było to 451 zł za OC na rok. Wiedz, że coś się dzieje.

Wpisujcie miasta!!1111

Przepłacasz u mnie za makaron wyszło trzy miechy temu 453 zł :D

np. jak wygląda likwidacja szkód bo jest coś takiego jak bezpośrednia likwidacja szkód - jak ktoś Ci uszkodzi auto to nie trzeba już iść do Ubezpieczyciela sprawcy tak jak kiedyś. Zamiast tego można zgłosić szkodę u swojego ubezpieczyciela gdzie mamy OC i to on nam wypłaci odszkodowanie.

Tak więc dziś wybierając OC warto tez zobaczyć jak wygląda likwidacja szkód a nie tylko patrzeć na cenę bo kiedyś sprawna bezpośrednia likwidacja może się przydać ;)

Nie wiem nie interesuje mnie to bo mam w razie czego AC oni sobie później zgarną z OC sprawcy ;]

Alternatywy przekraczały tysiaka. Nie da się szpanować przed plebsem drogim OC, więc to bez sensu.

• Downvote 1

Bmw 318 850pln + bmw 325 1030pln (OC, Link 4), gulf 1100pln OC + 2100 AC (PZU).

Jedną bume ubezpieczałem u polecanego agenta, co to niby daje full dostępne rabaty, ale drugą robiłem już przez Rankomat i wyszło jeszcze taniej. Na Rankomacie robimy wycene, zostawiamy dane, zaznaczamy zgody o kontakt i towarzystwa same oddzwaniają z ofertą jeszcze lepszą niż wyjdzie z kalkulatora.

Ja od razu kupiłem AXA przez mbank bo nie chciało mi się w rankomaty bawić. Cały pakiet AC+OC wyszedł ZTCP koło 2,4K zł. AC w najwyższej opcji bez amortyzacji, wkładów własnych i innych chuji muji.

gulf 1100pln OC + 2100 AC (PZU).

Ile?! Ja za wszystko mam niecałe 2100 od nowości(Allianz przez salon). Zapytaj w jakimś salonie czy nie można u nich ubezpieczyć. Dla salonowych można przedłużać co roku, ale nie wiem jak z używkami kupowanymi poza salonem.

Audi A3 8L 2003 1.6 mpi (wartość ok 10k)- niecałe 1500zł, pakiet OC (-60%)+AC (-55%), pełny pakiet z ochroną zniżek, bez ubezpieczenia szyb. Opcja serwisowa bez wkładu własnego - PZU.

Edited by NostradamuSek

Ile?! Ja za wszystko mam niecałe 2100 od nowości(Allianz przez salon). Zapytaj w jakimś salonie czy nie można u nich ubezpieczyć. Dla salonowych można przedłużać co roku, ale nie wiem jak z używkami kupowanymi poza salonem.

Prawie tysiac wiecej niz w zeszlym roku, raz ze podrozalo, a dwa ze jakiejs tam znizki nie mogli mi dac. Poza tym w zeszlym roku mialem mala szkode.

e90 320D  2007 - 640zł OC.

subaru impreza 2011 - OC, AC - 1600zł.

full zniżek.