Skocz do zawartości
Aslaf

Modernizacja kompa brata do 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Brat postanowił zrobić upgrade swojego rzęcha. Aktualnie ma wspaniałego e6300 i Geforce'a 9600 gt oraz 4 GB ramu patriota, do tego jakąś płytę główną asusa, której model zaraz mi sprawdzi.

 

Na szybko udało mi się sklecić coś takiego z części używanych:

 

GTX 660 DCUII za 300 zł

 

Xeon x5450 za 150 zł z adapterem i wywierconymi dodatkowymi dziurkami

 

Jakaś buda ATX za 40 do negocjacji, dokładnie ta  

 

http://olx.pl/oferta/obudowa-komputera-z-drzwiczkami-zamykana-na-klucz-CID99-IDg7faF.html#35daf3112c

 

i zastanawiam się nad RAMami z tego ogłoszenia, ale coś mi śmierdzą 

 

http://olx.pl/oferta/hurtowa-wyprz-pamieci-4-gb-ddr2-pod-intele-w-jednej-kosci-CID99-IDgKQpw.html#6356f46b37;promoted

 

Aktualnie ma 4gb patriotów, ale przydałoby mu się mieć te 8gb, to od razu bym kupił 2 kostki po 4 albo 4 po 2gb.

 

Zasilacz z tego co pamiętam ma 2 linie v12, ale skoro radzi sobie z tym 9600 (od jakiegoś 2009 warto nadmienić...) to raczej powinien też podołać temu "potforowi" jakim jest 660.

 

Jakieś sugestie? Porady? Jakby ten RAM był wporzo, to właściwie można dołożyć nawet do 660 ti, radeonów nie biorę pod uwagę bo narzut, a ten xeon wymiataczem też nie jest. Chłodzenie na razie niech ma boxowe, nie chcę żeby go kręcenie kusiło bo jeszcze coś zchrzani...


Update:

 

Płyta główna to

 

ASUS P5QL-E

 

Natomiast pamięci ram sa taktowane 800Mhz

Edytowane przez Aslaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem coś podobnego dla kolegi, ale mieliśmy mniejszy budżet i trochę szczęścia, bo znajomy zmieniał platformę i oddał nam parę kosztownych bebechów. Zobacz sobie jak wyglądały temperatury na boxie na stocku i po oc na trochę lepszym coolerze.
http://forum.purepc.pl/topic/372053-gpu-do-e7200-do-diablo-iii-i-csgo/?do=findComment&comment=4010046

Nie wiem, czy dobrze rozumuję, że mój xeon po oc jest jak Twój na stocku. Jeśli tak, to wątpię, że box da tu radę. Tym bardziej, że Tcase Twojego jest jeszcze 6 stopni niższy niż w moim (67* C), a buda w której siedzi ten e5420 jest dobrze wentylowana 2x120 wciągające na boku 1x120 na froncie i 1x120 wyciągający.
http://ark.intel.com/pl/compare/33927,33083,34446
Raczej coś za 40-50 zł do chłodzenia tego by się przydało.

Biorąc pod uwagę to co wyżej, ale nie tylko, wydaje mi się, że korzystniej byłoby sprzedać ten ram i jak ktoś będzie chciał to płytę z prockiem. Trochę to jest jeszcze warte, zwłaszcza ram, a ddr3 jest coraz tańsze. Jakieś i5 drugiej generacji, płyta z chociaż jednym sata III, usb 3.0, pewnie ktoś kto lepiej się na tym zna, coś zaproponuję. Ja bym pieniędzy nie wkładał w lga 775. Tę budę też odradzam ;p

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie GTX660 do Xeona E5450 to średni pomysł ,procek nawet dobrze wykręcony będzie hamował kartę .

 

Wstawił bym tutaj jakiegoś HD77xx i tyle , lepsze karty będą hamowane .

 

Płyta po modzie powinna dać radę z Xeonem .

 

Ew. trochę dołożyć ( jak możesz ) i w ogóle zmienić platformę - I5 2xxx + płyta na H61 to koszt 400-500 zł , 4GB DDR3 to koszt ~75 zł za nówkę .

 

Po sprzedaży obecnych gratów dokupi się karty i np. SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie GTX660 do Xeona E5450 to średni pomysł ,procek nawet dobrze wykręcony będzie hamował kartę .

 

Wstawił bym tutaj jakiegoś HD77xx i tyle , lepsze karty będą hamowane .

 

Płyta po modzie powinna dać radę z Xeonem .

 

Ew. trochę dołożyć ( jak możesz ) i w ogóle zmienić platformę - I5 2xxx + płyta na H61 to koszt 400-500 zł , 4GB DDR3 to koszt ~75 zł za nówkę .

 

Po sprzedaży obecnych gratów dokupi się karty i np. SSD .

 

 

Sprzedaż nie wchodzi w grę, mam robić upgrade na teraz. Czy ja wiem, czy 660 będzie hamowany? widziałem desperatów z gtx 960 i bottleneck był, jednak nie aż tak tragiczny. 660 jest o wiele słabsza, więc powinno akurat być na styk. Muszę rzeźbić w tym co mam plus budżet 700 zł. W podobnych cenach to mogę poszukać co najwyżej intela i5 750, ale kosmosu względem tego xeona i tak nie będzie, więc szkoda chyba pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 760 to dużo lepsza opcja niż Xeon , tyle że oznacza to także zmianę platformy .

 

W tym momencie to średnio opłacalne .

 

Na serio nie ma sensu brać GTX-a do Xeona E5450 .

dobra, udało mi się znaleźć całą platformę (ram, mobo) z chłodzeniem i i5 760 za 480 zł, do tego dam mu 7850 za 320 i chyba na tym stanie. Nic lepszego za te pieniądze nie zrobię raczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak porządna płyta i chłodzenie umożliwią oc na 4GHz, to jeszcze ujdzie. W tej cenie dałoby radę poskładać i5 2400 + mobo + 8GB ramu.

 

No tak nie za bardzo, procesor najtaniej widzę po 250, RAM 100 zł jak się uda, MOBO 150 i chłodzenie dodatkowo 5 dych no i za same przesyłki dojdzie też z 50 zł... Niby lepiej, ale ponad stówę drożej (co przy kwotach 500/600 wcale nie jest mało) i już nie starczy na takie 7850. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz faktycznie posucha jeżeli chodzi o I5 2xxx .

 

Czasami można dorwać combo płyta + procek za 400-500 zł , ram DDR3 to koszt ~75 zł za 4 GB .

 

Chłodzenie można czasami dostać za grosze , za 50 zł to masz już coś lepszego niż box od intela .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej budzie z Twojego pierwszego postu to podkręconego "optymistycznie" do 4GHz Xeona x5450 raczej nie schłodzisz żadnym coolerem za 50zł. Zmontowałem coś podobnego córce, ale chłodzone wodą i przy OC rzędu 4GHz i podkręconym GTX 470 temp procesora dobijają do 85 stopnie.  Raczej skoncentruj się na nowszych gen. procesorów. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...