Skocz do zawartości
MustacheBerry

Komputer dla grafika ok. 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję rady w sprawie zakupu nowego zestawu, komputer ma być przeznaczony do grafiki głównie 2d(photoshop, itp.) a w przyszłości też 3d(Zbrush, 3dmax), jeśli chodzi o gry to kwestia 3 rzędna czasem na pewno w coś pogram ale absolutnie nie zależy mi żeby odpalać najnowszych hity w dniu premiery na superhiperultra. Budżet jak w tytule ok. 4000zł.
 
Niestety jako, że aktualny komputer jest już leciwy niedawno parę elementów w nim wykorkowało, te nowsze części to:
 
Karta graficzna: Geforce GTX 960 2GB
Zasilacz : Antec Edge 550W
Dysk: SSD Samsung 840 Evo 500GB(świeży, prawie nie używany, miał służyć jako przenośny)

 

Na razie wyklarowała mi się taka lista:

 

CPU - i7 6700
Chłodzenie - SilentiumPC Fera 3 HE1224
RAM - HyperX 16GB 2400MHz Fury Black CL15 x2
Płyta - Asus Z170-P
Dysk - SSD Samsung 840 Evo 500GB + albo drugi SSD 250 na system albo 2 hdd spięte w RAID
Obudowa - Fractal R4 or R5 (zastanawiam się czy warto dopłacić do 5 czy zostać przy 4)

 

No i jeszcze kwestia systemu pare dni temu MS wyskoczył ze swoim ogłoszeniem, że win 7 i 8 nie będą wspierały nowszych konstrukcji, potem niby znowu się z tego wycofali, troche to pomieszane. Skłaniam się raczej ku zakupie win 7 professional ale nie chce żeby się potem okazało, że wywaliłem pieniądze w błoto, orientuje się ktoś może jak to na prawde wygląda? i czy procesory i7 6700 z lub bez "K" nie będą miały z tym problemów? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Wez przestań win 10 ma dx 12 . Poza tym jakoś dziwnie niektóre gry działaja na win7  Bez stera szarpie jak głupie a ze sterem są mikroprzyciecią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, ten komputer nie ma się skupiać na grach, dx12 nie szczególnie mnie obchodzi a na 7 nigdy nie miałem żadnych problemów wynikających z systemu, to jest po protu kwestia tego, że nie widze żadnych sensownych powodów do przesiadki, no ale jeśli M$ utnie wsparcie za rok to kupno 7 po prostu się nie opłaca. :/

 

Poczytałem też trochę o dyskach, cz opłaca się kupić 2x - http://www.x-kom.pl/p/69642-dysk-twardy-...-64mb.html i spiąć je w RAID 1? jedyny problem w tym, że szkoda mi troche używać 500gb Samsunga którego już mam tylko jako dysk systemowy, i jeszcze propo RAIDu czy da się go zrobić potem, tzn. za jakiś czas dokupić dyski, machnąć na nich RAID i dołączyć go do już istniejącej struktury?

 

I jeszcze jeden drobiazg - pasta termoprzewodząca, są jakieś leprze/gorsze unikać któregoś producenta?
Edytowane przez MustacheBerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Tylko że ty nie maiałes doswiadczenia skylake vs win 7 a to nie to samo

Taka mała rada . Jesli kupujesz ze sklepu to zawsze bierzesz najnowszą generacje .Cokolwiek by to było czy win czy gpu czy cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ty nie maiałes doswiadczenia skylake vs win 7 a to nie to samo

Taka mała rada . Jesli kupujesz ze sklepu to zawsze bierzesz najnowszą generacje .Cokolwiek by to było czy win czy gpu czy cpu

 

No i potem ląduje z Vistą albo 8.x( Wiem, że 10 to nie jest jakiś antychryst ale mieszane opinie i różne historie, o awariach, bluescreenach, szpiegowaniu niesmak pozostawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Na razie z 10 jest gicio a i owszem nowe systemy sa robione aby nie piracić

Generalnie lata jak ta lala i z grubsza w wygladze całkiem podbny do 7-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ty nie maiałes doswiadczenia skylake vs win 7 a to nie to samo

Taka mała rada . Jesli kupujesz ze sklepu to zawsze bierzesz najnowszą generacje .Cokolwiek by to było czy win czy gpu czy cpu

 

 

A kolega miał doświadczenie win7 vs skylake ?? czy też vs win 8.1 ? 

 

Jak dobrze się pokombinuje to i W10 idzie piracić

Ocieniasz W10 po wyglądzie tylko, to raczej miałeś mało do czynienia z tym systemem, i z tym co jest pod jego machą, i jak potrafi utrudnić życie i czym wywalić. 

Owszem jest to przyszłość, i tym co sobą przedstawia, i jego mechanizmy ale nie można powiedzieć ze jest on najlepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Miałem  miałem i uważam ze pomimo win 7 bardziej przejrzysty to nie mam zamiau wracać . Choć mógłbym ;-)

Na razie mi niczym wywalił :-) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jeszcze jak działa to darmowa aktualizacja win 7 do 10, czy po aktualizacji dostaje jakiś cd-key, numer cokolwiek co pozwoliłoby mi go w przyszłości zainstalować na innym komputerze?

 

Tzn. chciałbym teraz zaktualizować system na tym pc a potem używając jakiegoś kodu czy coś, na nowym.

 

Wtedy mógłbym za darmo go wypróbować i ewentualnie wrócić do 7 jakby nie wypalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednak troche walczę z płytą główną, zdecydowałem się już na te Extreme 4 ale wielu użytkowników skarży się na obsługę ramu, niby wykorzystuję max 2,666 a i to nie zawsze, no i ten nieszczęsny BIOS wygląda na loterie, każda wersja coś naprawi ale 2 popsuje... znalazłem jeszcze model Asus Z170 PRO GAMING, zdaje się być fajny ale ma tylko jedną kość UEFI, nie mam pojęcia jaki to ma wpływ na działanie komputera? Lub MSI Z170A Krait Gaming która podobno jest po prostu płytą pro gaming ale bez diod. Albo jeszcze ASUS Z170-A lub Asrock Z170 K4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...