Skocz do zawartości
Dawid00

Awaria dysku dwartego w laptopie - podpiecie i u zytkowanie dysku ssd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam laptopa DELL, w którym niestety trafiłem na jakiś wadliwy dysk twardy bo już 2x tak po prostu padł. Nie ma problemu, bo jest gwarancja, z tym, że mam tam ważne zdjęcia, które chcialbCym odzyskac, a zanim to spróbuje zrobić to trochę minie, a chcialbym ju z korzystać z laptopa. 

 

Tak więc 2 pytania:

1. Czy posiadając dysk zewnetrzny 500gb mogę go podłączyć do laptopa, zrobić tam windowsa i sprawic, zeby laptop z niego korzystal? Mam jakby co jeszcze drugi laptop, na którym moge wszystko porobic.

 

2. Znajomy powiedzial mi, ze czasami dysk z laptopa na innym nie odczyta jesli jest awaria, ale jak podlczymy go do komputera to jest szansa, bo cos tam, cos tam - nie pamietam o co mu dokladnie chodzilo, ale sens byl taki, ze jest wieksza szansa, ze odczyta - wiecie cos na ten temat? Jakas przejsciowka czy cos i sprobowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ) Jak ten dysk jest w formacie 2,5" i przejścówka SATA-USB nie jest zamontowana na stałe to możesz go normalnie podpiąc .

 

Choć jajca mogą być przy SSD - niektóre modele mogą niedziałać w lapku .

 

2 .) Jeżeli dysk nie jest szyfrowany to bez problemu można go podpiąc do PC , odczyt to już co innego - jak dysk nie ma mechanicznych uszkodzeń to powinno dać się odczytać dane .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli dobrze rozumiem - musze jakies przejsciowki stosowac, bo podlaczajac normalnie ten dysk do laptopa z boku do usb nie zainstaluje systemu? 

 

2. Dysk staralem sie uruchomic na innym laptopie, ale nie bylot o mozliwe, lecz ten znajomy mi tlumaczyl, ze laptopy maja troche inaczej, ze po podpieciu do komputera normalnie jest wieksza szansa na wygrzebanie danych - cos w ten desen.


1. Czyli dobrze rozumiem - musze jakies przejsciowki stosowac, bo podlaczajac normalnie ten dysk do laptopa z boku do usb nie zainstaluje systemu? 

 

2. Dysk staralem sie uruchomic na innym laptopie, ale nie bylot o mozliwe, lecz ten znajomy mi tlumaczyl, ze laptopy maja troche inaczej, ze po podpieciu do komputera normalnie jest wieksza szansa na wygrzebanie danych - cos w ten desen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...