Skocz do zawartości
hvast87

wymiana i5-4460 na i5-5675C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zakupiłem i5-5675C do płyty głównej Gigabyte Z97-D3H. Nie chciało mi się bawić w wymianę platformy na Skylake, mam nawet dobre pamięci G.Skill DDR3 2400 MHz CL10 4 GB x 2, Windows 10 64 bit OEM musiałbym kupić nowy system.

Czy dobrze zrobiłem? Stary i5-4460 idzie do kompa żony która nie może teraz sobie pograć w Dark Souls 3 na Pentiumie + GTX 950. Sekcja zasilania trochę słaba w mojej płycie ale znowu Broadwell chyba nie potrzebuje dużo.

Chłodzenie Thermalrigcht Macho 120 + glut Arctic MX-2. Myślicie że 4 GHz da rade zrobić? Czy jak się już podkręci stabilnie to przy wykorzystaniu 4 rdzeni naraz spada taktowanie o 100 MHz z każdym kolejnym rdzeniem?

Chcę też pograć ze 2 miechy na integrze w CS GO / HOTS do czasu aż kupię niereferenta RX 480.

Edytowane przez hvast87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że każda sztuka jest inna, ale polecam uderzać w 4.2 Ghz. Za zbijanie po 100 Mhz od obciążonego rdzenia o którym mówisz jest odpowiedzialny tryb Turbo, który raczej wyłącza się przy oc. Integra jest całkiem wydajna, ale na stałe oczywiście za słaba względem tego cpu.

EDIT:
Rzuć okiem na test tego procka na ppc. Kilka uwag było pomocnych przy podkręcaniu i poszło łatwo, mimo, że byłem w tym prawie zupełnie zielony. A, i pamiętaj o zaktualizowaniu biosu przed kręceniem, a najlepiej jeszcze na hashwellu.

Edytowane przez okrej
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bios f7 i zaktualizowalem do f9 który obsługuje broadwela.

Teraz siedzę na integrze hd 4600 i mam w cs go średnio 80 klatek więc póki co Iris mi wystarczy.

Czytałem że trudniej się podkreca, ostatnio kręciłem core 2 duo, zobaczymy jak pójdzie, procek ma być na piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że nie chce wymieniać na skylake żeby nie zmieniać płyty głównej i co za tym idzie kupować nowego Windowsa.

Czy jak podkreci się go do 4 - 4,2 to jest sens kupić rx 480 i nie będzie go ograniczał tak jak i5-4460?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe chcę mi się sprawdzać wszystkich gier, ale wybrałeś chyba najbardziej skrajny przypadek.

Po za tym 4460 względem 4790k o którym wspomniałem traci 21% (w tym przypadku który podlinkowałeś).

Edytowane przez stasek44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Najbardziej skrajnego przypadku nie ma i pewnie to crysis 3 mapa druga .Ze niby jaki skarajny jak tam sa całe 3 gry xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie że i5-4460 dosyć mocno ogranicza RX 480 przez ten narzut co pokazał Sebastian Oktaba w ostatnich testach GTX 1060. Nie było w testach i5-5675C bo nie jest to popularny procesor dlatego zapytałem z ciekawości. Do 4460 wiadomo że brałbym GTX 1060 ale przy 5675C+RX 480 powinno być lepiej i gonić GTX 1060 w DX11.

Edytowane przez hvast87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się podkręcić do 4 GHz bez zmiany napięć, działa stabilnie. Jak dowiedziałem się na innym forum od użytkownika tego procka, po oc spadają takty integry.

Edytowane przez hvast87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...