Skocz do zawartości
Zrozze

Modernizacja komputera lub kupno nowego PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jak w temacie nie wiem czy jest sens kupować nowego PC do grania w rozdzielczości 1920x1080 60Hz, czy poprostu wystarczy zminic karte na gtx 1070 luv rx 480 (albo poczekac na rx 490 ?). Ekran będę wymieniał za 2 lata na cos 32" 120Hz.

 

 Mój obecny komputer:

·         Cpu: i5-4670k

           Cpu cooler: Fera 2 He1224

·         Ssd: Plextor PX 128M5S (moe

·         Hdd: 2xWD 2TB

·         Płyta: Asus H81M-C Socket 1150

·         Gpu: MSI Gtx770

·         Psu : Corsair CX500 model:75-001667

·         Ram: Kingstone 2x4GB 1600Mhz

·         k. muzyczna: Asus Xonar DG

 

 

·         czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp. Wszystko juz posiadam.

·         do czego komputer będzie wykorzystywany Gry (BF1, Escape from Tarkov, Dota 2, Wiedzmin 3, Doom 4, MMORPG itp)

·         jaką kwotę chcesz przeznaczyć od 3 tyś do 5 tyś

·         czy części mają być nowe czy mogą być używane nowe

·         czy będziesz podkręcał podzespoły nie wiem czy jest sens mam monitor Dell P2714H (monitro zmienie za 2 lata)

·         w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać 1920 x 1080 60Hz

·         czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!) UK

·         czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa Fractal Define R5 PCGH Edition, SSD Plextor PX 128M5S (pod system Windows), 2xWD 1TB, 

·         czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego ebayer.uk, idealo.co.uk, overclockers.co.uk

·         jaki masz zasilacz - marka, model/moc – wysoce istotne! Zasilacz Corsair CX500W model:75-001667

·         jaki masz system operacyjny – wersja, 32 czy 64bit, wgrane Service Packi Windows 8.1 64bit box

·         czy do kwoty, którą masz zamiar przeznaczyć na zakup nowych części można doliczyć sumę uzyskaną ze sprzedaży starych części Tak

 

 

 

Z góry Dziękuję za pomoc! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt masz nadal mocny .

 

Jak chcesz kręcić procka to zmień płytę i chłodzenie , w przeciwnym razie zostaw to co masz .

 

Przy takiej kwocie można się szarpnąć na GTX1080 lub nawet wersję Ti , za nie długo ma się pojawić - tylko pytanie jak będzie z ceną i wydajnością .

 

Co do ew. zmiany monitora - 32" 120 hz nie wiele mówi , nadal to może być FHD albo 1440p lub 4K , szczególnie jak to będzie TV ( wielkość by pasowała , sporo TV ma też sztucznie podbite odświeżanie - co w grach raczej będzie przeszkdzać ) .

 

GTX1070/1080 do FHD/1440p wystarczy , przy 4K to raczej bez SLI/CF z topowych kart lub GTX1080Ti się nie obejdzie jak chcesz mieć płynną grę przy max. detalach .

 

Choć patrząc na to co w grach to tylko Doom 4 i Wiesiek 3 mogą być wymagające dla sprzętu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt masz nadal mocny .

 

Jak chcesz kręcić procka to zmień płytę i chłodzenie , w przeciwnym razie zostaw to co masz .

 

Przy takiej kwocie można się szarpnąć na GTX1080 lub nawet wersję Ti , za nie długo ma się pojawić - tylko pytanie jak będzie z ceną i wydajnością .

 

Co do ew. zmiany monitora - 32" 120 hz nie wiele mówi , nadal to może być FHD albo 1440p lub 4K , szczególnie jak to będzie TV ( wielkość by pasowała , sporo TV ma też sztucznie podbite odświeżanie - co w grach raczej będzie przeszkdzać ) .

 

GTX1070/1080 do FHD/1440p wystarczy , przy 4K to raczej bez SLI/CF z topowych kart lub GTX1080Ti się nie obejdzie jak chcesz mieć płynną grę przy max. detalach .

 

Choć patrząc na to co w grach to tylko Doom 4 i Wiesiek 3 mogą być wymagające dla sprzętu .

 

No to super że piecyk jeszcze daje radę. Ale czy ten procesor nadaje się do nadchodzących tytułów jak Battlefield 1 nie lepiej kupić  i7 6700, więcej ram ? ? Obecny zestaw kupiłem w styczniu 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 6700 / 6700K będzie tylko kilka % mocniejszy a kosztuje sporo , do tego koszt płyty i ramu - wg. mnie nie opłaca się zmieniać procka .

 

Co innego jak byś miał jakąś starszą platformę w typie S775 / AM3 etc. to wtedy zmiana na najnowsze bebechy by była sensowna .

 

Ramu można dodać , patrząc po cenach ramu to kolejne 8GB wyjdzie jakieś ~150 zł ( patrząc po najniższych cenach ramu DDR3 ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Maxwellu nawet stare I5/i7 2xxx dawały jeszcze radę .

 

Ty masz procka o 2 generacje nowszego , do obenych kart wystarczy .

 

Bez zmiany płyty raz zostawiasz ten co masz , jak chcesz dokupić to bierz kości 1600 mhz CL8/CL9 .

 

Co innego jak będziesz chciał kręcić - płyta na Z97 + ramy 2133 mhz / 2 400 mhz .

 

Choć kręcić procka można i na tym Asusie co masz , z tego co wiem to płyty non-Z swego czasu miały zdjętą blokadę OC - nie wiem jak jest teraz , choć samo OC zdecydowanie lepsze będzie na płycie z chipsetem Z97 .

 

Jak nie będziesz kręcił to obecne chłodzenie może zostać , przy OC lepiej zainwestować w coś mocniejszego - Raintek Ereboss , SPC Grandis ( o ile będzie dostępne w UK ) , Thermalright Macho czy jakieś BQ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok oto rzeczy które wybrałem, proszę o sprawdzenie czy wszystko jest ok.

 

Ram: HyperX Savage 2x8GB 2400MHz HX324C11SRK2/16 http://www.ebay.co.uk/itm/HyperX-Savage-16GB-2-x-8GB-DDR3-2400MHz-Desktop-Memory-Red-/401112632708?hash=item5d642d0d84:g:GIwAAOSwubRXIcQC

 

Gpu: Gtx 1070  jeszcze nie wiem jaki.

 

Cpu cooler: Thermal­right Macho Rev.B lub Bequiet dark rock 3 (chciałbym aby cooler był jak najbardziej cichy)

 

Mobo: Msi Z97 PC http://www.ebuyer.com/642516-msi-z97-pc-mate-socket-1150-vga-dvi-hdmi-8-channel-audio-z97-pc-mate lub Asus Z97-PRO GAMER http://www.ebay.co.uk/itm/Asus-Z97-PRO-GAMER-Motherboard-Socket-115-Z97-DDR3-ATX-/282076893961?hash=item41ad17d309:g:XCMAAOSwMNxXa8pc

 

I jeszcze potrzebuje 3x140mm wiatraki do obudowy "stojące" pionowo, jak najbardziej ciche i wydajne (cena nie gra roli ;])

Edytowane przez Zrozze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK kupiłem:

 

mobo: ASR Z97 KILLER

cpu cooler: be quiet! Dark Rock 3

pasta cpu: Arctic MX-4 4 g

3x be quiet! Silent Wings 2 PWM 140mm do obudowy

ram: Hyperxs Savage 2x8gb DDR3 2400Mhz

 

 

Teraz nie wiem czy mój zasilacz CX500 będzie nadawał się do OC komputera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

 

 

 

Teraz nie wiem czy mój zasilacz CX500 będzie nadawał się do OC komputera ?

Bez problemu ;-)

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...